Albania

Milani nuk mundet të marrë më shumë se një barazim te Cagliari

Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Cagliari në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte thuajse e barabartë, me të dyja skuadrat që krijuan shumë raste për gol, por vetëm vendasit arritën ta tundin rrjetën.

Luhej minuta e katërt e ndeshjes kur sulmuesi Joao Pedro shënoi për 1-0 pas një topi të kthyer nga portieri Gianguligi Donnarumma.

Festa e Joao Pedros pas golit

Milani rastet më të mira i pati me Hakan Calhanouglu (11′) dhe Giacomo Bonaventura (38′), por asnjëra nuk gjeti cakun.

Në pjesën e dytë, Milani u ngjall më shumë dhe rriti sulmet e tyre në drejtim të Cagliarit.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën e 56-të në skenë doli Gonzalo Higuain, i cili shënoi golin e parë për të barazuar rezultatin 1-1 pasi shmangu për mrekulli portierin vendas.

Deri në fund të ndeshjes u zhvillua shumë lojë e hapur, pasi të dyja skuadrat kërkonin fitoren, por në rrjetet mbeten të paprekura dhe ndeshja përfundoi me barazim 1-1.

Pas këtij barazimi, Cagliari e sheh veten në vendin e 12-të me pesë pikë, ndërsa Milani zë pozitën e 15-të me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, Rossonerët e presin në shtëpi Atalantan, ndërsa Cagliari udhëton te Parma. /Telegrafi/

Football news:

Christophe Dugarry: Setien is simply incompetent. I'm sure he has nothing against Griezmann
Sane went to Manchester City because of Guardiola, and now he is going to Bayern because of him. Why so?
Pep Guardiola: Sancho has decided to leave, why should he come back? He didn't want to be in the city
Arteta on the absence Gendusa in the application: Some things should change, but they don't
Klopp on the championship corridor from city: I don't need it. We don't celebrate events from a week ago
Inter will announce the transfer of Hakimi after the end of the season
Zidane on Hames' words about Real Madrid: I understand him. He wants to play more, which is normal