Arrestohet në Greqi një shtetas shqiptar për një vrasje 18 vite më parë.

Bëhet fjalë për vrasjen e një të moshuare në vitin 2003 në Volos.

Shqiptari ishte futur në shtepinë e të moshuarës dhe e kishte dhunuar duke e qëlluar në koke e trup me sende të forta e thikë.

Më pas, ai kishte grabitur shtëpinë. Në banesë, policia kishte gjetur një shenjë gishti, e cila u identifikua pas 18 vitesh.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb