Albania

Brenda 48 orësh Milan pritet të nënshkruaj me sulmuesin e madh

AC Milan ka vendosur të përshpejtojë ndjekjen e tyre për Olivier Giroud me një marrëveshje që tani pritet të jetë e afërt.

La Gazzetta dello Sport shkruan se operacioni po vazhdon shpejt dhe duhet të mbyllet brenda 48 orëve të ardhshme pasi palët janë afër gjetjes së një marrëveshje përfundimtare mbi një kontratë për sulmuesin 34-vjeçar, përcjell ORAinfo.

Diferenca midis ofertës dhe kërkesës tani është minimale me 4 milionë euro neto për sezonin e kërkesës dhe ofertën aktuale 3.5 milionë euro, ndërsa Dekreti i Rritjes do t’i lejojë Rossonerët të kursejnë 50% në taksa.

Pavarësisht nga fakti se deri më tani është folur vetëm për një marrëveshje dy-vjeçare, Rossonerët po vlerësojnë mundësinë që t’i ofrojnë atij një vit të tretë të kontratës në mënyrë që të garantojnë vazhdimësinë e dy viteve fiskale.

Përshpejtimi për Giroud është sigurisht gjithashtu për shkak të lajmeve negative që mbërrijnë në lidhje me shërimin e Zlatan Ibrahimovic nga problemi i tij në gju.

Giroud do të duhet të lirohet nga Chelsea megjithëse Milan nuk ka ndërmend të paguajë dëmshpërblim. /ORAinfo/

Football news:

Tottenham will offer 50 million euros to Atalanta for Romero
Gallery of new forms of top clubs: Barcelona defends women's rights with purple, Chelsea connects op-art, Manchester United returned to the 1960s
Varane will sign a contract with Manchester United next week
Jose Mourinho: I can name at least 30 favorite dishes of Italian cuisine. I like picata and ravioli with tomato sauce
Trent has become one of the highest paid Liverpool players along with van Dijk, Salah, Mane and Firmino
Trent Alexander-Arnold: Liverpool are aiming for trophies. We want to win as much as possible this season
Gabriel Martinelli: I think Arsenal is one of the best teams in the world. A lot turned out at the end of last season