logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania

Konferenca e Biznesit/ Shalsi firmos marrëveshje me Gjeorgjinë

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ – Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Eduard Shalsi mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Biznesit në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Në konferencën me temë “Krijimi i një mjedisi të favorshëm për zhvillimin e biznesit”, me Ombudsman të biznesit nga vende të ndryshme të botës, u diskutua mbi rëndësinë e rolit që institucionet kanë në mbrojtjen e të drejtave dhe interesave të sipërmarrjes.

“Shumë interesante të dëgjonim mbi përvojat e vendeve të ndryshme dhe të këmbenim ide mbi mundësitë e bashkëpunimit. Prezantova eksperiencën tonë, rëndësinë që i kemi dhënë sipërmarrjes si dhe firmosëm bashkë me kolegun në Gjeorgji, Irakli Lekvinadze, një marrëveshje mirëkuptimi”, – tha ministri Shalsi.

Duke falenderuar Ombudsmanin e Gjeorgjisë për këtë hap të rëndësishëm të bashkëpunimit rajonal, Shalsi shprehet optimist se ky hap, “do të na ndihmojë në përmirësimin e punës dhe sigurimin e një mbrojtje më të mirë për sipërmarrësit”. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Themes
ICO