Albania

Miqësorja, Italia dhe Holanda ndahen në barazim

Italia dhe Holanda janë ndarë në barazim 1-41 në sfidën miqësore të luajtur në “Allianz Stadium” të Torinos. Për skuadrën e Mancinit ishte Simone Zaza që shënoi në minutën e 67’, ndërsa për holandezët barazoi Ake në minutën e 88’.

Vlen të theksohet se Italia luajti me 10 futbollistë në 20 minutat e fundit, pasi Criscito u ndëshkua me karton të kuq, për një ndërhyrje si lojtar i fundit.

Sfida ishte shumë e luftuar, me Holandën disi më dominuese në kontrollin e topit dhe rastet e krijuara, ndërsa Mancini arriti të marrë një përgjigje të qartë mbi lojtarët ku duhet të bazojë projektin e Italisë së tij.

Dy mungesat e mëdha të këtij Botërori janë në një moment rindërtimi dhe ky ishte testi i fundit për trajnerët respektivë, para se të nisen me pushime, për t’u rikthyer me ndeshjet e Nations League në Shtator.

4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Nani: As children, we were starving, and there were rats and lizards running around the house. I realized that God wants me to help my family by becoming a football player
Real Madrid will consider proposals for Jovic. The option of selling is not excluded
Mikel Arteta: Mourinho was invited to make Tottenham the winning team
Failure of the VAR in the last English tour: on Thursday, all three decisions on penalties were recognized as mistakes
Zlatan Ibrahimovic: This is not my Milan. The club's ambitions are not what they used to be