Pamje të pabesueshme janë duke qarkulluar në rrjete sociale.

Në to, shfaqet qyteti i “shkretuar” rus Vorkuta. Ky qytet, konsiderohet si një nga më të ftohtat në Evropë, e jo pak herë temperaturat shkojnë deri në -50 gradë Celsius.

Dikur në këtë qytet ndodhej kampi i burgut Gulag, të ngritur nga Stalini. Ndërsa sot, për shkak të ftohtit ekstrem, atje nuk ka më asnjë qytetarë.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb