Albania

Gazetari: Agimi i Artë zhbëhet në Greqi. Në Shqipëri ata bredhin të lirë, bëjnë politikanin, analistin në TV, ndonëse kanë vrarë. Presidenti “superpatriot” kafshon gjuhën

Nga Artan Hoxha

Mbani frymen njerez…..

Agimi i Arte,…

shporret nga parlamenti grek,

shporret nga politika greke,

qërohet nga ekranet e kombetare te medias greke,

shpallet organizate terroriste nga drejtesia greke..

madje drejtuesit me te larte, arrestohen, denohen nga gjykata dhe izolohen ne burgjet greke….

Por…

perfaqesuesit me te larte te Agimit te Arte ne Shqiperi, bredhin te lire, larte e poshte pikerisht aty, ku kane vrare Deshmore te Atdheut pse mbronin Republiken e Shqiperise,

bejne politike lirisht ne vendin qe duan ta copëtojne dhe ta shfarosin nga harta e botes,

shfaqen si analiste gjeopolitike duke i bere karshillek, jo vetem familjareve te deshmoreve ne masakren e Peshkopise, por gjithe shqiptareve, kudo qe ndodhen mbi dhè..

madje ne oren me te ndjekur ne televizionin me te madh kombetar…

Dhe…

Qeveria shqiptare fsheh koken si struci ne rere,

Presidenti “supetpatriot” kafshon gjuhen,

Opozita fshihet si djalli nga temjani,

Prokuroria dhe policia shqiptare as shohin, as degjojne,

Pjesa me e madhe e medias shqiptare, ne mos hesht ben lojen e tyre,

Shqiptaret rrijne e vshtrojne si shurdhmemece, sikur te mos kete ndodhur asgje…

Ndersa…

Shpirtrat dhe eshtrat e Deshmoreve te Atdheut,

Oficerit drejtues Fatmir Shehu

dhe ushtarit Arsen Gjini,

po kthehen permbys ne varre…

🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Football news:

Griezmann on Messi: I admire Leo, and he knows it. We have a great relationship
Rooney on the possibility of a move to Barca in the 2010/11 season: Thinking about it. Could fit in perfectly
Hooray, in England they will let the audience into the stands again! While up to 4 thousand and not everywhere, but the clubs are happy 😊
Solskjaer about the match with Istanbul: these are the Champions of Turkey, it will be difficult
Gasperini on the nomination for the best coach of the year award: If we beat Liverpool, maybe I'll get a few votes
Julian Nagelsmann: Leipzig want to give PSG that final feeling they are talking about
Tuchel Pro Champions League: Match with Leipzig - the final of our group