TIRANË

Një fanelë e ekipit të Celtic, është dhurata e veçantë që ka marrë sot Presidenti Ilir Meta. Në një postim në twitter, Meta shkruan zbulon fanelën e skuadrës së zemrës, edhe pse sikundër shprehet dhuruesit janë tifozë të Chelsea. Fanela i është dhuruar kreut të shtetit, nga biznesmeni britanik Alan Millard.

Presidenti Ilir Meta ka shprehur në shumë postime të tij në rrjete sociale tifozerinë për ekipim e Celtic i cili është shumë afër titullit të 10-të radhazi në Skoci.

Postimi i plotë:  

Disa nga miqtë e mi britanikë, megjithëse tifozë të Chelsea FC, më bënë të lumtur sot duke më sjellë si dhuratë një fanellë të ekipit të zemrës sime,  Celtic FC.💚
Ne duhet të punojmë shumë titullin e 10-të! 💪🏆
Hail Hail!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb