Select countries

00:00 Tatimet zbardhin procedurën e pagesës së borxhit tatimor me këste, 20 % paguhet paraprakisht
00:00 Kaos te Interi, Sabatini sulmon Wanda-n: Nuk duhet ta bënte atë deklaratë
00:00 Parashikimi, qytetet europiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Shkencëtarët japonezë shpikin lëkurën elektronike, do përdoret për të monitoruar problemet shëndetësore
00:00 Gaboi në fund, mediat italiane “masakrojnë” Berishën: Nga mrekullitë, te gafa e rëndë
00:00 VIDEO/ Sherr masiv mes tifozëve të Spartakut të Moskës dhe Bilbaos, vdes një polic
00:00 Filmi “The shape of water” i nominuar për Oscar, po akuzohet për plagjiaturë
00:00 A mund të ringjallen njerëzit e vdekur përmes “ngrirjes”? Dikur ishte tentuar të bëhej një gjë e tillë! (Foto/Video)
00:00 Diabeti mund të shkaktohet nga një virus, paralajmërojnë shkencëtarët e Harvardit
00:00 Pas ngjarjes së Shkodrës, reagon edhe Kukësi: Nuk u sulmua vetëm Gjoka, por gjithë futbolli shqiptar
00:00 Qytetet evropiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Isufi i AAK'së tenton t'ia lërë krejt fajin LDK'së për demarkacionin
00:00 Aniston do ta mbajë unazën gjysmë milion dollarëshe pas shkurorëzimit nga Theroux
00:00 Arsenal 1-2 Ostersunds: Nota e Xhakës dhe të tjerëve
00:00 “Nuk është e vërtetë se i është kërkuar heqja e shamisë motrës sime”
00:00 Horoskopi, 23 shkurt 2018
00:00 Një i arrestuar për zjarrvënie në Prizren
00:00 OKB: Irani po respekton marrëveshjen bërthamore
00:00 Veliaj: Bojaxhiu, grosisti më i madh i naftës flet për mjedisin. Hipokrizi të flasësh kundër kullave kur vetë e ke shtëpinë në kullë
00:00 Prizren, arrestohet për zjarrvënie
00:00 Valon Berisha shënon dhe kualifikon Salzburgun, tutje vazhdojnë Dortmund, Marseille dhe Bilbao (Video)
00:00 Veliaj: Ja diferenca e lejeve të ndërtimit mes meje dhe Bashës
00:00 VIDEO/ “Gabimi” i Berishës eleminon Atalantën nga Europa League, Shcmelzer nderon Dortmundin
00:00 Limaj tregon se si do të funksionojë komisioni i përbashkët Kosovë-Mal i Zi për kufirin
00:00 I dëmtuari: Ish-drejtori më kërkoi 400 euro për të marrë diplomën
00:00 DAP-i nuk ka njohuri për obliguesit e TVSH-së
00:00 Ermal Meta, në vendin e parë të “Wiwibloggs” të Eurovisionit
00:00 Milan 1-0 Ludogorets, notat e lojtarëve (Foto)  
00:00 SHBA, lobi i armëve u kundërvihet thirrjeve për kontroll mbi armëmbajtjen
00:00 Qytetet europiane rrezikohen nga moti ekstrem
00:00 Moderatori Arian Çani paralajmëron për “trazira të tmerrshme në Ballkan”: Po përgatitemi për luftë? Një dorë e fshehtë po….
00:00 Ky është kryetari i parë zezak i një komune zvicerane
00:00 SHBA, zbulohet rasti më i madh i mashtrimit të të moshuarve
00:00 Limaj: Nëse nuk do të ishte deklarata në nivel presidentësh do të ishte e zbehtë (Video)
00:00 Ostersundsi befason edhe në ndeshjen e fundit në Evropë, por eliminohet nga Arsenali (Video)
00:00 Karakamisheva në krye të Komisionit për Sistem Politik në VMRO-DPMNE
00:00 Rita Ora vetëm në reçipeta dhe të brendshme në aeroplan (Foto)
00:00 Deti, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje. SHBA, ultimatum për t’u tërhequr në 12 milje
00:00 Mësoni propozimet për moshën e pensionit në Maqedoni
00:00 Haxhiu: Deputetët që krijojnë parti duhet të japin dorëheqje
00:00 Veliaj: Teatri i ri Kombëtar, trefishin e sipërfaqes që ka sot. Nuk do ketë kullë
00:00 FOTO/ Kishte fshehur kokainë e fishekë në banesë, arrestohet shkodrani në Itali (Emri)
00:00 Dardan Gjeka: Nuk jam në kërkim, nuk i njoh as blerësin dhe as viktimën
00:00 Qyteti i Shkupit: Pema Ginko do të kushtojë 5000 denarë
00:00 Pal Lekaj flet fjalë të mëdha: Le të rrëzohet Qeveria, nuk heqim dorë nga kushti ynë
00:00 Rrëfehet Ermal Meta: Nuk donim të merrnim pjesë në Sanremo!
00:00 Limaj përgjigjet për pikën ku përmenden "gjetjet" e Bulliqit: Për mua e rëndësishme është vetëm deklarata e presidentëve
00:00 “Deti”, Shkullaku: Duhet arbitër ndërkombëtar; Braho: Negociatorët të kalojnë vettingun
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 Ministri i jashtëm i Kosovës: Kushti i BE-së për demarkacionin është i padrejtë
00:00 Haradinaj rikonfirmon ngërçin, nuk heq dorë nga kërkesa për votimin e raportit të Bulliqit
00:00 BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 “Deti”, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje; Rama-Berisha ja japin Greqisë
00:00 Ekskluzive: Ky është propozimi i LDK’së për ta ratifikuar nesër demarkacionin
00:00 Zbulohet studimi italian në kohën e Bashës, Veliaj: Tallashi dhe shkrepëset skarco nuk përbëjnë monument kulture për Shqipërinë
00:00 Aksident trafiku në Shkup, humb jetën një person
00:00 Vajza 23-vjeçare që humbi jetën në një aksident mund te jete vrare qellimisht
00:00 Lazio, Atletico Madrid dhe Lyon kalojnë tutje, eliminohet Napoli dhe Villareali
00:00 Gjunjë, kocka dhe ligamente të forta, i gjithë sekreti është tek kjo pije!
00:00 Europa League, Napoli fiton dhe eliminohet; Lazio ‘shkatërron’ Steauan
00:00 Jari i shkruan Presidentit Thaçi: Më merr mua President për dekoratat
00:00 ​Lajmi i fundit: Palët nuk arritën marrëveshje për demarkacionin, vazhdojnë nesër
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Vijnë Juncker e Hahn, mungon Mogherini
00:00 “Niveli i detit do të rritet në mënyrë dramatike”
00:00 Photoshoot i nxehtë nga Megan Fox (Foto)
00:00 Deklarata e Ramës ngacmon dhe Rusinë, Lavrov: BE po tregohet pasive
00:00 Varfëria dhe politika, akuzat në Parlament dhe ndryshimi i liderëve në opozitë
00:00 Muç Nano: E kam kompleks emrin, njerëzit mendonin se ky ishte pseudonim. Madje më mori në telefon dhe Ramiz Alia. Sot mund të isha Fatos Nano…
00:00 Reagon Bashkia Shkodër për sulmin me thikë ndaj Gjokës: Të shtyhet takimi me Luftëtarin
00:00 Vendimi i Presidentit Meta shkon shumë më tej se konsumi politik i problemit
00:00 “Jam një nga mendjet më të mëdha të futbollit, por kanë frikë të më punësojnë”
00:00 Skenar filmash: Djali paguan vrasës me pagesë kundër familjes, prindërit realizojnë skenarin
00:00 Lavrov: Edhe Rusia në dialogun Prishtinë-Beograd
00:00 Thaçi dekoron edhe këshilltarin e tij
00:00 Nuk do na besoni sa i kushton vetëm shalli Marina Vjollcës (Foto)
00:00 Carrasco drejt transferimit në Kinë, nga shitja e tij përveç Atleticos do të fitojë edhe Monaco
00:00 “Vetëm 15 pjesëmarrës...”, zbardhen urdhrat e Ramës për mbledhjen e qeverisë në Berat
00:00 AI: Shqipëria, pak përparim kundër krimit e korrupsionit. Gazetarët, të dhunuar dhe kërcënuar (sjell rastin e Gjin Gjonit dhe gruas së tij)
00:00 Reagim i KF Shkëndija: Nuk tolerojmë referim të njëanshëm
00:00 Arrestimi i shqiptarit “Abdul Qawii”, SHBA falënderon policinë shqiptare: Falë jush kapëm njeriun e ISIS
00:00 Modelja Besa Istrefi ndahet nga i dashuri, ky i fundit dëshiron ti rikthehet përmes një vizatim në trup (Foto)
00:00 Perla e çunit të Fahros: “Ligji i Luftës” me Greqinë nuk është problem për Shqipërinë, por për Greqinë…
00:00 Avionë turq mbi Athinë?! Mediat greke: Në Ballkan mund të shpërthejë lufta
00:00 Haradinaj nëpërmjet këshilltarit i drejtohet LDK'së: Votojeni edhe raportin e Bulliqit
00:00 Grida Dumës i “del turpi”, jep intervistën e parë pas mesazheve erotike: Basha ka gati kandidatin për Bashkinë e Tiranës. LSI është parti e vogël
00:00 Si mund të parandalohet depresioni?
00:00 FOTOT: Projekti për shkollat e reja, faqja më e vizituar e arkitekturës në botë artikull për Tiranën
00:00 Volkswagen shmang grevën dhe bllokimin e prodhimit, por i duhet të paguajë (Foto)
00:00 Një aeroplan duket në një “copë toke”, i braktisur – dhe askush nuk e di se si arriti aty! (Foto)
00:00 Adelina Tahiri më e lumtur se kurrë, flet për herë të parë për shtatzëninë

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 Terri Irwin shares an emotional tribute to husband Steve
00:00 Pressure grows on Australian deputy leader to quit with...
00:00 Police personnel not anyone’s private employees, says IGP
00:00 Розенко рассказал о повышении минимальной зарплаты в Украине
00:00 السعودية: بناء دار أوبرا في جدة قريبًا
00:00 Does Gregg’s STEAK BAKE prove time travel exists? Henry VIII spotted with ‘mystery pastry’
00:00 Montenegro Police Say U.S. Embassy Bomber Was a Former Serbian Soldier
00:00 Chiquinquirá Delgado alborotó a más de uno en la alfombra magenta
00:00 Mengintip Gaji Pemimpin Dunia dari Jokowi, Putin hingga Trump
00:00 Esthon-Chris Sebut Pulau Timor Berpotensi Jadi Sentra Pertanian dan Peternakan NTT
00:00 "ㅈㅈㅎ 누구야" 성추행 '자음 폭로'에 떨고 있는 사람들
00:00 Wut nach Florida-Amok - Hilfssheriff mit Waffe stand ​tatenlos vor Schule
00:00 Investigators looking into bodyguard's affair with mayor find nude photos in emails
00:00 Man accused over car-load of drugs wants bail to attend luxury rehab
00:00 통일부 "천안함 북 소행...관련자 특정은 한계" "한반도 평화 정착 위해 대승적 수용"
00:00 В Нью-Йорке умер князь Владимир Голицын
00:00 Governo estuda ampliar vacinação da febre amarela
00:00 Мозаику купола Храма Святого Саввы представили в Белграде
00:00 Activist links child abuse to mental health
00:00 Russia's Rusal Q4 core earnings surge, Deripaska steps...
00:00 Международные резервы РФ выросли за неделю на $6,6 млрд
00:00 JK kritiserar förslag om utlandsspionerilag
00:00 Creepy lunch aide left sexual notes in student’s locker: report
00:00 Particuliere beveiligers op schepen mogen op piraten schieten
00:00 Nói xấu lãnh đạo, nữ giáo viên bị đề nghị kỷ luật
00:00 Plumbing van catches fire outside of Postmedia offices
00:00 フィギュア女子FSに臨むショット、平昌五輪
00:00 Fraude en certificación de daños a Línea 12 lo resolverá justicia federal
00:00 Πεκίνο: Πάνω από 7,7 εκατ. τουρίστες στην Κινεζική Πρωτοχρονιά
00:00 Einzigartige Karriere - Lindsey Vonn sagt "Goodbye" zu Olympia
00:00 Готовятся ко дню оккупанта: появилось показательное фото из Крыма
00:00 Jorge 'Polilla' Da Silva: "América de Cali estuvo impreciso ante Atlético Nacional"
00:00 EFCC: Agency cracks down on suspected wonder banks operators in Ibadan
00:00 USD Tertekan Usai Capai Level Tertinggi
00:00 This French Figure Skater Made a Surprising Costume Change Midway Through Her Olympic Performance
00:00 UIN Yogyakarta akan mendata dan membina mahasiswi bercadar
00:00 BENCANA JATENG : Korban Tewas Longsor Brebes Bertambah Jadi 6 Orang
00:00 El "enemigo" que Boca quería evitar: se definió el Grupo 8 de la Copa Libertadores
00:00 Should the boardwalk at the Kingston Foreshore be fenced to help prevent people from falling into the lake?
00:00 Kamnáři budou muset stavět ekologičtěji. Nařizují to evropské normy
00:00 Braff does it with Pride
00:00 Llarga vida a la provocació
00:00 Junior empató 0-0 ante Guaraní y avanzó a fase de grupos de Libertadores
00:00 Denunciarán penalmente a encargados de descolmatación del río Tumbes
00:00 Hernán Cattáneo en el Colón: La experiencia de flotar en un océano de sonidos
00:00 Blatter le ‘hace el feo’ al Mundial de Norteamérica y asegura que Marruecos es la opción lógica
00:00 D’Angelo Russell starting again doesn’t stop a Nets’ pounding
00:00 Радикалы обстреляли в Японии ворота Ассоциации северокорейских граждан
00:00 Kate Upton at Breitling Global Roadshow event with husband
00:00 Flyers score twice in third period to edge Jackets
00:00 Red Fisher's photo back up on Wall of Fame at Bell Centre
00:00 Mytha Lestari Senang Hamil 'Kebo'
00:00 Countdown supermarkets 1H earnings fall 7.7%
00:00 Disse fire går tremila for Norge
00:00 IHSG Dibuka Melompat 18,77 Poin Iringi Kenaikan Bursa Korsel
00:00 Apa Kata Pakar Tentang Garis Tangan Meghan Markle?
00:00 Rakernas III PDIP Usung Semangat Gotong Royong
00:00 Anisa Bahar Doakan Juwita Lepas dari Pengaruh Gaib
00:00 Jammer’lı hırsız suçüstü yakalandı
00:00 Trump, Ryan and McConnell, stop ignoring your oaths
00:00 Why Australian leader's White House visit really matters to Trump
00:00 Televidentes se manifestaron indignados con CHV por su transmisión de Jamiroquai
00:00 Idris Elba takes fiancee Sabrina Dhowre to Berlin Festival
00:00 China regulator takes control of Anbang Insurance Group, chairman prosecuted
00:00 Saat Jokowi Merasa Terhormat Pidato di Atas Lokasi Perang Puputan
00:00 Wiranto Batalkan Usulan Pj Gubernur dari Jenderal Polri
00:00 Venezolanos sacan nueva versión tras vender keke y limonada cantando (VIDEO)
00:00 IAG New Zealand welcomes EQC announcement
00:00 В Кузбассе 6-летний ребенок сбежал от бабушки
00:00 Caso Jaime Guzmán: Abogado de la familia afirma que ex frentistas planificaron sus arrestos
00:00 Gogglebox's Chris Butland-Steed quits the show
00:00 Gelar Rakernas III, PDIP Ingin Pertebal Semangat Gotong Royong
00:00 Viviana Fein sobre la muerte Nisman: "No hubo ninguna prueba certera, precisa y contundente de que fuera un homicidio"
00:00 MTA approves $213M plan to fix dilapidated subway stations
00:00 Dos vehículos atrapados en derrumbe en la vía Latacunga-Pujilí-La Maná
00:00 ប្រទេស​ប្រេ​ស៊ី​ល​ធ្វើ​កំណត់ត្រា​ ឃើញ​មាន​ជំងឺ​គ្រុន​លឿង​៥៤៥​ករណី​-​មាន​ស្លាប់​១៦៤​នាក់​ហើយ
00:00 Padi Hitam Dibudidayakan di Kulonprogo
00:00 Câmaras vão poder decidir que tipo de floresta querem no seu concelho
00:00 Fenka dobrmana porodila osmnáct štěňat, asistoval jí desetičlenný tým
00:00 Com gol e assistência de Vinicius, Bahia vence o Náutico na Fonte
00:00 Канадка Серва стала олимпийской чемпионкой в ски-кроссе
00:00 The war of the exchanges
00:00 Ανακαλύφθηκε τεράστια πόλη ηλικίας 2.000 ετών στην Κίνα
00:00 14e Conseil d’administration de l’OPV : La campagne agricole 2017-2018 sauvée
00:00 Борис Джонсон призвал Запад вспомнить о присоединении Крыма к России
00:00 El grave error de Eduardo Lobos en gol que sufrió Everton ante Caracas por la Sudamericana
00:00 Wanita yang Dekat dengan Caisar Ternyata Mantan Pegawai Indadari
00:00 Guerra contra los trolls: Twitter prohibira la automatización de sus publicaciones
00:00 Presentan obras previas a un festival teatral
00:00 הכניסה והיציאה לנתיבי איילון נחסמו לתנועה לרגל מרתון תל אביב

Basha shpërthen ndaj Ramës: Kryeministër injorant, kërcënon dhe fyen pedagogët

Shpërndaj:

basha

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me Senatin e Universitetit. Ai e quan Ramën ‘injorant’ dhe thotë se pedagogëve që kërkuan ballafaqimin, iu është fshehur dhe i sulmon.

Nuk ka pamje më të trishtë se një kryeministër i ulur në krye të vendit duke ju dhënë leksion profesorëve të ulur si nxënës në auditor, duke i marrë në pyetje e duke ju dhënë edhe lejen të flasin apo jo.

Kryeministri që mbledh Senatin e Universitetit, kërcënon dhe fyen pedagogët, përqesh dhe denigron profesorët, është dëshmia e “pavarësisë” fallso të universitetit publik, ku rrogat i vendos ministri, strukturën e shkollave e vendos ministri, programet i vendos ministri, madje edhe ditën e fillimit të vitit shkollor e vendos ministri.

Pedagogëve që kërkuan ballafaqimin, iu është fshehur dhe i sulmon e iu hakërrehet nga frëngjia e bunkerit ku ka futur përdhunshëm shumë nga të emëruarit e tij.

Universiteti duhet të bëjë para, duhet të bëjë biznes, iu thotë kryeministri pedagogëve, sepse edhe universitetin ky e sheh si bizneset e ndërtimit me të cilët ndan paratë. Një kryeministër injorant që nuk kupton se dija dhe shkollimi nuk është mall si çdo mall tjetër dhe universitetet nuk janë firma ndërtimi është në krye të një qeverie që mbjell injorancë.

Ka vetëm një zgjidhje për arsimin e lartë: autonomi e plotë akademike, financiare dhe administrative. Ka vetëm një zgjidhje për arsimin e lartë: universitete jo-fitimprurëse, jashtë kontrollit të qeverisë dhe të pronarëve.