Select countries

00:00 “I Will Never Let You Down” dhe “Shine Your Light, këngët hapëse të performancës së Ritës në Prishtinë
00:00 Në Podujevë u zbulua shtatorja e heroit Ali Ajeti
00:00 Ku dallojnë burrat nga gratë e Kosovës? E kam një ide…
00:00 VIDEO: Rrëzohet helikopteri ku po udhëtonte ministri i Brendshëm në Meksikë, 13 të vdekur
00:00 Nesër lini gjithçka! Në Tiranë vjen grupi polifonik i Himarës dhe Ansanmbli i Pilurit
00:00 Kunati dyshime për rolin e Doktorit tek kaseta e Grigjës dhe Salianjit
00:00 Maks Velo rrëfen çfarë ndodhi me Fatos Lubonjën në burgun e Spaçit
00:00 VIDEO: 4 ndeshjet ku lojtarët e Skënderbeut “tërhoqën këmbën” sipas UEFA-s
00:00 Tërmeti në Meksikë/ Rrëzohet helikopteri me zyrtarë të lartë, 13 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë
00:00 Lista Srpska shtyn seancën për ratifikimin e demarkacionit?
00:00 Ministri i Jashtëm ofron fakte se Burundi nuk e ka tërhequr njohjen e Kosovës
00:00 Rama braktis socialistët e Kukësit, nis greva brenda selisë
00:00 Blushi dhe Meço në Londër! A është Beceti pas ndryshimeve në Top Channel?
00:00 Ben Blushi dhe Sonila Meço, bashkë në Londër: A është Beccheti pas ndryshimeve në Top Channel?
00:00 Zbulohet befasia e madhe që e paralajmëroi Rita Ora
00:00 Zbulohet skema e shqiptarit, si vidhte makinat luksoze në Itali me Nokia 3310 (FOTO)
00:00 Qytetarët e Mitrovicës: E dhimbshme të festohet në qytet të ndarë
00:00 Uashingtoni i shtoi çdo miliarder rus “listës së oligarkëve” të tij. A ka kuptim një gjë e tillë? Kush janë këta “oligarkë”?
00:00 Pas dhjetë vjetësh, Kosova ka nisur të shpëtojë Serbinë!
00:00 Veseli: Rugova, kontribuues i jashtëzakonshëm i shtetësisë së Kosovës
00:00 Vdesin 13 persona nga rrëzimi i helikopterit në Meksikë
00:00 Plagosja dje në Selitë, arrestohet në Fushë-Krujë një prej autorëve
00:00 EMRAT/ Të shtëna me armë pranë një shkolle në Laç, 1 i plagosur, largohet autori
00:00 Rita Ora ofron mbështetje për gratë e dhunuara gjatë luftës
00:00 Sa serioz është dëmtimi i Pogba? Mourinho habit me përgjigjen: Nuk e di dhe nuk më intereson
00:00 TEC-i i Vlorës: 100 mln euro që “ngrijnë” për 3 mln euro riparim
00:00 Presidenti Trump viziton viktimat e sulmit me armë në Florida
00:00 Presidenti Trump vizitoi viktimat e sulmit me armë në Florida
00:00 Vdes një 60 vjeçar në sheshin “Nëna Tereza”, Policia jep detaje
00:00 ‘Haja dru çdo ditë’, këngëtarja e njohur tregon tmerret e dhunës nga ish-i dashuri
00:00 Urimi special i Luan Ramës për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës!
00:00 Ish-ministri: Çfarë ironie fati për Llallën! U persekutua nga regjimi i Hoxhës e tani nga SHBA
00:00 Rita Ora i tregon botës se është në Prishtinë, shkruan shqip: Kena me kallë
00:00 Medalje të Arta për Shqipërinë, atletët Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë Ballkani
00:00 Komuna e Gjilanit shpallë tre qytetarë nderi për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
00:00 Vendosen në pranga dy shqiptarë në Itali/ Sekuestrohen mbi 250 kg drogë
00:00 “Çmendet” i riu në Shkodër, qëllon me automatik, arrestohet nga policia (VIDEO)
00:00 Vjosa Osmani: T’ju lëmë fëmijëve tanë trashëgimi një shtet të fortë
00:00 I doli emri në dosjen e UEFA-s, Josa: Takajn nuk e kam shok, po ta kisha nuk do më largonte
00:00 Nora krenare me Erën: Gjuha shqipe po dëgjohet nëpër botë
00:00 PSG vazhdon dominimin në Ligue 1, shkatërron Strasbourgin – Neymar shënon supergol (Video)
00:00 Glorifikimi i G.D dhe kryqëzimi i Ylli Pangos
00:00 Deputeti i LSI: Rama “teatër” me pedagogët, mungesa e pagave neglizhencë e Ministrisë
00:00 Përdhunoi dhe vrau vajzën 6 vjeçare, dënohet me 4 burgime të përjetshme
00:00 Daily Mail: Kthimi triumfues i Rita Orës në vendlindje pas ikjes nga lufta
00:00 Sherri poshtë pallatit, kush është fieraku që u gjet nga familjarët i mbuluar me gjak (Emri)
00:00 Një serb dhe një rus në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohen në kufi
00:00 Eibar 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve (Foto)
00:00 “A do të martohesh me mua”? Gazetari shqiptar befason Rita Orën
00:00 "Si donte të më vriste një kuksian në burgun e Spaçit", të pathënat e shkrimtarit shqiptar
00:00 Deklarata e fortë e ish-deputetit: Protesta, nëse qeveria bën pazare në kurriz të çamëve
00:00 Agim Veliu në pozitën e liderit të LDK’së konfirmon votën pro demarkacioni
00:00 Kerry uron Kosovën për 10 vjetorin e pavarësisë
00:00 “Si e takova për herë të parë në Spaç Fatos Lubonjën dhe gjesti i tij heroik”
00:00 Bush: Isha krenar që pranova kërkesën e Fatmir Sejdiut për njohjen e Kosovës
00:00 Burimi i vitalitetit: Sekrete nga pesë vendet ku njerëzit jetojnë më gjatë se kudo në botë
00:00 SHËNIM: Kupola e korruptuar e futbollit shqiptar dhe roli i drejtuesve të lartë të UEFA-s në mbrojtjen e Armando Dukës
00:00 DOSJA/ Rrëfimi i Maks Velos: Si donte të më vriste një kuksian në burgun e Spaçit
00:00 Vrasja barbare e Dedë Gjo Lulit nga serbët dhe a u tradhtua ai nga shqiptarët!
00:00 Maks Velo nxjerr emrat e spiunëve: Mes tyre miku im dhe gruaja e Petro Markos
00:00 Një dekadë gëzim, vuajtje dhe krenari
00:00 Ushtarët kinezë zëvendësojnë armët me lopatat, ja “beteja” e veçantë që do të zhvillojnë
00:00 Alarmi, Shqipëria mes vendeve me rrezikun më të lartë sizmik në Evropë
00:00 Kryeministri: Jam kundër ideve për ndarjen e Kosovës
00:00 Aksion i madh policor në Fushë – Krujë, raportohet për të shtëna me armë, një person në pranga
00:00 FOTOT: Njihuni me makinën më e shpejtë në botë, arrin 500 km/h
00:00 As Wolfsburgu s’e ndal Bayernin, Leverkuseni fundos Hamburgun
00:00 Harta e artë e Kosovës, dhuratë nga kryeministri Haradinaj për Rita Orën
00:00 Në Drenas, pesë të plagosur me armë zjarri (Video)
00:00 Studimi alarmues: Këto janë ushqimet e transformuara që nxisin kancerin
00:00 Luiza Gega, kampione në garën ballkanike të 3000 metrave
00:00 Policia: Gjashtë persona plagosen në Drenas, pesë me armë e një me mjet të fortë
00:00 10-vjetori i Pavarësisë, sekretari amerikan i Shtetit ka një mesazh urimi për Kosovën
00:00 Artan Hoxha: SHBA do të shpallë “non grata” edhe zyrtarë të tjerë të lartë
00:00 Rita: Bebe është ndër shoqet e mia më të mira, me Duan nuk jam takuar – por jam e gatshme që të më bashkohen për të bërë diçka bashkë
00:00 10 mite, klishe dhe të vërteta zvicerane për Kosovën
00:00 Si e kishte mbrojtur policia ish- presidentin Pacolli gjatë vizitës në veri (Video)
00:00 Itali/ Në pranga dy shqiptarë për posedim droge
00:00 “Istambul Indoor”, Luiza Gega merr medaljen e artë në garë e 3000 metrave
00:00 Përleshje në Drenas, dyshohet se ka të plagosur
00:00 Është gjëegjëzë e thjeshtë, por vetëm 2% e njerëzve mund ta zgjidhin (Foto, Video)
00:00 Ahmeti: Jo bashkim shqiptar, por bashkëpunim me komunat shqiptare
00:00 Maks Velo: Ja kurthi që më ngriti shoku i ngushtë, që mund të më çonte në pushkatim
00:00 “Kam ndikuar shumë te jeta e saj”, Bjordi flet për herë të parë publikisht për vdekjen e Adelës
00:00 Tjetër sinjal për Panuccin, Sokol Cikalleshi, gol në humbjen e Osmanlisporit
00:00 Masakra me 17 viktima në Florida, flet vrasësi 19-vjeçar: Dëgjova në kokë zërat e demonëve
00:00 Një vështrim për Pavarësinë e Kosovës
00:00 Roma fiton në udhëtim te Udinese, ngjitet në vendin e tretë (Video)
00:00 Urimi i veçantë i Dua Lipës për pavarësinë e Kosovës
00:00 LSI e shqetësuar për fatin e Adriatik Llallës: Në fillim e përndoqi familjarisht regjimi i Enver Hoxhës, tani po e përndjek SHBA. S’kanë asnjë provë kundër tij

Last news

00:00 "Hiç 'Yardımcı' olmadılar!"
00:00 মেলায় ক্রেতা বাড়ছে
00:00 Man who murdered, raped 7-year-old Pakistani girl sentenced to death
00:00 Vildt Valencia-comeback sikrer sejr over bundprop
00:00 Прогноз заключительного дня группового этапа Олимпиады-2018 от украинского хоккеиста
00:00 Las fotos más impactantes del día en el mundo, 17/02/2018
00:00 Watch FA Cup highlights as Romelu Lukaku finds his form and the pressure increases on Alan Pardew
00:00 وفاة الممثل المصري محمد متولي عن عمر يناهز 73 عاما
00:00 Charlotte Crosby tweets that she’s told Joshua Ritchie she’s in love with him… but deletes it seconds later
00:00 Στρατηγος ΔΗΜ.ΜΑΤΑΦΙΑΣ, ο ΜΥΘΟΣ : «Πέρναγε απέναντι κι έσφαζε τους Τούρκους σαν τα κατσίκια». «Μπραδέρι» με τον Οτσαλάν και παντοτινός στόχος της ΜΙΤ που τον έψαχνει για να τον σκοτώσει
00:00 Android: como configurar sua música favorita como alarme no seu telefone
00:00 My Husband Did Not Put His Sperm In My Food; Rice Seller Cries Out (Photos)
00:00 3 facing drug, weapons charges after Halifax police search
00:00 Интер поражен од Ђенове
00:00 Евровидение 2018: результаты второго полуфинала и видео выступлений участников Нацотбора
00:00 TV-vært bad superstjerne om at holde kæft: Nu kommer reaktionen
00:00 Tangisan sambut amah
00:00 У ВМС заперечують, що морських піхотинців убили через позастатутні відносини
00:00 Πούλησαν κλοπιμαία από εργοτάξιο στον ιδιοκτήτη άλλου
00:00 Az AWS nyerte a második elődöntőt, ők is esélyesek az idei Eurovízióra
00:00 Пропуск приемов пищи может привести к быстрому набору веса
00:00 Willian: Menang atas Hull di Piala FA Bangkitkan Semangat Chelsea
00:00 Su mamá le dio una tarea, ella quería salir y desesperadamente hizo esto
00:00 Полиция начала патрулирование 7 автодорог в 5 областях Украины
00:00 Icefi advierte que desavenencias internas entre la OEA y la Maccih están debilitando el esfuerzo anticorrupción en Honduras
00:00 Авиакомпания «Победа» запустила новый рейс из Москвы в Карловы Вары из Внуково
00:00 Medie: Teenagepiger udskrevet fra sygehus i Esbjerg
00:00 Sex & Relationships: 4 out of 5 women want you to do this in bed
00:00 Tanpa USG, Jenis Kelamin Bayi Bisa Ditebak dengan Cara Ini
00:00 কী হয়েছে অর্থমন্ত্রীর?
00:00 Patín: mirá la performance de la pareja que emocionó y se llevó el oro en los Juegos Olímpicos de Invierno
00:00 Jonas em branco na Luz um ano depois (mas a “fortaleza aérea” resolveu)
00:00 Wales earthquake is biggest 'onshore UK event' in 10 years
00:00 Fahnenträger Frenzel - Von meiner Gold-Prämie kaufe ich mir einen Grill
00:00 Nach Platz 16 - Verzichtet Dahlmeier jetzt auf die Staffel?
00:00 Besuch im Niemandsland - BamS an der gefährlichsten Grenze der Welt
00:00 Er rannte 6km zum ersten Date - Aljonas Mann erzählt die Geschichte ihrer Liebe
00:00 Sakarya'da kayınbirader dehşet saçtı
00:00 REAL SCOOP: IHIT on the scene of Coquitlam murder
00:00 Pasticcio Skriniar-Ranocchia Poi Pandev, sprofondo Inter A Marassi il Genoa vince 2-0 La Roma è terza: la classifica
00:00 Embajador de Francia: Comunidad internacional está aquí para seguir apoyando la lucha contra la corrupción
00:00 So kommentiert Deutschland: Sicherheitskonferenz - "Nehmt Gabriel! In SPD ist weltpolitisches Format gerade nicht im Übermaß zu finden"
00:00 Η Ρίτα Όρα στο Κόσοβο για την «ημέρα ανεξαρτησίας»
00:00 Man United draws Brighton in FA Cup quarterfinals
00:00 Дмитрий Свищёв: «Не хочу участвовать в закрытии Игр под нейтральным флагом»
00:00 سلطات تاونات: مواطنون تسببوا في وفاة هذا المسن
00:00 Biden, in public and private, tiptoes toward a 2020 run
00:00 В Москве электричка сбила мужчину
00:00 Petition circulating opposing Montreal’s plan to close part of Mount Royal to drivers
00:00 Они все время пытаются нас подловить
00:00 Τραγωδία στην Κρήτη - Τον καταπλάκωσε το τρακτέρ του και πέθανε
00:00 Presidente de Honduras junto con los países cooperantes reafirman la vigencia del convenio OEA-MACCIH
00:00 Se activa alerta sísmica en algunos puntos de la CDMX
00:00 Jerónimo quer "independência financeira" e prepara recrutamento de militantes
00:00 Blackface in Chinese Lunar New Year sketch draws criticism
00:00 Fraga, a nova dirigente do PSD, apresentou queixa-crime contra ministros de Passos
00:00 В Одесі під час пожежі житлового будинку загинуло 2 людини
00:00 Более десятка компаний заинтересовались украинской ГТС
00:00 Who was the second Survival Of The Fittest contestant to leave the show, how can you vote and who is still in the line-up?
00:00 Winter Olympics: Nigeria’s first skeleton athlete, Simidele ends race
00:00 Победителями второго полуфинала нацотбора на Евровидение-2018 стали Kadnay, Tayanna и Melovin
00:00 Groves vs Eubank Jr: What time is fight TONIGHT, what TV channel is it on, live stream and who is on undercard for the World Boxing Super Series clash?
00:00 Hamburg - Das muss weh tun!: Hier hängt Hamburgs krassester Piercer
00:00 6 قتلى في حادث اصدام قطار وسيارة لنقل المستخدمين في طنجة
00:00 Guy Smarts: Why your deodorant might be making you flabby, tired, and impotent
00:00 "Евровидение-2018": названы все финалисты Нацотбора
00:00 Waters’ field goal gives LSU 64-63 win over Missouri
00:00 Personil Disibukkan Side Project, Alter Bridge Tetap Targetkan Rilis Album Keenam Tahun Depan
00:00 India-Iran Sepakat Tingkatkan Upaya Stabilitas Afghanistan
00:00 Ученые рассказали, как люди воспримут встречу с инопланетянами
00:00 Eniştelerini ve ablasını vurup intihar etti
00:00 Sakarya’da iki grup arasında çatışma: 2 ölü 2 yaralı
00:00 Фанаты команды Ярмоленко едва не довели футболиста своего клуба до самоубийства
00:00 أسامة النجيفي ينفي طلبه من أمريكا تأجيل الانتخابات في بلاده 
00:00 Россия требует от ОБСЕ и Украины оперативной реакции на угрозы Россотрудничеству в Киеве, - Лукашевич
00:00 Κριστίν Λαγκάρντ: «Συνεργαστήκαμε πολύ καλά με την Ιρλανδία, την Πορτογαλία ή την Κύπρο, με την Ελλάδα ήταν πιο δύσκολο, αλλά εκεί όλα είναι δυσκολότερα»
00:00 [사진]청백전 선발로 나선 베렛
00:00 Florida student Emma Gonzalez to lawmakers and gun advocates: 'We call BS'
00:00 PPP Inginkan Cawapres Pendamping Jokowi dari Kalangan Santri
00:00 معارك شرسة بين الجيش اليمني والحوثيين بالحديدة.. والشرعية تتقدم
00:00 Нацотбор на Евровидение-2018: стали известны имена еще трех участников финала
00:00 Avaz.ba na licu mjesta / Banovići: U vrijeme eksplozije u diskoteci bilo mnogo mlađih osoba, među njima i Kukićev sin
00:00 প্রশ্নপত্র ফাঁস: পদত্যাগে গররাজি শিক্ষামন্ত্রী
00:00 Разочарование канцелярии президента Польши переговорами Розенко и Глинского необоснованно, - МИД
00:00 One must go: Labor condemns PM, Joyce spat
00:00 Comisión Permanente definirá agenda para este miércoles
00:00 مانشستر يونايتد إلى ربع نهائي كأس الاتحاد الانكليزي
00:00 Scientists create first human-sheep hybrids
00:00 شرطة المالديف تعتقل 25 شخصا بعد احتجاج يطالب باعتقال الرئيس  
00:00 Polisi: Selain Pemakai, Dhawiya dan Keluarganya Diduga Juga Jadi Pengedar Narkoba

BUJAROSKA: Nga Qeveria pritëm më shumë kundër ndotjes

Me shumë seriozitet filluan të zgjidhen problemet e ndotjes, por jo me shpejtësinë që pritnim që të realizohen kërkesat e organizatave ekologjike, ka thënë Aleksandra Bujaroska nga Fronti 21/42, në bisedën javore për REL.

“Për dallim prej më herët, tani kemi më shumë grupe të organizatave që punojnë në zgjidhjen e problemit me ndotjen, dhe grupe që punojnë në rrethinën e Drisllës që veçmë bëjnë hulumtim sesi ndikon ai instalim mbi shëndetin e njerëzve që gjendjen atje. Kishte paralajmërime nga kolegë se ka rritje të sëmundjeve kancerogjene. Besoj se kjo do të del në ndonjë studim më të detajuar që do të nxit autoritetet më seriozisht të zgjidhin këtë problem”, ka thënë Bujaroska, transmeton Medial.mk.

Sipas saj kur është në pyetje Drislla, ose të plotësohen standardet evropiane ose e njëjta të mbyllet, pra zgjidhje tjetër nuk ka.