Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kim dhe deputetet e PD i bashkohet marshimit sensibilizues dedikuar ‘tetorit rozë’

Me fjongon karakteristike, ambasadorja Yuri Kim dhe deputetet e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e Grida Duma, i janë bashkuar marshimit sensibilizues dedikuar tetorit rozë, muajit të ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit.

Me broshura nëpër duar dhe tullumbace, vajza dhe gra kanë “pushtuar” pasditen e djeshme rrugët e kryeqytetit për të shpërndarë informacion dhe për të  ndërgjegjësuar qytetarët për rëndësinë e shëndetit të gjirit.

“Fjongo rozë” është një simbol ndërkombëtar i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit.

o.j/dita