logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania

Hapja e negociatave për Shqipërinë/Cakaj takon homologun slloven, Cerar

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ – Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë Gent Cakaj, ka zhvilluar një takim me homologun e tij slloven, Miro Cerar.

Ministri Cakaj bën të ditur se me ministrin Cerar kanë diskutuar lidhur me përpjekjet për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë.

“Një bashkëbisedim i hapur me mikun personal dhe Ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Miro Cerar, për të ndarë disa mendime në shërbim të përpjekjeve për çeljen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë për pak ditë”, shprehet Cakaj. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO