Select countries

00:00 Simptomat e leuçemisë dhe faktorët që e favorizojnë
00:00 Fotot ‘hot’ të Rita Orës që ‘ndezën’ Prishtinën dhe një gafë e ‘Daily Mail’
00:00 VIDEO/ 7 kartonë të kuq, ndërpritet ndeshja në kampionatin brazilian
00:00 VIDEO/ Spektakël në Betis-Real Madrid, shënohen 8 gola
00:00 Çavusoglu: Ushtria turke kurrë nuk ka përdorur armë kimike
00:00 FSHF, merr shembull nga Bullgaria! Monitorim dhe edukim nga “Sportradar”
00:00 18 shkurti, nga “Republika e re” e Bashës, tek ajo e Ramës!
00:00 Reagim cinik nga deputetja e VV'së për vendosjen pa leje të billbordeve nga partia
00:00 Përfundon festa, Haradinaj përcjell një mesazh
00:00 A duhet të dënohet Skënderbeu? Daja: UEFA duhet të bëjë amnisti
00:00 E hëna në Kosovë: Haradinaj takon përfaqësuesin e Macronit
00:00 Çfarë i dhuroi Thaçi për ditëlindje kongresistit Eliot Engel
00:00 Protesta në Ukrainë, kërkohet largimi i presidentit Poroshenko
00:00 Vuçiq: Kosovarët të jenë të gatshëm për kompromis
00:00 Irani i reagon Izraelit: Cirk karikaturist!
00:00 “Krenare që jam shqiptare”, çfarë shkruajnë mediat serbe pas koncertit të Rita Orës në Kosovë
00:00 Njihuni me një histori të ëmbël dashurie, burri i dhuron gruas të njëjtën dhuratë për 40 vite rresht
00:00 Thaçi kërkon më shumë investime japoneze në Kosovë
00:00 Edmond Preka dhe dy fëmijët që humbën jetën, këto janë viktimat e aksidentit në Shkodër
00:00 Kujdes! Ja rreziqet e të fjeturit me telefon ndezur
00:00 Në Prizren shitet pica ‘Rita Ora’
00:00 2 fëmijë të vdekur së bashku me të atin, flasin mjekët: Nëna dhe vajza në gjëndje të rëndë
00:00 Historia e 28-vjeçares nga Tirana, punësoi detektiv privat për të provuar tradhtinë e burrit
00:00 Thaçi: Ushtrinë e Kosovës do ta bëjmë në partneritet me SHBA'në
00:00 12 persona rezultojnë të zhdukur pas një orteku në Zvicër
00:00 12 turistë rezultojnë të zhdukur pas një orteku në Zvicër
00:00 Titujt në mediat kroate, boshnjake dhe serbe rreth koncertit të Ritës në Kosovë
00:00 BE'në e presin bisedime të vështira javën e ardhshme
00:00 “Kosovarët janë tani vetë përgjegjës për fatin e tyre”
00:00 ANALIZA: Polarizohu! Në BE fryn erë krize, në jug, në perëndim, në lindje
00:00 Historia e panjohur e vrasjes së Çerçiz Topullit dhe roli i grekëve
00:00 Joe Biden në garë për president në 2020?
00:00 Mos e mallkoni kot 18 Shkurtin!
00:00 Zbuloni 8 sekretet e Instagram, ja si të rrisni ndjekësit pa bërë reklamë
00:00 Panik në stadium, futbollisti i Galatasaray-t shtrihet në fushë dhe humbet vetëdijen (Video)
00:00 Tahiri: Kosova, e sigurt në kursin e saj drejt konsolidimit të mirëfilltë shtetëror e institucional
00:00 “Lot i zi”, baladë e re nga Arbër Gjota
00:00 Dallimi në mes të Trumpit dhe Obamas në dy fotografi
00:00 Opozita që nuk meritojmë
00:00 Pëshpëritja, psherëtima, klithma: Tingëllojnë seksi dhe shtojnë kënaqësinë!
00:00 Mirëdita, Absurdistan!
00:00 “Mos luajnë me Enver Hoxhën”, zbulohet letra e të burgosurve për Ramiz Alinë në ‘91
00:00 6 muaj pasi u tallën me të, Paulinho vendos rekord në “La Liga”
00:00 FOTOT: Vëllezërit binjakë i propozojnë njëkohësisht motrave binjake
00:00 Një familje shuhet nga aksidenti në Shkodër... Pas babait e foshnjës, vdes vajza 5 vjeçare!
00:00 Letra e çuditshme e të burgosurve për Ramiz Alinë në ‘91 në mbrojtje të diktatorit: Me Enver Hoxhën të mos luajnë se…
00:00 Thaçi: S'ka autonomi për Veriun, Serbia e di që nuk ndahet Kosova
00:00 Flamurtari rikthehet te fitorja, mposht Lushnjën në Vlorë
00:00 STUDIMI: Çfarë e shkakton plakjen para kohe tek shqiptarët?
00:00 Qosja refuzon dekoratën e presidentit Thaçi: Nuk e pranoj dekoratën e këtij regjimi
00:00 Milan – Sampdoria, formacionet zyrtare
00:00 Urimi i të rinjve serbë, studentë në Vjenë: Gëzuar ditëlindjen Kosovë
00:00 E konfirmon BE'ja: Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon më 26 shkurt
00:00 Rikthehen reshjet e shiut dhe borës? Çfarë parashikojnë sinoptikanët për javën e ardhshme
00:00 VIDEO/ 274 ditë nga goli i fundit, Reus rikthehet me një ‘bombë’
00:00 Izraeli: Irani kërcënimi më i madh për botën
00:00 Aksident tragjik në Shkodër! Humb jetën babai dhe fëmija 8 muajsh, 5 të plagosur rëndë
00:00 Mesazhi i Kryemadhit nga Kosova: Pavarësia meriton të kremtohet pa mëri e ndasi politike
00:00 Pse nuk e pranoj dekoratën e këtij regjimi!
00:00 Karem sjell në Prishtinë porosinë e Trumpit për 10-vjetorin e Pavarësisë
00:00 President kombëtar? Paloka: Rama deklarata bombastike, por pa vlerë
00:00 FOTOT: Luanesha tregon dashuri për këlyshin e antilopës, këto momente po bëjnë xhiron e botës
00:00 Kryemadhi e “qetësuar”, mesazh nga Kosova: Ta festojmë pa mëri dhe ndasi politike
00:00 Video/ Lenjani merr një trepikësh shprese, kosovari asiston në golin e Zidan
00:00 Ura e Zogut drejt shkatërrimit
00:00 Tritan Shehu “zgjidh” enigmën: Rama po tenton të rregullojë marrëdhëniet me Greqinë duke ‘kërcënuar’ Presidentin
00:00 Njeriu i momentit te Milan, këshilla e Gatusso-s për Cutrone-n: Gjej një të dashur të bukur dhe bëj dashuri
00:00 Historia e djaloshit që u qëllua me armë gjatë një loje me bashkëmoshatarët, përlot edhe Lorik Canën
00:00 Ter Stegen: Barça, më e fortë pa Neymarin
00:00 Nxënësit amerikanë kërkojnë ligje më të rrepta për armët
00:00 FOTO/ Bilanci tragjik i aksidentit në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8-muajshe (Emri)
00:00 Mbi 1 milion euro grant nga Japonia për shëndetësinë kosovare
00:00 FOTOT E JAVËS: Nga protestat në Ramallah tek Olimpiket Dimërore, ja shkrepjet më spektakolare
00:00 Watson dhuron një milion funte për luftën kundër keqtrajtimeve seksuale
00:00 Mali i Zi paralajmëron mundësinë e korrigjimit të kufirit me Kosovën
00:00 Zgjedhja e Presidentit kombëtar fut në sherr Shqipërinë me Kosovën
00:00 Kemi shumë arsye për t’u krenuar me dhjetë vjet shtet, thotë Thaçi
00:00 Thaçi: Do të bëhemi anëtarë të BE'së, NATO's dhe OKB'së
00:00 Kategoria Superiore/ Flamurtari bën detyrën kundër Lushnjes
00:00 Tifozja e Milanit “motivon” ekipin me fotot provokuese
00:00 President i përbashkët? Avdullah Hoti kundër Edi Ramës: Po tregon mosrespekt ndaj kosovarëve
00:00 Rexhep Qosja refuzon dekoratën e presidentit Thaçi
00:00 Zvicër, 12 persona rezultojnë të zhdukur pas një orteku
00:00 Flamurtari nuk e fal Lushnjën, Bici dhe Alvesh kthejnë te fitorja vlonjatët (Video)
00:00 Sulm me armë në një koncert në Rusi, 4 të vrarë
00:00 Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Velipojë, 7 të plagosur
00:00 Aksident i rëndë në Shkodër, babai me fëmijën humbin jetën
00:00 I vendos detektiv privat partnerit, si e zbuloi tradhtinë 28-vjeçarja
00:00 Marria e VV'së: Kërkon lirimin e të dyshuarit për terrorizëm dhe planifikim vrasjesh politike
00:00 Heshtja në përvjetorin e “Republikës së re”

Last news

00:00 'Huge travel risk': Police, TAC slam Princes Highway 110km/h speed limit proposal
00:00 La conflictividad laboral local es "mucho mбs alta" que en los paнses desarrollados
00:00 أفضل 5 فيتامينات للعظام و المفاصل
00:00 Tech company GetSwift shares plummet, slicing ex-AFL player's fortune
00:00 Автолюбители оценили шпионское фото нового Peugeot 508 с уникальным дизайном
00:00 Fatih’te korkutan gecekondu yangını
00:00 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu Warns Iran to ‘Not Test Israel’s Resolve’
00:00 Intervienen bares en frontera con Ecuador
00:00 "Это же Путин!" Российская журналистка рассказала о курьезе с президентом РФ
00:00 Video: Coleman võttis Greene'ilt sprindi maailmarekordi, seekord ametlikult
00:00 DAIC members suffer over $200 million in damage from Hurricane Maria
00:00 Fiscale deals met multinationals gaan op de schop: financiën wil meer grip op 'rulings'
00:00 Cerita Ikke Nurjanah Putuskan Berhijab
00:00 Siang Ini, Jalur Puncak Dibuka untuk Uji Coba Pasca Longsor
00:00 ИГИЛ взяло на себя ответственность за террористический акт в Дагестане
00:00 Un locutor de Misiones figura entre los delincuentes más buscados del mundo por Interpol
00:00 আজকে কুম্ভের আর্থিক অবস্থা ভাল যাবে না
00:00 Localizan en fosa clandestina 5 cuerpos en Ixhuatlán
00:00 Inés Melchor llega tercera en el medio maratón de Guadalajara
00:00 Australia, U.S., India and Japan in talks to establish alternative to China’s Belt and Road Initiative: report
00:00 Veterans look back on Bombing of Darwin with sadness and pride
00:00 River le empató a Godoy Cruz un partido cargado de polémicas
00:00 Buhari: President felicitates with Oba Tejuoso at 80
00:00 Mangelnde Ausrüstung: Bundeswehr fehlen Schutzwesten und Zelte für Nato-Einsatz
00:00 Las frases de la semana en la economía internacional
00:00 Эксперты раскрыли характеристики «убийцы» iPhone SE Huawei Mate SE
00:00 Геймеры устроили свадьбу в стиле World of Warcraft (Фото)
00:00 StarHub CEO buys S$518,00 worth of shares as stock falls to 6-month low
00:00 Ensimmäinen lasku ei onnistunut, Rukajärvellä vielä yksi mahdollisuus – IS seuraa olympiatapahtumia hetki hetkeltä
00:00 Winter blast made Fort Langley's Historic Half even cooler for runners
00:00 Ungari peaminister: kristlus on Euroopa viimane lootus
00:00 ‘It Has Been the Hardest Year.’ U.S. Bobsled Squad Remembers Late Teammate Steven Holcomb
00:00 Ahem ahem! Disha Patani doesn't want beau Tiger Shroff to like another actress' Instagram pics?
00:00 Ex-UKIP leader Henry Bolton seen cosying up to racist girlfriend Jo Marney – a day after getting the boot
00:00 Генсек НАТО: Россия рискует спровоцировать новую ядерную гонку в Европе
00:00 Gimana Kesehatan Anda di Tahun Anjing Tanah? Intip Yuk Lewat Shio
00:00 Ketika Samsung ikut rugi karena iPhone X kurang laku
00:00 Team USA's biggest Winter Olympic team nabs few medals (so far)
00:00 Asensio deja de hibernar
00:00 Man begs Texas spare his son from execution after he hatched plot to have his own mum and brother killed
00:00 Gece yarısı bastıran kar ve tipi yolları kapadı
00:00 Γκάμπια: Μορατόριουμ στην επιβολή της θανατικής ποινής
00:00 Başbakanı Binali Yıldırım: Fırat’ın Doğusu-Batısı olmaz sınırda terör kalmayacak
00:00 Мужчину обнаружили повешенным на лестничной клетке жилого дома в Лефортово
00:00 Adana’da 6 köy tek yürek oldu!
00:00 Польская оппозиционная партия предложила изменения к скандальному закону об ИНП
00:00 Brit, 30, who fought ISIS in Syria says ‘game-changing’ app helped the allies find fighters through GPS coordinates
00:00 North Korean athletes at Winter Olympics desperate to avoid ‘hellish GULAG fate’ of 1966 World Cup squad
00:00 ​Tilsa Lozano se reencontró con el ‘Zorro Zupe’ en penal Ancón II (FOTOS)
00:00 Penuhi undangan pemerintah Jepang, Sandiaga terbang ke Tokyo
00:00 Berkah dan Keberuntungan Dari Kuil China Tertua di Australia
00:00 Melihat Rumah Jihadis IS Asal Australia
00:00 «الإيمان» تنظم ملتقى «صناعة نجاح» لعرض تجربتها في تحدي القراءة العربي
00:00 Адвокаты экс-губернатора Хорошавина и его бывших подчиненных обжаловали приговор суда
00:00 Điểm những chú chó “quái thai”, đột biến gây xôn xao nhất
00:00 Βίντεο: Ο Κέβιν Χαρτ δεν μπορούσε να πει «Αντετοκούνμπο» στην παρουσίαση του All Star Game!
00:00 Photo Of Employer/Suspect On OFW Joanna Demafelis’ Death Finally Exposed
00:00 2018, Program Padat Karya Tunai Kemenhub Capai Rp1,274 Triliun
00:00 تخريج طلبة الفوجين الخامس والسادس من كلية «المعلمين» غدًا
00:00 SMP: esto dijo el hombre que lanzó olla hirviendo a su pareja e hijo
00:00 SMP: esto dijo el hombre que lanzó olla con comida caliente a su pareja
00:00 دراسة: استخدام زيت عباد الشمس لفترة طويلة يسبب مرضا “خطيرا”
00:00 BAFTAs 2018| Kate Middleton's maternity style in green stands out amid black dress code for Time-up's initiative
00:00 На севере Москвы мужчина с собакой обнаружил тело студента МГУ
00:00 Mangsa insiden tembakan berang dengan Trump
00:00 Lima maut serangan tembakan di Rusia
00:00 Grave concerns for WA man who hasn't been seen in almost a year
00:00 В Алтайском крае грузовой поезд смял автомобиль
00:00 SEEK shares up on first-half profit boost
00:00 Новый кроссовер запустил BMW X2 в дилерские автосалоны США по заниженным ценам
00:00 “A Maduro no le asiste un derecho para asistir a la cumbre"
00:00 Lewat Karya, Ernest Prakarsa Tunjukan Kecintaannya Pada Indonesia
00:00 Aussie expats becoming potential collateral tax damage
00:00 Del Toro, mejor director en los Bafta
00:00 ​Kane anota, pero Tottenham apenas empata con colero de tercera división
00:00 Miller makes mark with Ducati in testing
00:00 आज प्रजातन्त्र दिवस, टुँडीखेलमा विशेष कार्यक्रम
00:00 Hundreds of sex attacks reported at UK boarding schools since 2012
00:00 Scandalous: The whole… and nothing but
00:00 Hasil Liga Italia: Juventus Masih Tempel Ketat Napoli
00:00 AKT:n Hilkka Ahteen työsyrjintäjutun vuosia jatkunut käsittely saa jatkoa tänään korkeimmassa oikeudessa
00:00 Hombre pierde la vida en piscina del Club Libertad (VIDEO)
00:00 Những tai nạn khó đỡ về việc giới trẻ phải vào bếp ngày Tết
00:00 РФ развязывает новую ядерную гонку − генсек НАТО
00:00 Idris Jusoh slams PAS ‘slander’ on Taman Ilmu project
00:00 Interview | Akshay Kumar : For me, acting isn't work but my passion
00:00 Fat cops are weighing down the NYPD
00:00 Jilted MAFS spouses break silence
00:00 Argungun fishing festival bounces back
00:00 Jalur Rel KA Ganda Manggarai - Cikarang Beroperasi Tahun 2020

Ambasadori britanik tregon se cili është shteti i parë që e ka njohur Kosovën e pavarur

Në të vërtetë, Britania e Madhe ka qenë vendi i parë në botë që e ka njohur Kosovën shtet të pavarur dhe sovran.

Kështu ka shkruar sot në llogarinë e tij në Facebook, ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell.

Në rrjetin social, ai ka prezantuar edhe një logo, për shënimin e dhjetë vjetëve të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Britani e Madhe.