Albania

Ia dha një mikut macen e birësuar, ja çfarë i ndodhi zviceranit

Ai është dënuar me 1 mijë franga

Një burrë në Gjenevë u trondit pasi u gjobit me CHF 1,000 nga Shoqata e Gjenevës për Mbrojtjen e Kafshëve.

Një rregull pak i njohur – kur birësoni një kafshë nga SPA, është vetëm ajo – një birësim. Ju nuk e zotëroni kafshën.

Burri u detyrua t’ia dhuronte kafshën shtëpiake një shoku pas një divorci. Ai e kishte pasur macen, të quajtur Galeo, që nga viti 2011 – ai e dha atë në vitin 2014.

Birësuesi i ri së fundmi e çoi macen te një veteriner, i cili vuri re çipin e shënuar SPA si pronar. Veterineri kontrolloi për të siguruar që ajo nuk ishte vjedhur, shkruajnë mediat zvicerane.

Dhënia e një kafshe të adoptuar është shkelje e kontratës – dhe kështu u dha një gjobë.

Por pas kontrollit, SPA thotë se ata e kuptojnë se njeriu kishte vepruar me mirëbesim dhe macja po shikohej mirë, kështu që gjoba u hoq.

SPA thotë se ata kanë rregullin për t’u siguruar që askush nuk tregton kafshët e tyre të shpëtuara.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude