Albania

Lleshaj: Nuk është kampi i Al Hol, por i Ferrit. Shefi i Antiterrorit: Atë çfarë ne kemi parë atje duhet ta shohin të gjithë

Nga Bejruti, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se kampi Al Holit duhet të quhet kampi i Ferrit referuar atyre se çafrë autoritetet shqipater kanë parë atje.

I të njëjtit mendim ishte edhe shefi i Antiterrorit Gledis Nano, i cili tha për gazetarin Muhamed Veliu se duhet të transmetohen pamjet që shqiptarët të kuptojnë se çfarë bëhet atje:

Gledis Nano i cili ka qëndruar 4 javë në Liban u shpreh: Ajo që u krye deri tani dhe ato që do bëhen, kanë çështjen e sigurisë parësore. Kjo na bëri të ndërmerrnin hapa shumë të kujdesshme. Them se ia kemi arritur sot.

Ato çfarë kemi parë në Al Hol do doja të transmetoheshin që shqiptarët të shikojnë kushtet atje, se çfarë bëhet.

Atje është kampi i Ferrit dhe jo Al Hol. Jam falenderues dhe për familjet që madje se kanë ditur fare qe kemi udhëtuar drejt Sirisë.

O.J/DITA

Football news:

Lautaro wants to leave Inter and has approached Mendes to find a new club (Marca)
Wolves forward Jimenez was carried off on a stretcher after a head-to-head collision with David Luiz
Georges Jesus: Maradona had a passion for the game. Ronaldo has it to some extent, Messi does not
Donnarumma on the contract: no Problem. I want to stay in Milan for a long time
Mourinho on 0:0 with Chelsea: if anyone should have won, it was Tottenham. The players in the dressing room are not happy and it's fantastic
Lampard on 0:0 with Tottenham: Chelsea did enough to win. I'm glad we didn't miss out
Pape Bouba Diop, the author of Senegal's goal against France at the 2002 world Cup, has died. He was 42 years old