Albania

Meta mbledh Tit Vasilin, Tritan Shehun dhe Panaritin: Janë panel i nderuar mjekësh i nivelit të lartë që do parandalojnë përhapjen e Covid-19, gati strategjia e shpëtimit të madh

Ilir Meta ka mbledhur disa personazhe për të cilët thotë se janë paneli i mjekëve që do të formojë strategjinë presidenciale e cila do të sfidojë atë të Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Ligjiratat kryesore janë mbajtur nga “mjekët” Tit Vasili, Tritan Shehu dhe Edmond Panariti të cilët dhanë alarmin duke treguar se gjendja është katastrofale.

Meta pretendon se ky panel mjekësh do të parandalojë pëhapjen e mëtejshme të Covid-19.

“Takim online me një panel të nderuar mjekësh për situatën aktuale dhe masat, që duhen marrë, për parandalimin e përhapjes së mëtejshme të COVID-19”, shkruan Meta.

Tashmë, pritet që edhe ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë të zbarkojnë menjëherë në Tiranë për të mësuar nga Komiteti Meta i cili mesa duket ka bërë ndonjë zbulimin të madh  që as vendet më të zhvilluara nuk e kanë bërë.

Football news:

Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus
Real Madrid's contract negotiations with Ramos and Vazquez have been suspended. The club can not improve conditions due to the crisis
Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is
Pep Guardiola: Football is complicated. The only way I know how to be a coach is just to think about Sheffield
Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach