Albania

Pamjet e rënda nga morgu/ Rama: Përdorin edhe të vdekurit për luftën për pushtet

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me akuzat politike të bëra nga ana e opozitës për situatën e covid -19.

Sipas Ramës opozita arrin të përdorin edhe të vdekurit për t’i shërbyer luftës së tyre për të ardhur në pushtet.

“Arrin të përdorin edhe të vdekurit edhe vdekjen, për një nevojë të një lufte të dëshpëruar për pushtet. Është e turpshme që ne të diskutojmë ne këtu. Nuk ka si ndodh. E pamundur. diagnozat i bëjnë mjekët. Nuk jemi ne të diskutojmë këtu dhe aq më pak partitë politike të vënë diagnoza. Nuk ka një përgjigje tjetër.” tha Rama.

Kujtojmë se pak ditë më parë në disa media u shpërndanë pamje të rënda nga morgu, ku shiheshin disa trupa të mbështjellë me çarçaf në dysheme për shkak të fluksit të lartë të vdekjeve.

o.j/dita

Football news:

El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever
Ex-Barca president Gaspar on Setien's compensation: The club has laid out its arguments, the coach has laid out his own. The new president will decide everything, I hope
Koeman after Cornell: You can't miss a penalty twice as a Barca player. This is not serious
Wojciech Szczesny: Juventus wants to win trophies
George Weah: Ronaldo is not the best in the world, but he worked insanely hard to become one. He deserves everything he has achieved
Chelsea have confirmed the loan of Tomori to Milan. It was reported that he can be bought for 28 million euros