Albania

Juventus hap ‘kuleten’ me dy super transfere nga Real Madrid

Juventus transferon dy lojtarë të Real Madridit?

Real Madrid mund të largojë disa lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Los Blancos’ kanë në plan të bëjnë disa ndryshime, dhe Juventus janë të interesuar për dy lojtarë të tyre.

Bëhet fjalë për dyshen Marcelo dhe Isco, përcjell lajmi net raportimet e medieve spanjolle.

Trajneri Zinedine Zidane nuk dëshiron të llogarisë në Iscon dhe Marcelon nga janari, kështu që kampionët e Serie A duan të përfitojnë nga situata.

Juventus do të paguajë deri në 40 milionë për Iscon, ndërsa Marcelo do të shkëpusë kontratën, për transferim falas te ‘Zonja e Vjetër’.

Football news:

Carvajal will miss 4 matches of Real Madrid and plans to return to the Derby with Atletico
Messi always went a lot without the ball. Best of all, this problem was solved Guardiola
Trent on the Premier League calendar: something Needs to change. We do not have time to recover, it leads to injuries
Emir Kusturica: Ronaldo is an ideal, he earned a lot of money, but where is his personality? What can he tell you? Nothing
Maradona is the best dribbler with a phenomenal number of goals and assists. But is it true that he won Serie A alone?
Italian championship. Juventus will play Benevento, Atalanta Miranchuk against Verona, Inter away to Sassuolo
Ex-Manchester United defender Valencia moved to Mexico's Queretaro