Albania

Finlandë /  80 tifozë të cilët ndoqën kombëtaren e tyre në stadium në Rusi, kanë rezultuar pozitiv me Covid-19

Gjatë testeve të kryera pas rikthimit në vendlindje, është zbuluar se 80 tifozë të Finlandës janë infektuar ne Coronavirus.

Rreth 3 mijë tifozë, udhëtuan nga Finlanda drejt Rusisë, për të ndjekur nga afër ndeshjen e kombëtares së tyre me Belgjikën.

Megjithatë gjatë kthimit ata i janë nënshtruar testeve të Covid-19, nga ku ëhstë zbuluar se 80 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Shqetësimi për këtë është i madh, pasi në Finlandë i shqetësohen një përhapje të madhe të virusit.

Gjithashtu bëhet e ditur, se 800 tifozë i lejuan të futen në Finlandë pa bërë testet për shkak të mungesës së mjeteve.

Në këtë situatë, autoritetet e vendit nordik, i kanë bërë kërkesë tifozëve të shmangin kontaktet dhe për 72 orë të bëjnë përsëri testin PCR. / panorama

Football news:

Pochettino lost 23% of matches at PSG - the worst result under the Qataris
The more the fly spins in the web, the more entangled it becomes. Here is how Belarusian officials and coaches persuaded the athlete to go home
Ronaldinho on Messi's victory at the Copa America: This is the only thing that he lacked. I am very happy for him
Mikel Arteta: Jaka stays. He is a key Arsenal player
Parti injured his ankle in a friendly game with Chelsea. Arsenal midfielder will be examined tomorrow
Umtiti agrees to leave Barca, but only to a club from the Champions League or claiming the title
Sassuolo is ready to give Locatelli to Juve on loan for 5 million euros with an obligation to buy out at least 30 million