Albania

Kompania private këput kabullin, rruga Komuna e Parisit mbetet pa drita

Rruga “Medar Shtylla” tek “Komuna e Parisit” ka mbetur pa energji elektrike prej një ore.

Mësohet se një kabull është këputur gjatë punimeve hidraulike të një firme private.

OSHE po punon për riparimin e dëmit në rrjet dhe ka kallëzuar penalisht firmën që e shkaktoi.

“Për shkak të avarisë së shkaktuar në rrjet nga një subjekt i tretë, një pjesë e zonës së Komunës së Parisit mbeti pa energji gjatë mesditës. Grupet e avarisë së #OSSH Tiranë punuan intensivisht dhe rikhyen energjinë tek të gjithë abonentët e prekur nga defekti”, njofton OSHE.

l.h/ dita

Football news:

Rostov will reject the offer of Genoa for Shomurodov, as they want more than 8 million euros (SE)
Mendes earned about 20 million euros during the summer transfer window
Carragher on Arsenal: Liverpool are a few years ahead, but Arteta can take them to the Champions League
Roma is the favorite in the fight for Jovic. Real Madrid have offers from Inter and Milan
Ruben Dias has arrived in Manchester to complete his move to city
Van Dijk's transfers are the key to Liverpool's victory. They killed any attempts of Arsenal to press
Tony Adams: Leno is not a top-4 goalie. For me, Martinez was number one