Albania

Derbi rruga drejt Europës, Halili heq dorë nga titulli: Ju tregoj të ardhmen e Seferit dhe Shehit

Refik Halili thyen heshtjen, një ditë përpara derbit të kryeqytetit, presidenti i Tiranës, në një interviste ekskluzive për News24 ka folur për impkatin e këtij takimi për të tashmen dhe të ardhmen e bardhebluve.

Halili u shpreh i bindur se e vetmja mënyrë për të siguruar një vend në Kupat e Europës është të fitojnë përballë Partizanit, ndërsa nuk e përfshin klubin e tij në garë për titull, të paktën për momentin.

Presidenti i Tiranës zbuloi edhe disa detaje shumë interesante në lidhje me merkato, të ardhmen e Taulant Seferit dhe të trajnerit Orges Shehi:

Football news:

Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro
Mendieta about 1:1 with Poland: Spain acted very monotonously
Lewandowski about 1:1 with Spain: Our plan worked. Poland will not be the favorite in the game against Sweden
Pau Torres: Spain will do everything to reach the next round of the Euro. You need to believe in yourself
Enrique pro 1:1 with Poland: I expected more superiority from Spain. No one said that it would be easy
Rodri ob 1:1 with Poland: We are very disappointed. The pitch was not in the best condition, but this is no excuse