logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania

Orari dhe çdo gjë tjetër që duhet të dini për shortin e çerekfinales të Ligës së Kampionëve

Menjëherë pasi Barcelona triumfoi ndaj Chelseat në Camp Nou, gjithë pyetjet e tifozëve lidhen me shortin e çerekfinales.

Telegrafi Sport, i cili do t’ju mbajë të informuar në kohë reale dhe më poshtë jemi përgjigjur në të gjitha pyetjet e mundshme nga ju:

Me shumë mundësi UEFA do ta transmetojë atë në kanalin e saj zyrtare në YouTube, por nëse jeni pranë televizorit, atëherë në Eurosport. Normalisht dhe në faqen e Telegrafit.

Për dallim nga shorti i 16-të të fundit, ai për çerekfinale nuk ka rregulla. Pra, edhe skuadrat e një lige mund të luajnë në mes vete në këtë fazë.

Ndërsa ajo skuadrës që zgjidhet e para do të luajë ndeshjen e parë si vendas.

Ndeshjet e para do të luhen me 3/4 prill, ndërsa të dytat një javë më vonë më 10/11.

Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Roma, Juventus, Sevilla, Bayern Munich, Barcelona.

Kiev, Ukrainë, më 26 maj. /Telegrafi/

Themes
ICO