Albania

Mandati i tretë për Shqipërinë/ “Nuk e kam atë të metë që kur mbarojnë zgjedhjet t’i kthej kurrizin njerëzve”

TIRANË, 12 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama shpjegoi sot para qytetarëve të Cërrikut se mandati i tretë i PS është për Shqipërinë.

“Është për të gjitha ato gjëra që dhe unë njëlloj si ju e di që janë shqetësimet tuaja, sepse mes shumë të metave të mia nuk e kam atë të metë që kur mbarojnë zgjedhjet t’i kthej kurrizin njerëzve”, tha Rama.

Përkundrazi, vuri theksin ai, “me shumë krenari mund t’ju them se jam kryeministri që e kam shëtitur Shqipërinë jo për turizëm, por për punë, më shumë se të gjithë kryeministrat të marrë së bashku që kur është krijuar shteti shqiptar”.

“Ashtu sikundër jam kryeministri që ju jam përgjigjur të gjithëve edhe në telefon, sikundër jam kryeministri që kam ndërtuar një sistem të tërë, platformën e-Albania që njerëzit të kapërcejnë hallkat e burokracisë, të shmangin ata që iu dalin përpara në emër të shtetit dhe i pengojnë që të marrin shërbimin e të gjejnë të drejtën. Sigurisht ka ende shumë për të bërë. Por sa janë ata sot që falë kontaktit direkt me shtetin përmes telefonit kanë marrë shërbimin”, deklaroi Rama.

Unë, vijoi ai, dua që e gjithë marrëdhënia e qytetarit me shtetin të kalojë përmes telefonit.

“Është e mundur dhe ne do ta bëjmë. Ne nuk i përdorim telefonat për të pyetur me kë je, apo hajde voto për ne”, tha ai.

Ne, vijoi Rama nuk do të lejojmë që ajo që kemi ngritur me kaq shumë mund të cenohet, jo më të shembet. /j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude