Select countries

00:00 Simptomat e leuçemisë dhe faktorët që e favorizojnë
00:00 Fotot ‘hot’ të Rita Orës që ‘ndezën’ Prishtinën dhe një gafë e ‘Daily Mail’
00:00 VIDEO/ 7 kartonë të kuq, ndërpritet ndeshja në kampionatin brazilian
00:00 VIDEO/ Spektakël në Betis-Real Madrid, shënohen 8 gola
00:00 Çavusoglu: Ushtria turke kurrë nuk ka përdorur armë kimike
00:00 FSHF, merr shembull nga Bullgaria! Monitorim dhe edukim nga “Sportradar”
00:00 18 shkurti, nga “Republika e re” e Bashës, tek ajo e Ramës!
00:00 Reagim cinik nga deputetja e VV'së për vendosjen pa leje të billbordeve nga partia
00:00 Përfundon festa, Haradinaj përcjell një mesazh
00:00 A duhet të dënohet Skënderbeu? Daja: UEFA duhet të bëjë amnisti
00:00 E hëna në Kosovë: Haradinaj takon përfaqësuesin e Macronit
00:00 Çfarë i dhuroi Thaçi për ditëlindje kongresistit Eliot Engel
00:00 Protesta në Ukrainë, kërkohet largimi i presidentit Poroshenko
00:00 Vuçiq: Kosovarët të jenë të gatshëm për kompromis
00:00 Irani i reagon Izraelit: Cirk karikaturist!
00:00 “Krenare që jam shqiptare”, çfarë shkruajnë mediat serbe pas koncertit të Rita Orës në Kosovë
00:00 Njihuni me një histori të ëmbël dashurie, burri i dhuron gruas të njëjtën dhuratë për 40 vite rresht
00:00 Thaçi kërkon më shumë investime japoneze në Kosovë
00:00 Edmond Preka dhe dy fëmijët që humbën jetën, këto janë viktimat e aksidentit në Shkodër
00:00 Kujdes! Ja rreziqet e të fjeturit me telefon ndezur
00:00 Në Prizren shitet pica ‘Rita Ora’
00:00 2 fëmijë të vdekur së bashku me të atin, flasin mjekët: Nëna dhe vajza në gjëndje të rëndë
00:00 Historia e 28-vjeçares nga Tirana, punësoi detektiv privat për të provuar tradhtinë e burrit
00:00 Thaçi: Ushtrinë e Kosovës do ta bëjmë në partneritet me SHBA'në
00:00 12 persona rezultojnë të zhdukur pas një orteku në Zvicër
00:00 12 turistë rezultojnë të zhdukur pas një orteku në Zvicër
00:00 Titujt në mediat kroate, boshnjake dhe serbe rreth koncertit të Ritës në Kosovë
00:00 BE'në e presin bisedime të vështira javën e ardhshme
00:00 “Kosovarët janë tani vetë përgjegjës për fatin e tyre”
00:00 ANALIZA: Polarizohu! Në BE fryn erë krize, në jug, në perëndim, në lindje
00:00 Historia e panjohur e vrasjes së Çerçiz Topullit dhe roli i grekëve
00:00 Joe Biden në garë për president në 2020?
00:00 Mos e mallkoni kot 18 Shkurtin!
00:00 Zbuloni 8 sekretet e Instagram, ja si të rrisni ndjekësit pa bërë reklamë
00:00 Panik në stadium, futbollisti i Galatasaray-t shtrihet në fushë dhe humbet vetëdijen (Video)
00:00 Tahiri: Kosova, e sigurt në kursin e saj drejt konsolidimit të mirëfilltë shtetëror e institucional
00:00 “Lot i zi”, baladë e re nga Arbër Gjota
00:00 Dallimi në mes të Trumpit dhe Obamas në dy fotografi
00:00 Opozita që nuk meritojmë
00:00 Pëshpëritja, psherëtima, klithma: Tingëllojnë seksi dhe shtojnë kënaqësinë!
00:00 Mirëdita, Absurdistan!
00:00 “Mos luajnë me Enver Hoxhën”, zbulohet letra e të burgosurve për Ramiz Alinë në ‘91
00:00 6 muaj pasi u tallën me të, Paulinho vendos rekord në “La Liga”
00:00 FOTOT: Vëllezërit binjakë i propozojnë njëkohësisht motrave binjake
00:00 Një familje shuhet nga aksidenti në Shkodër... Pas babait e foshnjës, vdes vajza 5 vjeçare!
00:00 Letra e çuditshme e të burgosurve për Ramiz Alinë në ‘91 në mbrojtje të diktatorit: Me Enver Hoxhën të mos luajnë se…
00:00 Thaçi: S'ka autonomi për Veriun, Serbia e di që nuk ndahet Kosova
00:00 Flamurtari rikthehet te fitorja, mposht Lushnjën në Vlorë
00:00 STUDIMI: Çfarë e shkakton plakjen para kohe tek shqiptarët?
00:00 Qosja refuzon dekoratën e presidentit Thaçi: Nuk e pranoj dekoratën e këtij regjimi
00:00 Milan – Sampdoria, formacionet zyrtare
00:00 Urimi i të rinjve serbë, studentë në Vjenë: Gëzuar ditëlindjen Kosovë
00:00 E konfirmon BE'ja: Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon më 26 shkurt
00:00 Rikthehen reshjet e shiut dhe borës? Çfarë parashikojnë sinoptikanët për javën e ardhshme
00:00 VIDEO/ 274 ditë nga goli i fundit, Reus rikthehet me një ‘bombë’
00:00 Izraeli: Irani kërcënimi më i madh për botën
00:00 Aksident tragjik në Shkodër! Humb jetën babai dhe fëmija 8 muajsh, 5 të plagosur rëndë
00:00 Mesazhi i Kryemadhit nga Kosova: Pavarësia meriton të kremtohet pa mëri e ndasi politike
00:00 Pse nuk e pranoj dekoratën e këtij regjimi!
00:00 Karem sjell në Prishtinë porosinë e Trumpit për 10-vjetorin e Pavarësisë
00:00 President kombëtar? Paloka: Rama deklarata bombastike, por pa vlerë
00:00 FOTOT: Luanesha tregon dashuri për këlyshin e antilopës, këto momente po bëjnë xhiron e botës
00:00 Kryemadhi e “qetësuar”, mesazh nga Kosova: Ta festojmë pa mëri dhe ndasi politike
00:00 Video/ Lenjani merr një trepikësh shprese, kosovari asiston në golin e Zidan
00:00 Ura e Zogut drejt shkatërrimit
00:00 Tritan Shehu “zgjidh” enigmën: Rama po tenton të rregullojë marrëdhëniet me Greqinë duke ‘kërcënuar’ Presidentin
00:00 Njeriu i momentit te Milan, këshilla e Gatusso-s për Cutrone-n: Gjej një të dashur të bukur dhe bëj dashuri
00:00 Historia e djaloshit që u qëllua me armë gjatë një loje me bashkëmoshatarët, përlot edhe Lorik Canën
00:00 Ter Stegen: Barça, më e fortë pa Neymarin
00:00 Nxënësit amerikanë kërkojnë ligje më të rrepta për armët
00:00 FOTO/ Bilanci tragjik i aksidentit në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8-muajshe (Emri)
00:00 Mbi 1 milion euro grant nga Japonia për shëndetësinë kosovare
00:00 FOTOT E JAVËS: Nga protestat në Ramallah tek Olimpiket Dimërore, ja shkrepjet më spektakolare
00:00 Watson dhuron një milion funte për luftën kundër keqtrajtimeve seksuale
00:00 Mali i Zi paralajmëron mundësinë e korrigjimit të kufirit me Kosovën
00:00 Zgjedhja e Presidentit kombëtar fut në sherr Shqipërinë me Kosovën
00:00 Kemi shumë arsye për t’u krenuar me dhjetë vjet shtet, thotë Thaçi
00:00 Thaçi: Do të bëhemi anëtarë të BE'së, NATO's dhe OKB'së
00:00 Kategoria Superiore/ Flamurtari bën detyrën kundër Lushnjes
00:00 Tifozja e Milanit “motivon” ekipin me fotot provokuese
00:00 President i përbashkët? Avdullah Hoti kundër Edi Ramës: Po tregon mosrespekt ndaj kosovarëve
00:00 Rexhep Qosja refuzon dekoratën e presidentit Thaçi
00:00 Zvicër, 12 persona rezultojnë të zhdukur pas një orteku
00:00 Flamurtari nuk e fal Lushnjën, Bici dhe Alvesh kthejnë te fitorja vlonjatët (Video)
00:00 Sulm me armë në një koncert në Rusi, 4 të vrarë
00:00 Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Velipojë, 7 të plagosur
00:00 Aksident i rëndë në Shkodër, babai me fëmijën humbin jetën
00:00 I vendos detektiv privat partnerit, si e zbuloi tradhtinë 28-vjeçarja
00:00 Marria e VV'së: Kërkon lirimin e të dyshuarit për terrorizëm dhe planifikim vrasjesh politike
00:00 Heshtja në përvjetorin e “Republikës së re”

Last news

00:00 La obligación de gobernar sin una hoja de ruta amenaza la economía
00:00 Tras renuncias a Comisión para la Reconstrucción, Mancera propone quitarle facultades a la ALDF (Video)
00:00 NBA All Star EN VIVO: Team LeBron James vs. Team Stephen Curry
00:00 América empató 1-1 ante Veracruz por el Torneo Clausura de México
00:00 Datangi Masyarakat di Perbatasan, Esthon-Chris Sampaikan Tekad Peningkatan Infrastruktur dan Listrik
00:00 Posadas: atraparon a “escaladores” y secuestraron un auto vinculado al robo en una casa céntrica
00:00 Más de 400 familias expuestas a la basura
00:00 Λαγάνα δύο μέτρων για την Μακεδονία και τον Μ.Αλέξανδρο
00:00 อยากลงทุนในหุ้น เริ่มง่ายๆ.. ได้ที่นี่
00:00 Airbnb to use technology to prevent sex trafficking
00:00 Buhari: President congratulates Jeremiah Useni on 75th birthday
00:00 Syyrian kurditaistelijat: Syyrian hallitus on luvannut auttaa taisteluissa Turkkia vastaan
00:00 Japan logs first trade deficit in eight months
00:00 Показали унікальні фото "сірої зони" між КНДР та Південною Кореєю
00:00 Ricardo Mayorga viajó a Estados Unidos este domingo arropado por el silencio
00:00 Starosta Devínskej Novej Vsi podozrivý z úplatku: Jambora čaká obžaloba z korupcie
00:00 Škandál charitatívnych pracovníkov na Haiti: Za humanitárnu pomoc žiadali sex a peniaze!
00:00 Outdoor dunny house: $2.45m
00:00 สาวโพสต์เเชร์ประสบการณ์ใช้สนามบินภูเก็ตเเบบไม่มีแอร์ฯ ทั้งไทยเทศสุดเหนอะ
00:00 Empowering villagers with digital literacy
00:00 Трамп: РФ достигла своей цели, посеяв разногласия в США
00:00 Australians on dole for more than five years has DOUBLED
00:00 Best photographs in the world are revealed 
00:00 Real Madrid Menjadi Tim Pertama Cetak 6.000 Gol di La Liga
00:00 [사진]성추행 이윤택 연출가,'참담한 심정입니다'
00:00 Российскую часть МКС передадут в концессию S7
00:00 Aplikasi Rehab Plus Bagi Mantan Pecandu Narkoba (2)
00:00 'Huge travel risk': Police, TAC slam Princes Highway 110km/h speed limit proposal
00:00 축구 한류! 전북을 깜짝 놀라게 한 홍콩 팬들
00:00 Гейтс запропонував збільшити податки в США
00:00 Obasanjo: Katsina elders to reply ex-President’s letter soon – Masari
00:00 La conflictividad laboral local es "mucho mбs alta" que en los paнses desarrollados
00:00 أفضل 5 فيتامينات للعظام و المفاصل
00:00 Tech company GetSwift shares plummet, slicing ex-AFL player's fortune
00:00 Автолюбители оценили шпионское фото нового Peugeot 508 с уникальным дизайном
00:00 Police issue warning after 12-year-old girl sexually assaulted in Victoria mall
00:00 Fatih’te korkutan gecekondu yangını
00:00 “พญาเสือ” เผย “แก๊งเจ้าสัว” ล่าเสือดำทุ่งใหญ่ เปิบ “ตัวเดียวอันเดียว” เสือดำ
00:00 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu Warns Iran to ‘Not Test Israel’s Resolve’
00:00 Intervienen bares en frontera con Ecuador
00:00 मुंबई-पुणे के बीच दौड़ सकती है दुनिया की पहली हाइपरलूप, PM मोदी ने रखी आधारशीला
00:00 "Это же Путин!" Российская журналистка рассказала о курьезе с президентом РФ
00:00 Video: Coleman võttis Greene'ilt sprindi maailmarekordi, seekord ametlikult
00:00 DAIC members suffer over $200 million in damage from Hurricane Maria
00:00 When celebs shared twinning pet pictures...
00:00 4 pemenang The NextDev 2017 berguru ke Silicon Valley
00:00 Fiscale deals met multinationals gaan op de schop: financiën wil meer grip op 'rulings'
00:00 Cerita Ikke Nurjanah Putuskan Berhijab
00:00 Siang Ini, Jalur Puncak Dibuka untuk Uji Coba Pasca Longsor
00:00 ИГИЛ взяло на себя ответственность за террористический акт в Дагестане
00:00 Un locutor de Misiones figura entre los delincuentes más buscados del mundo por Interpol
00:00 Brandstiftung in Berlin: Vier Brände binnen fünf Tagen in Hochhaus
00:00 আজকে কুম্ভের আর্থিক অবস্থা ভাল যাবে না
00:00 Localizan en fosa clandestina 5 cuerpos en Ixhuatlán
00:00 Inés Melchor llega tercera en el medio maratón de Guadalajara
00:00 Australia, U.S., India and Japan in talks to establish alternative to China’s Belt and Road Initiative: report
00:00 Veterans look back on Bombing of Darwin with sadness and pride
00:00 River le empató a Godoy Cruz un partido cargado de polémicas
00:00 Buhari: President felicitates with Oba Tejuoso at 80
00:00 Mangelnde Ausrüstung: Bundeswehr fehlen Schutzwesten und Zelte für Nato-Einsatz
00:00 Sambutan Tahun Baharu Cina 13 keluarga bertukar tragedi
00:00 Las frases de la semana en la economía internacional
00:00 Эксперты раскрыли характеристики «убийцы» iPhone SE Huawei Mate SE
00:00 Геймеры устроили свадьбу в стиле World of Warcraft (Фото)
00:00 3 Mei perbicaraan kes Cikgu Idzahril
00:00 StarHub CEO Tan Tong Hai buys S$518,000 worth of shares as stock falls to 6-month low
00:00 StarHub CEO Tan Tong Hai buys S$518,00 worth of shares as stock falls to 6-month low
00:00 StarHub CEO buys S$518,00 worth of shares as stock falls to 6-month low
00:00 Ensimmäinen lasku ei onnistunut, Rukajärvellä vielä yksi mahdollisuus – IS seuraa olympiatapahtumia hetki hetkeltä
00:00 Winter blast made Fort Langley's Historic Half even cooler for runners
00:00 Ungari peaminister: kristlus on Euroopa viimane lootus
00:00 ‘It Has Been the Hardest Year.’ U.S. Bobsled Squad Remembers Late Teammate Steven Holcomb
00:00 Ahem ahem! Disha Patani doesn't want beau Tiger Shroff to like another actress' Instagram pics?
00:00 Ex-UKIP leader Henry Bolton seen cosying up to racist girlfriend Jo Marney – a day after getting the boot
00:00 Генсек НАТО: Россия рискует спровоцировать новую ядерную гонку в Европе
00:00 Del Toro gana el BAFTA como Mejor Director; “Tres anuncios por un crimen”, mejor película
00:00 Gimana Kesehatan Anda di Tahun Anjing Tanah? Intip Yuk Lewat Shio
00:00 Ketika Samsung ikut rugi karena iPhone X kurang laku
00:00 มาทำความรู้จักกับอิเกีย บางใหญ่ ก่อนเปิดให้บริการ 15 มี.ค.2561
00:00 Team USA's biggest Winter Olympic team nabs few medals (so far)
00:00 Asensio deja de hibernar
00:00 UK’s Labour dismisses claim leader Corbyn worked with communist spy
00:00 Man begs Texas spare his son from execution after he hatched plot to have his own mum and brother killed
00:00 Gece yarısı bastıran kar ve tipi yolları kapadı
00:00 Γκάμπια: Μορατόριουμ στην επιβολή της θανατικής ποινής
00:00 Başbakanı Binali Yıldırım: Fırat’ın Doğusu-Batısı olmaz sınırda terör kalmayacak
00:00 Мужчину обнаружили повешенным на лестничной клетке жилого дома в Лефортово
00:00 Adana’da 6 köy tek yürek oldu!
00:00 Польская оппозиционная партия предложила изменения к скандальному закону об ИНП
00:00 Brit, 30, who fought ISIS in Syria says ‘game-changing’ app helped the allies find fighters through GPS coordinates

Ernest Airlines dhe destinacionet e reja Europiane 2018

Me rastin e Bursës Ndërkombëtare të Turismit në Milano, Ernest Airlines, kompania ajrore Italiane, me qendër në
Milano dhe bazë operative në Milano Malpensa,njofton operimin në destinacionet e saj të reja Evropiane duke
filluar nga sezoni veror 2018.

Të rejat më të rëndësishme i përkasin nisjes së operimit në tregjet e Spanjës dhe Rumanisë, prezantimit të
destinacioneve të reja drejt Ukrainës dhe shtimit të frekuencave drejt Shqipërisë.

Për sa i përket Spanjës,e reja e madhe është hapja e segmentit Milano Bergamo – Ibica që do të nisë operimin
nga 22 Qershor 2018 me tre fluturime javore(e premte, e shtunë, e dielë) dhe me orare mjaft të favorshme gjatë
mbrëmjes , ideale për të gjithë personat që preferojnë të mbërrijnë në ishullin e Baleareve për turizëm ose
argëtim duke shfrytëzuar maksimalisht fundjavën.

Duke filluar nga 21 Qershor 2018, Rumania do t’i shtohet tregjeve ku operon Ernest Airlines, duke lidhur
Gjenova me Bukuresht (të hënë, të premte), Verona me Bukuresht me tre frekuenca javore (të hënë, të
mërkurë, të premte), Verona me Iasi me tre frekuenca javore (të hënë, të mërkurë, të shtunë) dhe Cuneo me Iasi
me dy frekuenca javore (të enjte, të dielë).

Ernest Airlines vazhdon zgjerimin e rrjetit të saj në tregun e Ukrainës me hapjen e tre destinacioneve të reja që
lidhin Milano Malpensa dhe Roma Fiumicino me Lviv dhe Bolonja me Kiev, që i shtohen destinacioneve
ekzistuese drejt Ukrainës, Milano Bergamo dhe Napoli drejt Lviv e Kiev dhe Venecia drejt Lviv.

Kompania Italiane konfirmon dhe zgjeron prezencën e saj me fluturimet drejt Shqipërisë,me shtimin e
frekuencave gjatë sezonit veror,duke ofruar fluturime dy herë në ditë nga Milano Malpensa për në Tiranë dhe 6
frekuenca javore nga Pisa për nëTiranë. Gjithashtu konfirmohen të gjitha fluturimet nga Milano Bergamo,
Bolonja, Verona dhe Venecia drejt kryeqytetit Shqiptar. Fluturimi Kuneo-Tiranë fillon nga Qershor 2018 me dy
frekuenca javore (të premte, të dielë).

“Ibica është e reja absolute e rrjetit Ernest Airlines për 2018, sepse përfaqson shtrirjen e kësaj kompanie të re dhe
në zhvillim Italiane drejt tregjeve Evropiane edhe në segmentin e turizmit të argëtimit e kohës së lirë ”shpjegon
Davide Strinna, Country Manager i Ernest Airlines, “Kjo tregon fleksibilitetin e një kompanie ajrore të re dhe
dinamike, siç është Ernest Airlines, gjithmonë e gatshme t’i përgjigjet kërkesave të tregut dhe preferencave të
pasagjerëve të saj me një shërbim cilësor dhe çmime të favorshme.Gjithsesi fokusi primar i biznesit tonë është
dhe do të vazhdojë të jetë tregu etnik nga dhe për Itali,të cilit vazhdojmë t’i rezervojmë gjithnjë e më shumë lidhje
dhe shërbime të dedikuara, si për shembull faqja e internetit dhe call center që janë të disponueshëm dhe ne
gjuhën e shteteve ku Ernest operon.”

Davide Strinna shton: “Cilësia e të gjithë produktit të Ernest Airlines si edhe kujdesi dhe vëmendja ndaj detajeve
të vogla që garantojnë kënaqësinë e pasagjerëve tanë, do të jenë faktorë përcaktues dhe për afirmimin në
destinacionet dhe tregjet e reja”.

Të gjithë fluturimet gjatë 2018 do të kryhen me flotën moderne të Ernest Airlines të përbërë nga katër aeroplanë
A320/319.

Destinacionet e reja do të operohen përgjatë gjithë vitit, me përjashtim të Milano Bergamo – Ibiza, e cila do të jetë

lidhje sezonale.

Biletat do të jenë në shitje duke filluar nga ditët në vazhdim si në faqen e internetit www.ernestairlines.com,
gjithashtu nëpërmjet Call Center në numrin +355(0)44 810 810 dhe pranë agjencive më të mira të udhëtimit.