Albania

Greqi/ 3 të vdekur dhe 218 raste pozitive me koronavirus në 24 orë

Institucionet në Greqi, ditën e sotme njoftuan se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 218 raste të reja të koronavirusit në vend.

Ndërkohë raportohet se janë  regjistruar gjithashtu 3 vdekje të tjera, duke shkuar numri në 379 vdekje gjithsej në vendin fqinj.

Sipas mediave helene, 39 persona janë identifikuar pas testeve në pikat hyrëse të vendit dhe gjithashtu nga këta që kanë rezultuar pozitiv, 68 pacientë  trajtohen të intubuar.

Ndërkohë mësohet se 200 pacientë kanë dalë nga spitali pasi kanë fituar betejën me COVID-19. Sakaq, numri i përgjithshëm i rasteve është 17 444.

h.b/dita

Football news:

The contact between Casemiro and Messi in the Real Madrid penalty area was considered by VAR. The penalty was not awarded
Maguire Azpilicueta knocked the seizure of MMA: a penalty not given either on the pitch or after the OPTIONS check. Controversial, isn't it?
Neville on van de Beek at Manchester United: he's probably thinking: What am I doing here?
De Gea after 0-0 with Chelsea: Manchester United deserved more. The goalkeeper saved them
Lewandowski has scored every 37 minutes this Bundesliga season. He has 10 goals after 5 rounds
Azpilicueta about capturing Maguire: VAR can perform better. Why not take 20 seconds to review?
Real Madrid beat Barca at camp Nou for the first time since August 2017