Albania

Juventusi replikon në Twitter me Barcelonën, bardhezinjtë: Më të mirin do e shihni në Camp Nou

Barcelona doli në mbremjen djeshme me pikë të plota nga Allianz Stadium, teksa mposhti Juventusin me rezultatin, 0-2. Për katalanasit shënuan Dembele dhe në minutat finale, Lionel Mesi ekzekutoi saktësisht një 11-metërsh për të vulosur suksesin.

Ndërkohë, edhe pse pritej nga të gjithë, përballja mes Mesit dhe Ronaldos u shty për në ndeshjen e radhës, duke qenë se portugezi është infektuar me COVID-19.

Megjithatë, spektaklin që pritej nga yjet në fushë, u munduan ta bënin Barcelona dhe Juventusi në rrjetet e tyre sociale pas sfidës. Ata që e nisën ishin katalanasit të cilët theksuan se ishin të lumtur që bardhezinjtë patën mundësinë të shihnin më të mirin e të gjithë kohërave (GOAT) në fushën e tyre.

Por, nuk mungoi replika e Juventus të cilët nga ana tjetër i përgatitën rivalët për ndeshjen e kthimit, ku shprehën se më të mirin e të të gjithë kohërave, ata do ta sjellin në Camp Nou.

Një “luftë” e bukur mes dy klubeve, të cilët në këtë rast u dukën si tifozët tipikë të Mesit dhe Ronaldos, të cilët gjithnjë janë duke diskutuar se cili prej tyre është më i mirë, çka është shumë e vështirë të ndahet.

Football news:

Juventus for the first time in the 123-year history of the club played without the Italians in defense and goal
Koeman on 4:0 with Dynamo Kyiv: Today was the Barcelona we want to see
Holand continues to insist that he is a monster. Fastest in the history of the Champions League scored 15 goals (and added 16)
Koeman on the victory over Dynamo Kyiv: We achieved our goal-we reached the playoffs
Solskjaer on 4:1 with Istanbul: Manchester United played intensely, enjoyed the match. We want to be 1st in the group
Forward Ferencvaros Troll Cristiano: celebrated a goal in his style. Ronaldo responded with a goal and a very angry look
Morata scored 5 goals in 4 games in the Champions League for Juve. His best result is 5 in 12 games in the 2014-15 season