Albania

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”, Meghan Markle zbulon tragjedinë që i ndodhi korrikun e kaluar

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka pasur një abort spontan në muajin korrik.

Gruaja e Princit Harry shkroi në detaje për këtë përvojë, duke thënë se ndodhi një mëngjes korriku, kur ajo po kujdesej për djalin e saj Archie.

“Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, po humbja të dytin”, shkroi Meghan.

Meghan dhe Harry, Duka i Sussex, patën fëmijën e tyre të parë, Archie, në 2019.

Ish-aktorja dhe anëtarja e familjes mbretërore të Britanisë përshkroi vështirësinë e humbjes së fëmijës së saj të dytë dhe reflektoi mbi vështirësitë e vitit të kaluar në pjesën thellësisht personale.

“Unë u shtriva në një shtrat spitali, duke mbajtur dorën e bashkëshortit tim. Ndjeva mprehtësinë e pëllëmbës së tij dhe puthja nyjet e tij, të lagura nga lotët tanë. Duke parë muret e bardha të ftohta, u përpoqa të imagjinoja se si ne do të shërohemi”, shkroi ajo.

“Ulur në një shtrat spitali, duke parë zemrën e burrit tim duke u thyer, ndërsa ai përpiqej të mbante pjesët e mia të copëtuara, e kuptova se mënyra e vetme për të filluar shërimin është që së pari të pyes:”A je mirë?“, shkroi Meghan.

“Humbja e një fëmije do të thotë të mbash një hidhërim të padurueshëm, të përjetuar nga shumë, por të folur nga pak”, tha ajo.

j.l./ dita

Football news:

Kramaric scored the 74th goal in the Bundesliga, breaking Olic's record among Croats
Suarez has 12 goals in his first 15 games for Atletico - the best start in La Liga for a new club since Ronaldo
16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football