Select countries

00:00 Tatimet zbardhin procedurën e pagesës së borxhit tatimor me këste, 20 % paguhet paraprakisht
00:00 Kaos te Interi, Sabatini sulmon Wanda-n: Nuk duhet ta bënte atë deklaratë
00:00 Parashikimi, qytetet europiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Shkencëtarët japonezë shpikin lëkurën elektronike, do përdoret për të monitoruar problemet shëndetësore
00:00 Gaboi në fund, mediat italiane “masakrojnë” Berishën: Nga mrekullitë, te gafa e rëndë
00:00 VIDEO/ Sherr masiv mes tifozëve të Spartakut të Moskës dhe Bilbaos, vdes një polic
00:00 Filmi “The shape of water” i nominuar për Oscar, po akuzohet për plagjiaturë
00:00 A mund të ringjallen njerëzit e vdekur përmes “ngrirjes”? Dikur ishte tentuar të bëhej një gjë e tillë! (Foto/Video)
00:00 Diabeti mund të shkaktohet nga një virus, paralajmërojnë shkencëtarët e Harvardit
00:00 Pas ngjarjes së Shkodrës, reagon edhe Kukësi: Nuk u sulmua vetëm Gjoka, por gjithë futbolli shqiptar
00:00 Qytetet evropiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Isufi i AAK'së tenton t'ia lërë krejt fajin LDK'së për demarkacionin
00:00 Aniston do ta mbajë unazën gjysmë milion dollarëshe pas shkurorëzimit nga Theroux
00:00 Arsenal 1-2 Ostersunds: Nota e Xhakës dhe të tjerëve
00:00 “Nuk është e vërtetë se i është kërkuar heqja e shamisë motrës sime”
00:00 Horoskopi, 23 shkurt 2018
00:00 Një i arrestuar për zjarrvënie në Prizren
00:00 OKB: Irani po respekton marrëveshjen bërthamore
00:00 Veliaj: Bojaxhiu, grosisti më i madh i naftës flet për mjedisin. Hipokrizi të flasësh kundër kullave kur vetë e ke shtëpinë në kullë
00:00 Prizren, arrestohet për zjarrvënie
00:00 Valon Berisha shënon dhe kualifikon Salzburgun, tutje vazhdojnë Dortmund, Marseille dhe Bilbao (Video)
00:00 Veliaj: Ja diferenca e lejeve të ndërtimit mes meje dhe Bashës
00:00 VIDEO/ “Gabimi” i Berishës eleminon Atalantën nga Europa League, Shcmelzer nderon Dortmundin
00:00 Limaj tregon se si do të funksionojë komisioni i përbashkët Kosovë-Mal i Zi për kufirin
00:00 I dëmtuari: Ish-drejtori më kërkoi 400 euro për të marrë diplomën
00:00 DAP-i nuk ka njohuri për obliguesit e TVSH-së
00:00 Ermal Meta, në vendin e parë të “Wiwibloggs” të Eurovisionit
00:00 Milan 1-0 Ludogorets, notat e lojtarëve (Foto)  
00:00 SHBA, lobi i armëve u kundërvihet thirrjeve për kontroll mbi armëmbajtjen
00:00 Qytetet europiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Moderatori Arian Çani paralajmëron për “trazira të tmerrshme në Ballkan”: Po përgatitemi për luftë? Një dorë e fshehtë po….
00:00 Ky është kryetari i parë zezak i një komune zvicerane
00:00 SHBA, zbulohet rasti më i madh i mashtrimit të të moshuarve
00:00 Limaj: Nëse nuk do të ishte deklarata në nivel presidentësh do të ishte e zbehtë (Video)
00:00 Ostersundsi befason edhe në ndeshjen e fundit në Evropë, por eliminohet nga Arsenali (Video)
00:00 Karakamisheva në krye të Komisionit për Sistem Politik në VMRO-DPMNE
00:00 Rita Ora vetëm në reçipeta dhe të brendshme në aeroplan (Foto)
00:00 Deti, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje. SHBA, ultimatum për t’u tërhequr në 12 milje
00:00 Mësoni propozimet për moshën e pensionit në Maqedoni
00:00 Haxhiu: Deputetët që krijojnë parti duhet të japin dorëheqje
00:00 Veliaj: Teatri i ri Kombëtar, trefishin e sipërfaqes që ka sot. Nuk do ketë kullë
00:00 FOTO/ Kishte fshehur kokainë e fishekë në banesë, arrestohet shkodrani në Itali (Emri)
00:00 Dardan Gjeka: Nuk jam në kërkim, nuk i njoh as blerësin dhe as viktimën
00:00 Qyteti i Shkupit: Pema Ginko do të kushtojë 5000 denarë
00:00 Pal Lekaj flet fjalë të mëdha: Le të rrëzohet Qeveria, nuk heqim dorë nga kushti ynë
00:00 Rrëfehet Ermal Meta: Nuk donim të merrnim pjesë në Sanremo!
00:00 Limaj përgjigjet për pikën ku përmenden "gjetjet" e Bulliqit: Për mua e rëndësishme është vetëm deklarata e presidentëve
00:00 “Deti”, Shkullaku: Duhet arbitër ndërkombëtar; Braho: Negociatorët të kalojnë vettingun
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 Ministri i jashtëm i Kosovës: Kushti i BE-së për demarkacionin është i padrejtë
00:00 Haradinaj rikonfirmon ngërçin, nuk heq dorë nga kërkesa për votimin e raportit të Bulliqit
00:00 BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 “Deti”, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje; Rama-Berisha ja japin Greqisë
00:00 Ekskluzive: Ky është propozimi i LDK’së për ta ratifikuar nesër demarkacionin
00:00 Zbulohet studimi italian në kohën e Bashës, Veliaj: Tallashi dhe shkrepëset skarco nuk përbëjnë monument kulture për Shqipërinë
00:00 Aksident trafiku në Shkup, humb jetën një person
00:00 Vajza 23-vjeçare që humbi jetën në një aksident mund te jete vrare qellimisht
00:00 Lazio, Atletico Madrid dhe Lyon kalojnë tutje, eliminohet Napoli dhe Villareali
00:00 Gjunjë, kocka dhe ligamente të forta, i gjithë sekreti është tek kjo pije!
00:00 Europa League, Napoli fiton dhe eliminohet; Lazio ‘shkatërron’ Steauan
00:00 Jari i shkruan Presidentit Thaçi: Më merr mua President për dekoratat
00:00 ​Lajmi i fundit: Palët nuk arritën marrëveshje për demarkacionin, vazhdojnë nesër
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Vijnë Juncker e Hahn, mungon Mogherini
00:00 “Niveli i detit do të rritet në mënyrë dramatike”
00:00 Photoshoot i nxehtë nga Megan Fox (Foto)
00:00 Deklarata e Ramës ngacmon dhe Rusinë, Lavrov: BE po tregohet pasive
00:00 Varfëria dhe politika, akuzat në Parlament dhe ndryshimi i liderëve në opozitë
00:00 Muç Nano: E kam kompleks emrin, njerëzit mendonin se ky ishte pseudonim. Madje më mori në telefon dhe Ramiz Alia. Sot mund të isha Fatos Nano…
00:00 Reagon Bashkia Shkodër për sulmin me thikë ndaj Gjokës: Të shtyhet takimi me Luftëtarin
00:00 Vendimi i Presidentit Meta shkon shumë më tej se konsumi politik i problemit
00:00 “Jam një nga mendjet më të mëdha të futbollit, por kanë frikë të më punësojnë”
00:00 Skenar filmash: Djali paguan vrasës me pagesë kundër familjes, prindërit realizojnë skenarin
00:00 Lavrov: Edhe Rusia në dialogun Prishtinë-Beograd
00:00 Thaçi dekoron edhe këshilltarin e tij
00:00 Nuk do na besoni sa i kushton vetëm shalli Marina Vjollcës (Foto)
00:00 Carrasco drejt transferimit në Kinë, nga shitja e tij përveç Atleticos do të fitojë edhe Monaco
00:00 “Vetëm 15 pjesëmarrës...”, zbardhen urdhrat e Ramës për mbledhjen e qeverisë në Berat
00:00 AI: Shqipëria, pak përparim kundër krimit e korrupsionit. Gazetarët, të dhunuar dhe kërcënuar (sjell rastin e Gjin Gjonit dhe gruas së tij)
00:00 Reagim i KF Shkëndija: Nuk tolerojmë referim të njëanshëm
00:00 Arrestimi i shqiptarit “Abdul Qawii”, SHBA falënderon policinë shqiptare: Falë jush kapëm njeriun e ISIS
00:00 Modelja Besa Istrefi ndahet nga i dashuri, ky i fundit dëshiron ti rikthehet përmes një vizatim në trup (Foto)
00:00 Perla e çunit të Fahros: “Ligji i Luftës” me Greqinë nuk është problem për Shqipërinë, por për Greqinë…
00:00 Avionë turq mbi Athinë?! Mediat greke: Në Ballkan mund të shpërthejë lufta
00:00 Haradinaj nëpërmjet këshilltarit i drejtohet LDK'së: Votojeni edhe raportin e Bulliqit
00:00 Grida Dumës i “del turpi”, jep intervistën e parë pas mesazheve erotike: Basha ka gati kandidatin për Bashkinë e Tiranës. LSI është parti e vogël
00:00 Si mund të parandalohet depresioni?
00:00 FOTOT: Projekti për shkollat e reja, faqja më e vizituar e arkitekturës në botë artikull për Tiranën
00:00 Volkswagen shmang grevën dhe bllokimin e prodhimit, por i duhet të paguajë (Foto)
00:00 Një aeroplan duket në një “copë toke”, i braktisur – dhe askush nuk e di se si arriti aty! (Foto)
00:00 Adelina Tahiri më e lumtur se kurrë, flet për herë të parë për shtatzëninë

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 Chiquinquirá Delgado alborotó a más de uno en la alfombra magenta
00:00 Mengintip Gaji Pemimpin Dunia dari Jokowi, Putin hingga Trump
00:00 Esthon-Chris Sebut Pulau Timor Berpotensi Jadi Sentra Pertanian dan Peternakan NTT
00:00 "ㅈㅈㅎ 누구야" 성추행 '자음 폭로'에 떨고 있는 사람들
00:00 Wut nach Florida-Amok - Hilfssheriff mit Waffe stand ​tatenlos vor Schule
00:00 Investigators looking into bodyguard's affair with mayor find nude photos in emails
00:00 Man accused over car-load of drugs wants bail to attend luxury rehab
00:00 통일부 "천안함 북 소행...관련자 특정은 한계" "한반도 평화 정착 위해 대승적 수용"
00:00 В Нью-Йорке умер князь Владимир Голицын
00:00 Governo estuda ampliar vacinação da febre amarela
00:00 Мозаику купола Храма Святого Саввы представили в Белграде
00:00 Activist links child abuse to mental health
00:00 Russia's Rusal Q4 core earnings surge, Deripaska steps...
00:00 Международные резервы РФ выросли за неделю на $6,6 млрд
00:00 JK kritiserar förslag om utlandsspionerilag
00:00 Creepy lunch aide left sexual notes in student’s locker: report
00:00 Particuliere beveiligers op schepen mogen op piraten schieten
00:00 フィギュア女子FSに臨むショット、平昌五輪
00:00 Fraude en certificación de daños a Línea 12 lo resolverá justicia federal
00:00 Πεκίνο: Πάνω από 7,7 εκατ. τουρίστες στην Κινεζική Πρωτοχρονιά
00:00 Einzigartige Karriere - Lindsey Vonn sagt "Goodbye" zu Olympia
00:00 Готовятся ко дню оккупанта: появилось показательное фото из Крыма
00:00 Jorge 'Polilla' Da Silva: "América de Cali estuvo impreciso ante Atlético Nacional"
00:00 EFCC: Agency cracks down on suspected wonder banks operators in Ibadan
00:00 USD Tertekan Usai Capai Level Tertinggi
00:00 This French Figure Skater Made a Surprising Costume Change Midway Through Her Olympic Performance
00:00 UIN Yogyakarta akan mendata dan membina mahasiswi bercadar
00:00 BENCANA JATENG : Korban Tewas Longsor Brebes Bertambah Jadi 6 Orang
00:00 El "enemigo" que Boca quería evitar: se definió el Grupo 8 de la Copa Libertadores
00:00 Should the boardwalk at the Kingston Foreshore be fenced to help prevent people from falling into the lake?
00:00 Kamnáři budou muset stavět ekologičtěji. Nařizují to evropské normy
00:00 Braff does it with Pride
00:00 Llarga vida a la provocació
00:00 Junior empató 0-0 ante Guaraní y avanzó a fase de grupos de Libertadores
00:00 Denunciarán penalmente a encargados de descolmatación del río Tumbes
00:00 Hernán Cattáneo en el Colón: La experiencia de flotar en un océano de sonidos
00:00 Blatter le ‘hace el feo’ al Mundial de Norteamérica y asegura que Marruecos es la opción lógica
00:00 D’Angelo Russell starting again doesn’t stop a Nets’ pounding
00:00 Радикалы обстреляли в Японии ворота Ассоциации северокорейских граждан
00:00 Kate Upton at Breitling Global Roadshow event with husband
00:00 Flyers score twice in third period to edge Jackets
00:00 Red Fisher's photo back up on Wall of Fame at Bell Centre
00:00 Mytha Lestari Senang Hamil 'Kebo'
00:00 Countdown supermarkets 1H earnings fall 7.7%
00:00 Disse fire går tremila for Norge
00:00 IHSG Dibuka Melompat 18,77 Poin Iringi Kenaikan Bursa Korsel
00:00 Apa Kata Pakar Tentang Garis Tangan Meghan Markle?
00:00 Rakernas III PDIP Usung Semangat Gotong Royong
00:00 Anisa Bahar Doakan Juwita Lepas dari Pengaruh Gaib
00:00 Jammer’lı hırsız suçüstü yakalandı
00:00 Trump, Ryan and McConnell, stop ignoring your oaths
00:00 Why Australian leader's White House visit really matters to Trump
00:00 Televidentes se manifestaron indignados con CHV por su transmisión de Jamiroquai
00:00 Idris Elba takes fiancee Sabrina Dhowre to Berlin Festival
00:00 China regulator takes control of Anbang Insurance Group, chairman prosecuted
00:00 Saat Jokowi Merasa Terhormat Pidato di Atas Lokasi Perang Puputan
00:00 Wiranto Batalkan Usulan Pj Gubernur dari Jenderal Polri
00:00 Venezolanos sacan nueva versión tras vender keke y limonada cantando (VIDEO)
00:00 IAG New Zealand welcomes EQC announcement
00:00 В Кузбассе 6-летний ребенок сбежал от бабушки
00:00 Caso Jaime Guzmán: Abogado de la familia afirma que ex frentistas planificaron sus arrestos
00:00 Gogglebox's Chris Butland-Steed quits the show
00:00 Gelar Rakernas III, PDIP Ingin Pertebal Semangat Gotong Royong
00:00 Viviana Fein sobre la muerte Nisman: "No hubo ninguna prueba certera, precisa y contundente de que fuera un homicidio"
00:00 MTA approves $213M plan to fix dilapidated subway stations
00:00 Dos vehículos atrapados en derrumbe en la vía Latacunga-Pujilí-La Maná
00:00 ប្រទេស​ប្រេ​ស៊ី​ល​ធ្វើ​កំណត់ត្រា​ ឃើញ​មាន​ជំងឺ​គ្រុន​លឿង​៥៤៥​ករណី​-​មាន​ស្លាប់​១៦៤​នាក់​ហើយ
00:00 Padi Hitam Dibudidayakan di Kulonprogo
00:00 Câmaras vão poder decidir que tipo de floresta querem no seu concelho
00:00 Fenka dobrmana porodila osmnáct štěňat, asistoval jí desetičlenný tým
00:00 Com gol e assistência de Vinicius, Bahia vence o Náutico na Fonte
00:00 Канадка Серва стала олимпийской чемпионкой в ски-кроссе
00:00 The war of the exchanges
00:00 Ανακαλύφθηκε τεράστια πόλη ηλικίας 2.000 ετών στην Κίνα
00:00 14e Conseil d’administration de l’OPV : La campagne agricole 2017-2018 sauvée
00:00 Борис Джонсон призвал Запад вспомнить о присоединении Крыма к России
00:00 El grave error de Eduardo Lobos en gol que sufrió Everton ante Caracas por la Sudamericana
00:00 Wanita yang Dekat dengan Caisar Ternyata Mantan Pegawai Indadari
00:00 Guerra contra los trolls: Twitter prohibira la automatización de sus publicaciones
00:00 Presentan obras previas a un festival teatral
00:00 הכניסה והיציאה לנתיבי איילון נחסמו לתנועה לרגל מרתון תל אביב
00:00 Antarkan 200 Gram Sabu, Bapak-Anak Diringkus
00:00 올림픽 대회 중 7㎝눈…평창군 밤새 제설작업 “휴~”
00:00 올봄 꽃샘추위도 겨울 한파만큼 독할까?
00:00 Cirebon Diterjang Banjir, Sejumlah Perjalanan Kereta Api Dialihkan
00:00 Upaban Express derailment snaps Sylhet’s rail link
00:00 Prestasi pajak Jatim berkat kesadaran masyarakat
00:00 McGrath brings back Geoff Lucas as chief executive
00:00 La Commission nationale de l’eau continue la sensibilisation des usagers au Mali : « Il n’y a pas d’eau dans le fleuve Niger cette année, il n’y aura donc pas de culture de contre saison »
00:00 Video: Trận đấu MMA không cân sức giữa 'người khổng lồ' và 'chàng tí hon'

5 xhami të rëndësishme kthehen në kantiere, Kumbaro nënshkruan marrëveshjen

5 Monumente kulture të besimit islam do t’i nënshtrohen shumë shpejt ndërhyrjeve restauruese.

Marrëveshja e bashkëpunimi u nënshkrua ditën e djeshme ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, nga Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro dhe z. Skënder Bruçaj, duke i hapur rrugën këtij procesi.

“Një pjesë e tyre nuk kanë pasur restaurime ose restaurime të mirëfillta dhe janë në nevojë për një ndërhyrje të tillë. Tashmë ka mbaruar gjithë faza e përgatitjes së projektit dhe e miratimit të tyre dhe ne hapim së shpejti kantieret në këto 5 xhami”- theksoi Kumbaro.

Ajo shtoi se rëndësi do i kushtohet edhe Xhamisë së Pumbit në Shkodër e cila ka nevojë dhe për ndërhyrje të thellë.

“Prej vitesh ajo është objekt i përmbytjeve. Bëhet fjalë për një ndërhyrje të thellë në sistemin e kullimit dhe adrenazhit. Ndërtimin e një dige për ta shpëtuar një herë e përgjithmonë këtë xhami”– shtoi Kumbaro.

Restaurimi do të financohet nga donatorët TIKA (Turkish Cooperation and Coordination Agency), për ndërhyrje restauruese dhe rikonstruksionin e 5 xhamive “monument kulture”, përkatësisht:

– Xhamia Mbret, Berat;
– Xhamia e Beqarëve, Berat;
– Teqeja e Helvetive, Berat;
– Xhamia e Et’hem Beut, Tiranë;
– Xhamia e Pazarit, Gjirokastër;

Përgjatë ceremonisë, drejtoresha e Institutit të Monumenteve të Kulturës znj. Arta Dollani dhe specialistë të IMK-së, prezantuan projektet e restaurimit, të hartuara nga Firma Ekol në bashkëpunim me IMK.