BEJRUT, 4 gusht /ATSH-AFP/ – Dy shpërthime të forta tronditën sot zonën e portit të kryeqytetit libanez Bejrut, duke lënë dhjetëra të plagosur, sipas një burimi të Sigurisë në vendngjarje.

Sipas informacioneve paraprake nga media lokale, origjina e shpërthimeve, që u dëgjuan në disa sektorë të qytetit, ishte rezultat i një incidenti në portin e Bejrutit.

Sektori i portit është rrethuar nga forcat e Sigurisë.

Në perimetrin e portit, ka dëme dhe shkatërrime totale, si edhe persona të mbetur nën rrënoja./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.