Albania

Meta i drejtohet Ramës: Mua të më thotë dëshmor ai qen bir qeni, të bëj të mos kesh vrimë ku të futesh

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Edi Rama, në daljen e tij në studion e emisionit “Zonë e Lirë”.

Presidentin duket se e nxiti një deklaratë e risjellë përsëri, që Rama bëri në parlament duke thënë se “çfarë do Meta të bëhet Mbret apo Dëshmor i Kombit”.

“Ky është pinok, ti je një mashtrues. Unë jam Ilir Meta dhe jam nga Skrapari. Mua më thotë ai dëshmor, more qen bir qeni. Vojo Kushi është president sot.

I thuaj Sorosit të vijë këtu dhe të bëjë investime, por të vijë dhe të zbrazë vendin kjo nuk bëhet ia kam thënë para dy vitesh.

Meta ka atë fuqinë që ta bëjë sot atë të mos ketë vrimë që të rrijë në Shqipëri. Po vdesin njerëzit në spitale dhe nuk i deklarojnë.

Shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi”, deklaroi Meta.

e.sh/Dita

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona