Albania

​Chelsea synon fitore ndaj Brightonit për të kaluar në vendin e tretë, formacionet zyrtare

Skuadra e Chelseat do të kërkojë të kalojë në vendin e tretë në Premierligë duke e mposhtur Brightonin në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 32 të kampionatit anglez.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe “Blutë’ e Londrës që momentalisht janë në vendin e pestë me 54 pikë kërkon tri pikë të reja nga ky ballafaqim.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Zouma, Christensen, Rufiger, James, Jorginho, Mount, Alonso, Ziyech, Havertz, Pulisic

Brighton: Sanchez, White, Webster, Dunk, Bissouma, Allister, Trossard, Gross, Welbeck, Burn, Veltman

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude