Albania

Der Layen sot në Shkup, nesër pritet vizita e eurokomesarit Varhej

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen sot pasdite do të qëndroj për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, përcjell Alsat. Nga KE kanë konfirmuar se Presidentja Ursula von der Layen gjatë qëndrimit të saj në Shkup, do të diskutojë edhe rreth kontestit mes Sofjes dhe Shkupit.

Der Leyen do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, presidentin Stevo Pendarovski dhe kreun e Kuvendit Talat Xhaferi.

Ndërkaq, gjatë ditës së nesërme Shkupin pritet ta vizitojë, eurokomesari për zgjerim, Oliver Varhej. Vizita e tij në Maqedoninë e Veriut vjen një javë pasi vizitoi Sofjen zyrtare, ku mes tjerash u bisedua edhe për kontestin mes Sofjes dhe Shkupit me qëllim zhbllokimin e rrugës së Maqedonisë së Veriut drejt BE-së. Nga KE kanë konfirmuar vizitën e Varhej në Shkup, pa dhënë detaje për agjendën.

Football news:

Sulscher on Rashford's social activities: Now he should prioritize football
The Prince of Cambodia refused to acquire Saint-Etienne
Dani Alves: If Barcelona thinks they need me, it's a matter of one call. I can still be useful
Lewandowski wants to move to Real Madrid. He will ask Bayern for a transfer (As)
Sarri about the calendar: Football is no longer a sport, but a show from which they are trying to squeeze as much money as possible
Calvert-Lewin is Arsenal's main target for the summer. Lacazette and Nketiah will leave for free
Tuchel about Newcastle: A new contender for the title. The Premier League is the most difficult league in the world, and it is getting more and more difficult