Albania

INDI – Rekord i ri ditor infeksionesh me COVID-19

NJU DELHI, 4 korrik /ATSH-DPA/ – Koronavirusi i ri në Indi arriti të infektojë brenda 24 orëve 22 771 pesona, një rekord të ri për gjigantin aziatik, treguan të dhënat nga Ministria federale indiane e Shëndetësisë.

”Vendi i Azisë Jugore gjithashtu njoftoi 442 vdekje të tjera gjatë një periudhe 24-orëshe duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave nga Covid-19 në 186 565”, tha ministria.

Shkalla e shërimit mbetet në 60,8%.

India është vendi i katërt i goditur më keq, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Brazilit dhe Rusisë.

India, e cila futi nga kufizimet më të rrepta në botë më 25 mars, është hapur që nga mesi i majit, me rifillimin e fluturimeve dhe shërbimeve të trenave./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Sergi Roberto on the Barcelona-Bayern match: It will be like the final
David Silva has agreed a 3-year contract with Lazio for 9 million euros. He will leave the city for free
Mertens Pro 1:3 with Barca: after Langle's goal, Napoli forgot how to play
Muller before Barca: anything can happen in a match of this level
Mammana about moving to Sochi: I will Try to achieve a lot with this great club
Chakyr should not have counted Langle's goal. Ex-referee Andujar Oliver on the Barcelona-Napoli match
Lampard on Chelsea's challenge for the new season: we Don't want to limit ourselves to fighting for the top 4