Albania

Edhe në Madeira ikin… dritat!

MADRID, 28 mars /ATSH-DPA/ – Një goditje rrufeje gjatë një stuhie të fortë shkaktoi një ndërprerje të plotë të energjisë në ishullin e njohur turistik portugez, Madeira, njoftoi media lokale.

“Që nga dje në mbrëmje, në orën 20:45, banorët e destinacionit të njohur turistik në Atlantik, rreth 950 kilometra në jug-perëndim të Lisbonës janë në errësirë”, njoftoi agjencia portugeze e lajmeve, Lusa.

Shiu i madh dhe breshëri përmbytën gjithashtu rrugë, garazhe nëntokësore dhe disa ndërtesa banimi.

Asnjë person nuk raportohet të jetë lënduar.

Kreu i qeverisë rajonale, Miguel Albuquerque, u bëri thirrje 250 000 banorëve të ishullit të qëndrojnë në shtëpi për shkak të motit të keq.

Furnizimi me energji elektrike u rikthye sot vetëm kryesisht/ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup
Antoine Griezmann: I am happy at Barca. We want to win La Liga as well
Ronald Koeman: This is not Messi's last game for Barca in the Spanish Cup, I hope
Lionel Messi: I lift a special trophy as the captain of a special club. We are happy
Koeman won the Spanish Cup for the seventh time both as a coach and as a Barcelona player
Laporta on Messi at Barca: Leo is the best in the world. I am convinced that he wants to stay
Messi, Pique and Busquets won the Spanish Cup for the 7th time and repeated the record of ex-striker Athletic Gainsa