Albania

Koronavirusi/ Shteti fqinj raporton shifrat më të larta në Ballkan, 101 viktima dhe 2 135 raste të reja në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë bërë me dije se kanë vijuar shifrat e larta të COVID-19 pasi janë regjistruar 101 viktima dhe 2 mijë e 135 raste të reja kanë rezultuar brenda 24 orëve të fundit.

Në Ballkan Greqia raporton shifrat më të larta nga COVID-19, teksa problem kryesor në shtetin fqinj po shihet gjendja e spitaleve.

Deri më sot janë 562 pacientë vetëm të intubuar dhe qindra të tjerë që kurohen nëpër spitale nga COVID-19. Po ashtu duket se Greqia me shtyrjen e afatit të ”Lock-Down” festat e fundvitit do i kalojë nën masa kufizuese.

h.b/dita

Football news:

Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL
Koeman about 2:1 with Rayo: It was possible to put a few penalties in the 1st half. Having VAR, we were not given any
Jose Mourinho: I paid for bad behavior: I watched matches on TV and gave huge fines. It doesn't work that way with other coaches
Karl-Heinz Rummenigge: As a cosmopolitan club, Bayern stands for tolerance and diversity