Select countries

00:00 Vrasja e Devi Kasmit/ Shtyhet seanca në Apel për të akuzuarit, ja kur zhvillohet
00:00 Habit kryeministri i Maqedonisë: Jam me origjinë shqiptare
00:00 Kush janë 10 çiftet e famshme shqiptare që kanë qenë bashkë (Foto)
00:00 E çuditshme në Turqi, pasagjerja than mbathjet me kondicionerin e avionit (Video)
00:00 Siri, bombardimet e qeverisë në Ghoutën Lindore, vriten 100 civilë, mes tyre 20 fëmijë
00:00 President i përbashkët? Mediat greke: Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri, për t’u bërë realitet
00:00 Surprizat e motit, çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditën e sotme
00:00 Akuzohet për trafikim droge në Kroaci, arrestohet në Qafë-Thanë shqiptari (Emri)
00:00 Aksident në Tiranë, shoferi humb kontrollin dhe përplaset me trafikndarësen (Foto)
00:00 Stresi zyrtarisht i fejuar, poston foton e ëmbël nga dita e veçantë
00:00 Opozita malazeze: Qeveria po i shet territor Kosovës
00:00 Si ndahet torta e fitimeve në ekonominë shqiptare, sektorët më fitimprurës
00:00 Horoskopi për ditën e sotme, 20 shkurt 2018
00:00 Shkencëtarët zbulojnë një metodë të re diagnostifikimi për autizmin
00:00 I përfundon kontrata në fund të sezonit, Tare dorëzohet: De Vrij do të largohet
00:00 Pse shkruajmë me dorën e djathtë dhe 10 fakte që duhet të dini për mëngjarashët
00:00 Ish-shefi i diplomacisë: Serbisë t’i ofrohet kompensim për Kosovën
00:00 Retrospektivë për një datë të shëmtuar!
00:00 Eksportet gjithnjë e në rritje, vetëm në janar arritën vlerën 23 mld lekë
00:00 “Bedri Islami, fare i pasaktë për kritikët e parë të Berishës”
00:00 A kishte dikur “lehoni burrash?”
00:00 Aeroplani bën ulje të detyruar për shkak se një pasagjer lëshonte gazra gjatë udhëtimit
00:00 Vuçiç: S’jam frikacak, në prill do të paraqes propozimin për Kosovën
00:00 Maqedoni/ Shqiptarët protestojnë në Shkup më 23 shkurt
00:00 Prapaskena/ Incidenti në Kinë me valixhen bërthamore të Trump, pse presidenti i SHBA nuk lëviz pa “armën” e tij
00:00 Deputeti Milaim Zeka: Horë u bëmë në 10 vjetor të pavarësisë
00:00 Britani, krijohet një parti e re politike anti-Brexit
00:00 “Ushqimi po shpenzohet, ujë për pije nuk ka dhe sistemi bankar i bankrotuar”: Miliarderët tanimë kanë bërë gati vendin ku do të jetojnë! (Foto)
00:00 Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin
00:00 Njësisë për Mbrojtje të Afërt ka armë që i mban larg syve të publikut (Video)
00:00 Asensio është ‘Rauli i ri’, por Zidane duhet t’i jap krah djaloshit që ai të fluturojë
00:00 Pas eleminimit nga FA Cup, ‘çmendet’ Aguero, godet tifozin e Wigan (Video)
00:00 Emigracioni, kryeministri i Hungarisë: Krishtërimi është shpresa e fundit e Evropës
00:00 Familjarët s’kanë informata rreth hetimeve për vrasjen e Ivanoviqit
00:00 Gati për t'u ndërtuar rrokaqielli më i lartë prej druri
00:00 Rita Ora konfirmon performancën me Liam Payne në Brit Awards
00:00 Costacurta: Italia duhet ta zgjedh sa më shpejt trajnerin
00:00 VIDEO/ Man.City eleminohet nga “FA Cup”, ekipi i kategorisë së tretë ‘leksion’ Guardiolës
00:00 Ish- Arben Rakipi: Provat për Skënderbeun janë të pakundërshtueshme
00:00 Horoskopi, 20 shkurt 2018
00:00 Peshkopi i Manastirit të Deçanit, kundër ndarjes së Kosovës
00:00 Kështu do të dukej harta etnike e Shqipërisë, nëse do të copëtohej Ballkani
00:00 Surprizon Wigan, eliminon Man.City-in nga FA Cup
00:00 Bushati: Pse po has vështirësi bashkimi doganor Shqipëri-Kosovë
00:00 Bushati: Marrëveshja e re na jep më shumë det dhe hapësirë ekonomike
00:00 Kuzhinierë shqiptarë në Itali, historitë e dy emigrantëve ambiciozë
00:00 Kridens Meta, thjesht “kamikazi” i radhës i FSHF-së
00:00 Pesëdhjetë vjet nga demonstratat e Tetovës
00:00 A do të hyjë Besa në qeveri?
00:00 LSDM: Rasti me viktimën minorene tërësisht po ndriçohet
00:00 Bushati: Në pranverë presim që Greqia të heqë Ligjin e Luftës, shqiptarët do gëzojnë pronat. “Deti”…
00:00 Edi Paloka: Nuk kemi ndonjë datë për protesta, por bashkë me LSI-në do e rrëzojmë Ramën
00:00 Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa
00:00 Amdi Bajram: Unë gjithmonë jam në pushtet
00:00 VIDEO/ “Vetting-u në polici”, Ndreu: Disa do të largohen vetë
00:00 Klasifikimi i Kategorisë Superiore pas javës së 20-të
00:00 Kukësi ”i ul kokën” Partizanit, tri gola për tri pikë
00:00 Emri i vërtetë i Ivanka Trumpit nuk është Ivanka
00:00 Telebingo Shqiptare / Çmimi i madh 7,035,400 lekë qëndron në Tiranë, ja ku shkojnë 2 makinat
00:00 Krasniqi tregon pse e refuzoi dekoratën nga Thaçi
00:00 Stërvitja ekstreme e marinsave amerikanë, pinë gjak kobre për të mbijetuar
00:00 FOTOLAJM/ Bakaj sherr me tifozët pas ndeshjes, ndërhyn edhe policia për të qetësuar situatën
00:00 Nis restaurimi i urës 300-vjeçare të Shën Prodhomit në Voskopojë
00:00 Kouchner i kënaqur me Kosovën por thotë se pajtimi etnik do shumë kohë
00:00 Udhëtonin njëri pas tjetrit me makinat me drogë, kapen 2 shqiptarët në Itali (Emrat)
00:00 Bombardime të ashpra në Siri: Vriten 71 veta, plagosen qindra të tjerë
00:00 Vllaznia-Teuta/ Gjoka: Kemi “malore” më të forta përpara; Begeja: Pësojmë gola naiv
00:00 Pakult: Kartoni i kuq për Kulum ishte deçiziv, Bakajt nuk i falet një gjest i tillë
00:00 VIDEO: Flamuri kuqezi apo flamuri zyrtar? Kosovarët të gjithë në një mendje, se kush është flamuri i tyre
00:00 Hoxha: Nëse Demarkacioni ratifikohet këtë javë, liberalizimin e vizave e sigurojmë sivjet
00:00 20 shkurti dhe rënia e bustit të Enver Hoxhës, del foto e papublikuar më parë
00:00 Kukësi përmbys Partizanin. Vllaznia fiton duelin e mbijetesës
00:00 Baton Haxhiu: Rama u keqkuptua. “Presidenti” u nxorr nga konteksti
00:00 Beogradi presion Brukselit: Merruni me Edi Ramën, ndryshe…
00:00 Paralajmërimi i zyrtarit turk: Nëse forcat siriane hyjnë në Afrin, do të ishte një katastrofë
00:00 Francë, udhëtim në Mesdhe me ‘Zeppelin e vogël’ me pedale
00:00 “Hapja e portave drejt ferrit”, ja çfarë shkruan “The Economist” për ndryshimin e kufijve në Ballkan
00:00 Shkenca bën një hap të madh duke krijuar embrionet e deleve për organet e transplantimit
00:00 Edhe Fatmir Limaj e refuzon dekoratën e Thaçit
00:00 LIVE/ Bardhi nuk përfiton nga gabimi i mbrojtësit, Partizani vijon të udhëheqë ndaj Kukësit (Video)
00:00 Rrëfimi që mund të trondisë politikën britanike: A ishte udhëheqësi laburist, informator i komunistëve?
00:00 “Lufta e ardhshme do të fillojë me sulm masiv kibernetik. Ja çfarë kërkon shefi i OKB-së
00:00 Kurti kujton djegien e pikave doganore, thotë se nuk u dënua askush
00:00 Kusari-Lila tregon kushtin që kanë për ta votuar demarkacionin
00:00 Lehtësohet procedura për KEMP-in, nga 8 dokumente, tashmë do kërkohen vetëm 2
00:00 VIDEO/ Publikohen pamjet e sherrit para plagosjes në Tiranë. Ja si nisi konflikti i ‘armikut’ të Shullazit dhe Musait
00:00 Nokia nxjerr versionin më të avancuar deri më sot, modeli 7+
00:00 Rrëzimi i avionit në Iran, vijojnë kërkimet dhe operacionet e shpëtimit
00:00 Deputeti i LDK'së me një koment interesant për idenë e Ramës për president të përbashkët
00:00 Manastirliu: Lehtësohet procedura për KEMP-in. Nga 8, do kërkohen vetëm 2 dokumente

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 NIJE SAMO UMETNIČKI "DOJAM"... Evo zašto (još) VOLIMO UMETNIČKO KLIZANJE
00:00 Bajden: Putin predstavlja prijetnju svijetskom poretku
00:00 Syahrian Abimanyu-Spaso jadi penerjemah dadakan Timnas
00:00 Awas, Kebanyakan Tidur Berisiko Tinggi Kena Penyakit Jantung
00:00 В Подмосковье мужчина ранил ножом беременную жену и покончил с собой
00:00 В США средь бела дня из музея украли картину Пикассо стоимостью 50 тыс. долларов
00:00 Det er blevet en folkesport at foragte islam
00:00 Wigan i ekstase efter FA Cup-sensation: Her invaderer fans banen
00:00 Конкурсная комиссия определила проект-победитель мемориала героев Небесной сотни
00:00 Под Саратовом девушка заявила на интернет-шантажиста в полицию
00:00 EU-rådgiver: Polen skal stoppe med at fælde fredet urskov
00:00 Maryam convinced that Nawaz is a thug: Aitzaz Ahsan
00:00 Завтра на Хмельнитчине простятся с воином Юрием Кушниром, умершим в госпитале от полученного в зоне АТО ранения. ФОТО
00:00 Saúde no Cabula: região tem 24 unidades de atendimento e mais três em construção
00:00 OASI foundation warns about dangers of underestimating cocaine, synthetics
00:00 В ГД назвали первостепенным развитие инфраструктуры для популяризации внутреннего молодежного туризма
00:00 Юрист Эмин Хагверди уехал в Швецию и стал чинить автомобили
00:00 Συνελήφθη Πακιστανός στο καρναβάλι της Ιεράπετρας για τις αρρωστημένες πράξεις του
00:00 Проект "Собчак", фактор "Навального" и парализующий страх Путина: российский политолог о странных "выборах" в РФ
00:00 Rihanna har fortryllet hele verden
00:00 Террористы обстреляли Жованку, сгорел жилой дом, - Жебривский
00:00 HS: Suomalainen Marjut Santoni Euroopan investointipankin pääsihteeriksi
00:00 Fukuşima'daki intihara tazminat kararı
00:00 Persiapan Pelepasliaran Elang Brontok
00:00 CNCD a decis, la cerere, o nouă dată pentru a analiza declaraţiile premierului Dăncilă referitoare la autism
00:00 Asselborn will Orban die Stimmrechte in der EU entziehen
00:00 В Беларуси 17 предприятий планируется передать в 2018 году из республиканской в коммунальную собственность
00:00 В реку Чычкан снова упал бензовоз
00:00 DANA DESA SUKOHARJO: Tawangsari Sukoharjo Bangun Akses dan Berdayakan Difabel
00:00 Manajer karaoke dituntut seumur hidup
00:00 ЦИК заключил соглашение с РЖД об информировании граждан о выборах президента РФ
00:00 รู้แล้วทำไมถึงห้ามจอด! เปิดภาพมุมสูง 'บ้านป้าทุบรถ' ถูกล้อมไปด้วยตลาด
00:00 Kuinka turvallista Irakissa oikeasti on? Tässä neljän maan linjaukset turvapaikanhakijoiden palauttamisesta
00:00 Игрока сборной Словении по хоккею поймали на допинге
00:00 চ‌বি‌তে ছাত্রলী‌গের অব‌রোধে পুলিশের লাঠিচার্জ
00:00 გურამ დონაძემ ბუტა რობაქიძის დაღუპვის ადგილის გაყალბებასთან დაკავშრებით გამოთქმულ ბრალდებებს უპასუხა
00:00 5 Knackpunkte im Olympia-Achtelfinal: So schlagen wir die Deutschen!
00:00 Harvardista valmistunut laskija onnistui luikertelemaan olympialaisiin – lopputulos sai monet katsojat hieraisemaan silmiään
00:00 FC-Funktionär Bosbach: „Auch Ultras müssen die Regeln einhalten"
00:00 Женщина в Подмосковье положила новорожденного сына спать с собой в кровать, а утром нашла его мертвым
00:00 To może być kolejna klapa rządu. Papierowe druczki ZUS mają zniknąć, ale system e-zwolnień nie działa
00:00 Hip-Hop’ın doğuşu
00:00 Большинство убийц в России оказались безработными и пьяными
00:00 Сергей Лебедев возглавит миссию СНГ на выборах в Азербайджана
00:00 ГПУ ще шукає кулі часів Майдану у будівлі готелю "Україна"
00:00 Migreeniä potevat ovat myös suurentuneessa sydän- ja verisuonitautien vaarassa
00:00 Drei Täter auf der Flucht: Mit Messer Supermarkt überfallen
00:00 Fahndung im MKK - Staatsanwalt jagt Kinderschänder
00:00 Massa minta kepala Kemenag Bengkulu mundur terkait tuduhan pungli
00:00 Смерть 52 граждан Узбекистана из-за пожара в автобусе в Казахстане: МВД назвало причину
00:00 Πρόστιμα έως 20 εκατ. ευρώ σε επιχειρήσεις που παραβιάζουν τα προσωπικά δεδομένα- Τα δικαιώματα των καταναλωτών
00:00 Земљотрес од 4,3 Рихтера потресао грчко острво Алонизос
00:00 Mali : De népotisme au Gouvernorat du District de Bamako ?: Ami Kane accusée d’attribution illégale de marchés publics à sa fille
00:00 Ország- és zenei határok nélküli dzsesszmuzsika – Bemutatkozik a Gébert-Ulbert Project
00:00 А.Аксаков считает, что использование инструментов цифровой экономики должно быть добровольным
00:00 Ini Syarat The Jak Ingin Beli Tiket Piala AFC
00:00 Crunch time: FIFA to meet with FFA, A-League clubs
00:00 Аваков отобрал наградной пистолет у ветерана, стрелявшего под судом
00:00 Will Grigg's on fire: Kultstürmer bezwingt Manchester City
00:00 Συνεχίζεται για 2ο μήνα το τουρκικό σφυροκόπημα στην Αφρίν -94 άμαχοι νεκροί
00:00 В Дании мужчина напал с топором на людей, ограбил банк и угнал автомобиль
00:00 "Obasanjo hates Ojukwu, Igbos"
00:00 Die zweite Staffel kommt bald: Das müssen Sie über «Tote Mädchen lügen nicht» wissen
00:00 Woman kicked off flight after crew heard her talking about period pain
00:00 კვირიკაშვილი: აშშ ძალიან დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს სტაბილურობას ჩვენს რეგიონში
00:00 San Marino. Anziani: non è solo un problema di Fiorina, il comunicato di un gruppo di familiari degli ospiti del Casale La Fiorina
00:00 Ulm - Bayern nach 50 Jahren wieder Pokalsieger!
00:00 Proposal to turn Marfa Palace to hotel set for decision
00:00 মেসিকে থামাতে চেলসির ‘স্থায়ী’ পরিকল্পনা!
00:00 Cameroun - Sénatoriales 2018: la bataille des investitures
00:00 Framtidens behov for kompetanse
00:00 Валентина Матвиенко выразила соболезнования в связи с кончиной тренера Юрия Тюкалова
00:00 Более 450 объектов коммунальной собственности в Гомельской области вовлечено в хозоборот за 2017 год
00:00 Откриена тајната зад успехот над германските олимпијци: Пиење пиво за време и по тренинг!
00:00 Αυτά είναι τα βραχιόλια που θα φοράνε οι στιλάτες γυναίκες στο καλοκαίρι
00:00 АМПП: Пять дворов благоустроили в Нагорном районе на средства от платных парковок в 2017 г.
00:00 20-year-old man arrested for attempted suicide at Punggol Drive
00:00 В Румынии верхняя палата парламента одобрила запрет на пластиковые пакеты с ручками
00:00 Skandalozne informacije o platama Šatorovića i Bajramovića, moraju povući kandidature
00:00 Watch: Guardiola looks to another Cup after Wigan upset
00:00 Сооснователь группы "Кино" снимет свой фильм о Цое‍
00:00 Chance for public to try bowling blindfolded at World Para Bowling Tour Series next week
00:00 Оприлюднено повний список Героїв Небесної сотні, убитих 20 лютого
00:00 Польский закон об Институте нацпамяти не начнет действовать до выяснения спорных моментов
00:00 Mostar: Podlegla 71-godišnjakinja od posljedica udesa u Ljubuškom
00:00 Mostar: Podlegla 71-godišnjakinja od posljedica saobraćajne nesreće
00:00 Italy 2018: Back To Fascism
00:00 Проект Hyperloop: Ілону Маску дозволили бурити тунель під Вашингтоном
00:00 Ухапшен осумњичени за крађу уређаја са пружног прелаза
00:00 Netizen Ribut Artis MK Terjerat Narkoba, Maudy Koesnaedi Langsung  Klarifikasi

Lufta civile në Siri, tjetër sulm me armë kimike

Një sulm me gaz klorin u krye në një zonë rebele të rrethuar nga forcat qeveritare në rrethinat e Damaskut.

Njerëzit në Gutën Lindore, e cila prej kohësh bombardohet përditë, raportuan për erën e rëndë të gazit pas një sulmi me raketë.

Rikthimi i armëve kimike në konfliktin sirian duket se konfirmohet edhe nga burimet spitalore, të cilat thanë se disa njerëz morën ndihmën e parë për probleme me frymëmarrjen, megjithëse asnjë nuk ishte në rrezik për jetën.

Mbi 400 mijë njerëz janë të rrethuar që prej vitit 2013 në Gutën Lindore. Gjatë luftës civile siriane ka pasur shpesh raporte për përdorim armësh kimike, por qeveria e Bashar al-Assadit i ka mohuar ato.

Megjithëse OKB-ja ka vërtetuar disa herë përdorimin e armëve kimike dhe kalimin e “vijës së kuqe” nga ushtria siriane, nuk është marrë asnjë masë, me përjashtim të bombardimit amerikan të urdhëruar nga Donald Trump për një rast të vetëm.

OKB ka dhënë alarmin për gjenden e tmerrshme të njerëzve në Gutën Lindore dhe raportet për sulme me armë kimike thjesht tregojnë se situata e tyre është rënduar edhe më tej.