Albania

Brenda nëntorit përfundon ndërtimi i shtëpive individuale në Maminas/ Ahmetaj dorëzon çelësat 2 familjeve

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Në Shijak dhe Maminas, Gjyle Domi dhe Serme Xhixha morën sot çelësat e shtëpive të tyre të reja, të rindërtuara nga e para, shumë më të mira e të sigurta se ato që humbën nëntorin e kaluar.

Në të gjithë njësinë Maminas vijon intensivisht puna për rindërtimin e 130 banesave të dëmtuara, ndërsa në bashkinë Shijak 567 banesa kanë hyrë tashmë në fazë të avancuar të ndërtimit, e brenda 31 dhjetorit, mbi 400 prej tyre do të hapin dyert për familjet për të mirëpritur Vitin e Ri

“Nga 567 shtëpiqë po ndërtohen në Shijak, minimalisht 400 familje të jenë në shtëpinë e re breda 31 dhjetorit”, deklaroi ministri Ahmetaj, i cili ishte sot në Maminas, ku i dorëzoi çelësat e shtëpive të reja dy familjeve, përfituese nga programi i rindërtimit.

“Po bëjmë të pamundurën duke punuar jashtë orareve që të kapim afatet të cilat u kemi premtuar familjarëve”, tha kreu i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana.

Arbana tha se në njësinë Maminas brenda muajit nëntor do të bëhet e mundur dorëzimi i të gjitha banesave./a.gjonaj//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Hertha celebrated the victory with empty stands: they applauded, talked, Guendouzi even threw a t-shirt
Tuchel does not intend to renew his contract with PSG. He will become a free agent in the summer
Massimiliano Allegri: I Want to work in the Premier League. The League is progressing thanks to foreign coaches
Branislav Ivanovich: Abramovich is one of the most important people in my career. Not just the owner, but a friend
Zlatan Ibrahimovic: Jordan's Chicago is a perfect example of the character of the winners. I'm not Michael, but I also demand a lot
For the first time, Ronaldo does not Interfere with Juventus. This season will be his best in Italy, but Torino risk repeating real's problems
Serginho Dest: I Hope to play with Messi for another season. Everyone wants him to stay