Albania

E pabesueshme në Serinë A, Roma rrezikon humbjen 0-3 në tavolinë

Probleme në horizont për Roma-n për shkak të një gabimi të bërë në listën e lojtarëve të grumbulluar për Serinë A.

Verdhekuqtë, sipas SportMediaset, kanë përfshirë Amadou Diawara, 23 vjeç, në listën e Under 22 dhe jo tek ajo “mbi 22”. Një gabim që mund t’i kushtojë shtrenjtë skuadrës së Fonseca-s që tani rrezikon ta humbasë 0-3 në tavolinë ndeshjen kundër Verona-s, sepse ka aktivizuar mesfushorin që nuk ka qenë i pranishëm në listën zyrtare të 25 futbollistëve që është dorëzuar në fillimin e sezonit.

Ndeshja është mbyllur 0-0 në fushë, por tani duhet pritur vendimi që do të merret nga drejtuesit e futbollit italian. Çështja Diawara, në fakt, rrezikon ta ndryshojë rezultatin zyrtar të ndeshjes dhe t’i dhurojë tri pikët Verona-s.

Sipas rregullores, një gabim i tillë parashikon humbjen në  tavolinë ashtu siç i ka ndodhur Sassuolo-s në 2016-ën sepse ka aktivizuar Antonino Ragusa pa e përfshirë në listën e 25 lojtarëve, por që mund të ketë një përfundim ndryshe.

Në Trigoria thonë se gabimi është bërë në mirëbesim, duke parë se në listën e verdhekuqve për Serinë A ka akoma 4 vende të lira. Priten zhvillime.

Football news:

Tottenham were the first Premier League clubs to lose in the European Cup season
Arsenal have not conceded at home for the first time since July 1. Goalkeeper Runarsson made his debut for the Londoners
Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied
AEK Carrera lost both matches in the Europa League with a total score of 1:5
Stefano Pioli: Milan have not achieved anything yet. The season is long, we will face difficulties
Mourinho 0:1 with Antwerp: the Best team won and the worst team lost