Albania

Man City nuk ndalen, transferon edhe katër lojtarë të tjerë

Manchester City nuk e ka ndërmend të ndalet në tregun e transferimeve.

Pas kompletoi transferimin e Ferran Torres nga Valencia dhe Nathan Ake nga Bournemouth, tani Pep Guardiola po synon transferimin edhe të katër futbollistëve.

Mediet në Angli raportojnë se Manchester City do të shpenzojë rreth 300 milionë euro këtë afat kalimtar, pasi fitoi betejën me UEFA-n në CAS.

Kalidou Koulibaly i Napolit, Lautaro Martinez i Interit, Joao Felix i Atletico Madrid dhe një mesfushor, janë kërkesat e radhës së Pep Guardiolas.

Kujtojmë se City pati një sezon dëshpërues në Premierligë, duke mbetur shumë larg Liverpoolit, por vazhdon t’i mbajë shpresat në Ligën e Kampionëve, ku ka rezultat pozitiv nga ndeshja e parë kundër Real Madridit në ‘Santiago Bernabeu’.

Football news:

Chris Waddle: I Don't see Manchester City Winning the Premier League this season
Lewandowski and Kuizans laughed at rumors of a conflict in training
Kevin-Prince Boateng signed a contract with Monza Berlusconi until the end of the season
Ex-Manchester United player Raphael: van Gaal is one of the worst people I've worked with. I was told that he doesn't like Brazilians
Rebic dislocated his elbow and may miss several Milan matches
Manchester United will work on Sancho's transfer until the transfer window closes
Frank Lampard: Must stand up for the Cap. I'm not going to say that he spent his last game for Chelsea