Albania

FOTO-LAJM/ Kreshnik Spahiu: Krahasoni FRPD-në e Azemit me atë të Lulit në protestat ndaj ministrave të Brendshëm

Kreshnik Spahiu, ish- aleati i Lulzim Bashës tek çadra e protestës së vitit të kaluar, dhe i tradhtuar duke u lënë jashtë listave të kandidatëve të opozitës, ‘hakmerret’ ndaj kreut të PD.

Teksa komenton protestën e sotme të të rinjve të FRPD përballë ministrisë së Brendshme kundër ministrit Fatmir Xhafaj, ish- kreu i AK e krahason atë me protestën e studentëve që udhëhiqeshin nga Azem Hajdari në vitin 1991 kundër ish ministrit të Brendshëm Hekuran Isai.

“SKANDAL/ Dështon me turp protesta e PD para M.Brendshme në këto momente. Basha në Amsterdam braktis 5 kokrra që kan ngel. Krahaso FRPD e Azemit, me FRPD e Lulit. FOTO-FAKT krahasues:  Dje 1991- Sot 2018”, shkruan Spahiu.(TemA)

Football news:

Bayer sports Director Feller on Havertz: We agreed that if possible, he could leave this summer
Roma midfielder under has agreed a 5-year contract with Napoli for 3.5 million euros a year
Baros will end his career at the end of the season
Pogba and Brunu were injured when they collided in training. The Bournemouth game is in question (Daily Mail)
Ex-President of Barca Gaspar: Messi has a few more years to be the best player in the world
Morata scored a double for Atletico for the first time since March last year
Rummenigge on Tiago: there have been no Contacts with Liverpool, but he wants something new