Albania

Maldini: Do të transferojmë një mbrojtës qendror

Maldini ka treguar prioritetin e Milanit në këtë merkato.

Pas transferimit të Tatarusano, Tonali dhe Diaz, Milani po punon edhe për transferimet që mund t’i bëjë në mbrojtje.

Drejtori i Milanit, Maldini ka theksuar se tashmë “Rossonerët” po punojnë të sjellin një mbrojtës qendror, pasi në atë pozitë janë duke çaluar.

“Prioriteti për momentin është padyshim një qendërmbrojtës, pasi atje kemi probleme me dëmtime. Me ardhjen e Sandro Tonali, mesfusha jonë është më se e përshtatshme”, tha fillimisht Maldini.

Ajer dhe Milenkovic? “Unë do të thoja jo… Këta të dy mund të jenë në listë, por të jem plotësisht i sinqertë, ata nuk janë emrat për të cilët po punojmë tani”, përfundoi ai.

Football news:

Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all