Albania

Lefter Koka takohet me Fatos Nanon dhe jep sinjale për bashkimin me PS: E majta shqiptare është kjo që është sot, falë Fatosit

 Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, aktualisht deputet, ka postuar një foto me Fatos Nanon.

“Miqtë e vërtetë dhe vera e vjetër janë të vetmet që nuk të lodhin kurrë! 

Ritakohem çdo herë me të njëjtin mall dhe intensitet me mikun tim sa me vlera po aq dhe të mençur. 

E majta shqiptare është sot kjo forcë progresiste falë Fatosit, filozofizë së tij politike për një shoqëri të hapur demokratike  dhe padiskutim mbështetja e tij do të na ndihmojë për të vazhduar kontributin për Shqipërinë tonë dhe rrugëtimin e pandalshëm euro-atlantik”– shkruan Koka.

Lefter Koka ka qenë për shumë vite deputet i LSI-së, por pas bojkotit të Kuvendit nga partia e Monika Kryemadhit, rrugët e tyre u ndanë.

Qendrimet e Kokës që prej largimit nga LSI kanë qenë të njëjta me PS-në dhe mendohet se ai do kandidojë pikërisht për socialistët në zgjedhjet e ardhshme.

Football news:

Gasperini on Atalanta's defeat: the Players are tired. We pay more for national team games than for the Champions League
Neymar on the draw with Bordeaux: PSG played timidly. If we don't win, it will be as difficult in Ligue 1 as in the Champions League
Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard