Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

I pandalshmi Haaland, rikthehet nga lëndimi për t’i shënuar dy gola ndaj Mainz

Dortmund ka triumfuar ndaj Mainz me rezultat 3-1 në shtëpi, në kuadër të xhiros së tetë në Bundesliga.

Golat për Dortmund u shënuan nga Reus (3′) dhe një dopietë nga Haaland (54′ 90+4′).

Haaland u rikthye në ndeshjen e sotme pas gati një muaji mungesë nga lëndimi, dhe e shfaqi atë që di të bëjë më së miri; shënimin e golave.

Me dy golat e sotëm të realizuar, Erling Haaland tani ka një mesatare të një goli për ndeshje, duke realizuar 49 gola në 49 paraqitje të zhvilluara në Bundesliga që kur i’u bashkua Dortmundit.