Albania

Balla në Kuvend: Nuk gjej ndonjë dallim mes Kujtim Gjuzit dhe Sali Berishës

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, sot nga folorja e Kuvendit ka mbajtur të njëjtën retorikë si shefi i tij Rama.

Rama sot tha se gëzonte më shumë respekt për Rudina Hajdarin e Myslym Murrizin sesa për Lulzim Bashën e Petrit Vasilin pasi ata ndryshe nga emrat e fundit, nuk braktisën Kuvendin.

Të njëjtin mesazh ka përsëritur edhe Balla por ka shkuar më larg duke krahasuar Kujtim Gjuzin me ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Unë respektoj më shumë deputetin më të fundit të këtij grupi këtu sesa deputetin e parë të atij grupi që ka ikur.

E them në raport me qasjen dhe mbështetjes që i është dhënë reformës në drejtësi nga kjo opozitë parlamentare.

Nuk gjej ndonjë dallim shumë të madh mes Kujtim Gjuzit dhe Sali Berishës”, tha Balla nga foltorja.

Football news:

Griezmann scored in La Liga for the first time since February with a pass from Messi
Suarez came out on the 3rd place in the list of the best Barca Goalscorers in history
Guardiola lost 3 away games in a row in the League for the first time in his career
About Lautaro Marotta: He has not shown the slightest desire to leave
Conte on 1:2 with Bologna: Inter's Level is much lower than expected
Jurgen Klopp: Liverpool need three points, not a record. You can't break a record if you think about it all the time
Klopp on 2-0 with Aston Villa: Liverpool are successful because they win difficult matches