Select countries

00:00 Moderatori Arian Çani paralajmëron për “trazira të tmerrshme në Ballkan”: Po përgatitemi për luftë? Një dorë e fshehtë po….
00:00 Ky është kryetari i parë zezak i një komune zvicerane
00:00 SHBA, zbulohet rasti më i madh i mashtrimit të të moshuarve
00:00 Limaj: Nëse nuk do të ishte deklarata në nivel presidentësh do të ishte e zbehtë (Video)
00:00 Ostersundsi befason edhe në ndeshjen e fundit në Evropë, por eliminohet nga Arsenali (Video)
00:00 Karakamisheva në krye të Komisionit për Sistem Politik në VMRO-DPMNE
00:00 Rita Ora vetëm në reçipeta dhe të brendshme në aeroplan (Foto)
00:00 Deti, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje. SHBA, ultimatum për t’u tërhequr në 12 milje
00:00 Mësoni propozimet për moshën e pensionit në Maqedoni
00:00 Haxhiu: Deputetët që krijojnë parti duhet të japin dorëheqje
00:00 Veliaj: Teatri i ri Kombëtar, trefishin e sipërfaqes që ka sot. Nuk do ketë kullë
00:00 FOTO/ Kishte fshehur kokainë e fishekë në banesë, arrestohet shkodrani në Itali (Emri)
00:00 Dardan Gjeka: Nuk jam në kërkim, nuk i njoh as blerësin dhe as viktimën
00:00 Qyteti i Shkupit: Pema Ginko do të kushtojë 5000 denarë
00:00 Pal Lekaj flet fjalë të mëdha: Le të rrëzohet Qeveria, nuk heqim dorë nga kushti ynë
00:00 Rrëfehet Ermal Meta: Nuk donim të merrnim pjesë në Sanremo!
00:00 Limaj përgjigjet për pikën ku përmenden "gjetjet" e Bulliqit: Për mua e rëndësishme është vetëm deklarata e presidentëve
00:00 “Deti”, Shkullaku: Duhet arbitër ndërkombëtar; Braho: Negociatorët të kalojnë vettingun
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 Ministri i jashtëm i Kosovës: Kushti i BE-së për demarkacionin është i padrejtë
00:00 Haradinaj rikonfirmon ngërçin, nuk heq dorë nga kërkesa për votimin e raportit të Bulliqit
00:00 BE “zbarkon” në Tiranë. Juncker e Hahn mbërrijnë të dielën, mungon Mogherini
00:00 “Deti”, Enver Hoxha e zgjeroi me 15 milje; Rama-Berisha ja japin Greqisë
00:00 Ekskluzive: Ky është propozimi i LDK’së për ta ratifikuar nesër demarkacionin
00:00 Zbulohet studimi italian në kohën e Bashës, Veliaj: Tallashi dhe shkrepëset skarco nuk përbëjnë monument kulture për Shqipërinë
00:00 Aksident trafiku në Shkup, humb jetën një person
00:00 Vajza 23-vjeçare që humbi jetën në një aksident mund te jete vrare qellimisht
00:00 Lazio, Atletico Madrid dhe Lyon kalojnë tutje, eliminohet Napoli dhe Villareali
00:00 Gjunjë, kocka dhe ligamente të forta, i gjithë sekreti është tek kjo pije!
00:00 Europa League, Napoli fiton dhe eliminohet; Lazio ‘shkatërron’ Steauan
00:00 Jari i shkruan Presidentit Thaçi: Më merr mua President për dekoratat
00:00 ​Lajmi i fundit: Palët nuk arritën marrëveshje për demarkacionin, vazhdojnë nesër
00:00 Negociatat, BE “zbarkon” në Tiranë. Vijnë Juncker e Hahn, mungon Mogherini
00:00 “Niveli i detit do të rritet në mënyrë dramatike”
00:00 Photoshoot i nxehtë nga Megan Fox (Foto)
00:00 Deklarata e Ramës ngacmon dhe Rusinë, Lavrov: BE po tregohet pasive
00:00 Varfëria dhe politika, akuzat në Parlament dhe ndryshimi i liderëve në opozitë
00:00 Muç Nano: E kam kompleks emrin, njerëzit mendonin se ky ishte pseudonim. Madje më mori në telefon dhe Ramiz Alia. Sot mund të isha Fatos Nano…
00:00 Reagon Bashkia Shkodër për sulmin me thikë ndaj Gjokës: Të shtyhet takimi me Luftëtarin
00:00 Vendimi i Presidentit Meta shkon shumë më tej se konsumi politik i problemit
00:00 “Jam një nga mendjet më të mëdha të futbollit, por kanë frikë të më punësojnë”
00:00 Skenar filmash: Djali paguan vrasës me pagesë kundër familjes, prindërit realizojnë skenarin
00:00 Lavrov: Edhe Rusia në dialogun Prishtinë-Beograd
00:00 Thaçi dekoron edhe këshilltarin e tij
00:00 Nuk do na besoni sa i kushton vetëm shalli Marina Vjollcës (Foto)
00:00 Carrasco drejt transferimit në Kinë, nga shitja e tij përveç Atleticos do të fitojë edhe Monaco
00:00 “Vetëm 15 pjesëmarrës...”, zbardhen urdhrat e Ramës për mbledhjen e qeverisë në Berat
00:00 AI: Shqipëria, pak përparim kundër krimit e korrupsionit. Gazetarët, të dhunuar dhe kërcënuar (sjell rastin e Gjin Gjonit dhe gruas së tij)
00:00 Reagim i KF Shkëndija: Nuk tolerojmë referim të njëanshëm
00:00 Arrestimi i shqiptarit “Abdul Qawii”, SHBA falënderon policinë shqiptare: Falë jush kapëm njeriun e ISIS
00:00 Modelja Besa Istrefi ndahet nga i dashuri, ky i fundit dëshiron ti rikthehet përmes një vizatim në trup (Foto)
00:00 Perla e çunit të Fahros: “Ligji i Luftës” me Greqinë nuk është problem për Shqipërinë, por për Greqinë…
00:00 Avionë turq mbi Athinë?! Mediat greke: Në Ballkan mund të shpërthejë lufta
00:00 Haradinaj nëpërmjet këshilltarit i drejtohet LDK'së: Votojeni edhe raportin e Bulliqit
00:00 Grida Dumës i “del turpi”, jep intervistën e parë pas mesazheve erotike: Basha ka gati kandidatin për Bashkinë e Tiranës. LSI është parti e vogël
00:00 Si mund të parandalohet depresioni?
00:00 FOTOT: Projekti për shkollat e reja, faqja më e vizituar e arkitekturës në botë artikull për Tiranën
00:00 Volkswagen shmang grevën dhe bllokimin e prodhimit, por i duhet të paguajë (Foto)
00:00 Një aeroplan duket në një “copë toke”, i braktisur – dhe askush nuk e di se si arriti aty! (Foto)
00:00 Adelina Tahiri më e lumtur se kurrë, flet për herë të parë për shtatzëninë
00:00 Sulmohet me thikë trajneri i “Vllaznisë” në Shkodër
00:00 Delawie dhe Apostolova nisin një seri të re takimesh për demarkacionin
00:00 Negociatat me Greqinë, Lubonja: Ja çfarë duhet bërë që të mos ketë kontestime
00:00 Rrëfimi: Si u ruajt dhe u transportua përmendorja e Enver Hoxhës, brenda Shkollës së Bashkuar
00:00 Gara për Universitetin e Tiranës, maturantët mund të konkurojnë në 35 degë
00:00 Afet Jashari mori pjesë në konferencën e Federatës Botërore të etno sporteve tradicionale në Turqi
00:00 Si të bëheni person më i lumtur në jetë?
00:00 Pasi Daçiq flet për çnjohjen e Kosovës nga Amerika dhe Britania, i reagon Vlora Çitaku
00:00 “Transportuesi”, të akuzuarit mohojnë fajin
00:00 Anëtarët e AKE-së edhe këtë vit do të harxhojnë 600 euro në ditë për udhëtimet zyrtare
00:00 Dora Bakojanis bëhet e “gjallë”: Po negociohet fshehurazi me Shqipërinë, unë arrita një marrëveshje shumë të mirë për Greqinë në 2009-n….
00:00 Lavrov i përgjigjet me fjalë të rënda Thaçit që kërkoi njohjen e Rusisë: Je i akuzuar për krime lufte
00:00 Oferta: Thumanë-Kashar, 12 milionë euro një kilometër
00:00 Pamje të kapura në disa vende të ndryshme të botës: Imazhe mahnitëse të ylberit, të cilat me siguri do t’ju pëlqejnë (Foto)
00:00 Sindikata propozon që meshkujt të pensionohen në moshë 59 vjeçare, femrat me 57 vite
00:00 Ish-ministrja e Jashtme greke 'masakron' Kotzias: Po negocion fshehurazi me Shqipërinë
00:00 “Acari do godasë Evropën”, çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën
00:00 Ngjela ka një mesazh për ambasadorin Lu: Elimino tre ithtarët e mëdhenj të gënjeshtrës
00:00 Po vjen i ftohti siberian, përgatituni për ditët më të këqija të javës
00:00 VIDEO/ Neymar duhet t’i bëjë mirë llogaritë, e dashura i futet ‘kickbox-it’
00:00 Një shtet me muskuj, stomak…por pa tru!
00:00 Në Indi hiqet tumori 1.8 kg nga truri, më i madhi në botë
00:00 Sulmi terrorist mbi Ambasadën amerikane, FBI zbarkon në Podgoricë
00:00 Miliarderi Jeff Bezos investon 42 milionë dollarë, në një orë që do të zgjasë 10 mijë vjet
00:00 ‘Shpërthen’ ish-ministrja e Jashtme greke: Po negocioni fshehurazi me Shqipërinë
00:00 Kërcënimi rus në Bosnjë është i vërtetë
00:00 Gjuajti me gurë Kuvendin, arrestohet
00:00 Bytyqi merr vendim për ndërprerjen e financimit të ‘Loyola Gymnazium’
00:00 Oda Ekonomike e Kosovës i ndan mirënjohje “Viva Fresh”
00:00 Vllaznia fiton trofeun e Kupës së Shqipërisë për U-19

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 'Ova je mala bomba', 'Najlipša ženska koju san vidija u životu'...: ovako tepaju Splićanki Nikolini koja je seksi fotografijama i bujnim poprsjem zaludjela tisuće obožavatelja
00:00 Team Vespas participa no campeonato regional com Alexandre Camacho e Pedro Calado
00:00 From Ed Sheeran to Abbey Clancy take a look at some of the messiest Brits departures ever
00:00 Почина полицаец во Билбао при судир со ултрас фановите на Спартак Москва (ВИДЕО)
00:00 Jose Mourinho will stand no nonsense from Paul Pogba as £89million Manchester United star faces extended stint on the bench
00:00 Horizon fin décembre 2018. RDC : les élections en danger !
00:00 Plantean modificaciones a la ordenanza para taxis y remises: ¿qué proponen?
00:00 Accra Mayor visits SSNIT | General News 2018-02-22
00:00 Лавров: НАТО игнорирует мнение жителей балканских стран
00:00 Jedan je irski gulaš: Najmekše meso u marinadi od crvenog vina
00:00 Lotería entrega utilidades al IND y al Ministerio de la Familia
00:00 El Indec presentará el primer informe del Registro Único de Casos de Violencia de Género
00:00 Tennis - ATP - Wawrinka abandonne
00:00 Lama Tak Muncul di TV,  Nasib Pak Tarno Bikin Netizen Miris
00:00 Госдеп возложил ответственность на RT за прекращение насилия Сирии
00:00 فرنسا: يجب دراسة التعديلات الروسية على مشروع قرار مجلس الأمن حول الهدنة في سورية
00:00 الجعفري: عدم التنسيق مع وفد سورية بشان مشروع القرار الكويتي السويدي "عيب كبير"
00:00 الخارجية : فرنسا "غير مؤهلة" للعب دور سلام في سوريا طالما انها "تدعم الارهاب"
00:00 Chihuahua: detienen a operador de grupo delictivo “La línea”; era policía municipal
00:00 Venäläishuligaanit ottivat väkivaltaisesti yhteen espanjalaisten kanssa – välikohtaus vaati mellakkapoliisin hengen
00:00 Савет безбедности о Сирији, позив на хитан прекид ватре
00:00 Government approves Boeing’s participation in upcoming fighter competition
00:00 CNN: Trumpin ex-kampanjaväelle lisää syytteitä
00:00 통통 튀는 컬러도 자연스럽게 소화해낸 아파트
00:00 Російські "діячі культури" накинулися на "дурного і підлого" актора Серебрякова
00:00 У мережі підказали, як зловити сигнал українського мобільного оператора на окупованих територіях
00:00 Football - Ligue Europa - Tops/Flops Braga-Marseille : Le bon coaching de Garcia, le manque d’assurance de Pelé
00:00 Napoli tersingkir dari Liga Europa, Lazio dan Sporting Lisbon lolos
00:00 Período Intercampañas: Ricardo Anaya, esto apenas comienza
00:00 Special counsel brings new charges against Manafort, Gates
00:00 Naomi Watts and Ewan McGregor win Golden Camera Awards
00:00 Reunión de coordinación del 8° Fórum del MAO
00:00 Report: Panthers likely to franchise K Gano
00:00 Oxford United taken over by Thai businessman Sumrith ‘Tiger’ Thanakarnjanasuth
00:00 Barrick sees gold output drop; won't do deals just to grow
00:00 "Спартак" обыграл в гостях "Атлетик", но вылетел из Лиги Европы
00:00 HASSAN: As Trump freezes aid, Pakistan’s terror problem is still very real
00:00 في الأفلاج.. "الدوسري" يتحدى نظرة المجتمع السلبية ويفتتح مطعماً ويعد وجباته بنفسه
00:00 Uusi eläinsuojelulaki kerää kritiikkiä: "MTK on saanut kaikki tavoitteensa läpi"
00:00 FUREY: Former Liberal minister attacked by Atwal previously warned feds
00:00 سونلغاز.. أزيد من 34 ألف كلم شبكة الكهرباء و 3 ألاف كلم شبكة الغاز الطبيعي آفاق 2027
00:00 Moderatori Arian Çani paralajmëron për “trazira të tmerrshme në Ballkan”: Po përgatitemi për luftë? Një dorë e fshehtë po….
00:00 Halligalli-Fraktion bei der „Goldenen Kamera“: Nach der Gala wurde kräftig gefeiert
00:00 Sufrió acoso por ser gordo, pero ahora podría ser el más fuerte
00:00 이방카 트럼프, 드라마 ‘가십걸’에도 출연?…현 남편과 함께 ‘포착’
00:00 Jokowi: Masa Depan Ekonomi RI di Tangan Pemda
00:00 BAMBI NEMA DILEMU: Tošić objasnio po čemu Partizan i Zvezda zaostaju za Viktorijom i CSKA
00:00 ​В Испании в столкновении с фанатами "Cпapтака" погиб полицейский - появились подробности и первые кадры
00:00 Europa League: Πέρασαν Ντόρτμουντ, Μίλαν, Ατλέτικο -Εκτός η Νάπολι
00:00 Kelemen Hunor știe ce urmează să facă Klaus Iohannis: 'E un om extrem de consecvent, această fază s-a încheiat'
00:00 Bomstærke dansere og klangskønne sangere er hele turen til Den Fynske Opera værd
00:00 Terror en Bilbao: un policía muerto por la pelea entre ultras del Athletic y del Spartak de Moscú
00:00 Small businesses brace for final version of controversial tax reforms in 2018 federal budget
00:00 PPP Duga Penyerang Ulama Terkait Pilpres, Gerindra: Salah Itu!
00:00 Twitter limitará la influencia de los “bots"
00:00 Homeless man given job and home by businessman is now back on the streets
00:00 Atlético de Madrid superó al Copenhague y avanza en la Europa League
00:00 De Roon en Hateboer met Atalanta uit EL door late goal Dortmund
00:00 Oxfam Storbritannien stoppas på Haiti
00:00 ¿Le interesa votar a los jóvenes?, las expectativas de quienes lo harán por primera vez
00:00 Highlights: Gattusos tropper kvaste Ludogorets 4-0 samlet
00:00 Liga Europa: Eis as equipas que garantiram um lugar nos oitavos
00:00 Раз горшок, два горшок. В чём лучше выращивать рассаду?
00:00 Bachata #TBT: “Bachata Rosa” interpretada por Andre Veloz
00:00 El cacao podría convertirse en lujo en un futuro próximo
00:00 Остерсундс се понадева на чудо со два гола за 70 секунди но Арсенал преживеа (ВИДЕО)
00:00 What's real, what isn't?
00:00 ВИДЕО: Кој е Андон Ќосето, современик на Гоце Делчев, Татарчев, Александров
00:00 (VIDEO) UBIJEN POLICAJAC U BILBAU! Krvava tuča Španaca i Rusa u centru grada!
00:00 Tror på fullaste allvar att de kan slå alla lag
00:00 RDC : des appels à la paix se multiplient !
00:00 Borussia Dortmund mit Dusel ins Achtelfinale
00:00 Varias delegaciones de la CDMX enfrentan escasez de agua
00:00 (VIDEO) KINA KREĆE U NOVI RAT: Na udaru striptizete, ali razlog ne može biti bizarniji
00:00 واشنطن تطالب موسكو بسحب قواتها من شرق أوكرانيا
00:00 Politiet i tvivl: Hvorfor skulle guitarist fra Christiania dø?
00:00 "يعطيك خيرها" يعرض تقارير عن أحكام السجن المؤبد والقصاص للسائقين المتهورين
00:00 Markets Live: ASX set to climb
00:00 مكة.. طريق الموت يحصد أرواح 3 شبان بعد التفاف مركبتهم حول عمود إنارة
00:00 Heroiske Östersund sjokkerte igjen: Slo Arsenal i London
00:00 Mali: une dizaine de jihadistes tués par les forces armées françaises
00:00 شاهد بالفيديو: طرد مذيع أردني لانه قرأ بالمقلوب
00:00 الوجدي يرد على أنباء توقف رعاية “لالة سلمى” ضد السرطان
00:00 What Buhari told APC governors on 2019 re-election bid
00:00 Concierto completo: Scorpions live at Saarbrücken
00:00 10 ni cô tắm biển ở Vũng Tàu, 2 người chết, 1 mất tích
00:00 Tampangnya Saja yang Imut-imut, Aslinya Tukang Jual Sabu
00:00 Svensk miniput chokerer Arsenal og er nær sensation
00:00 Plan de Cine: El Hilo Fantasma
00:00 Нощни игри

Refuzoi urdhrin e kryeprokurores Arta Marku, hetim disiplinor për Dritan Ginën

Shpërndaj:

Dritan Gina

Për ish-prokurorin e Elbasanit, Dritan Gina do të zhvillohet një hetim disiplinor. Kjo për arsye se refuzoi urdhrin e kryeprokurores së Përgjithshme, Arta Marku.

Kjo e fundit urdhëroi kthimin e Ginës në Prokurorinë e Tiranës duke ndërprerë vazhdimin e komandimit në qytetin e Elbasanit. Hetimi disiplinor për Dritan Ginën do të përfundojë më 13 mars.

Një ditë pas shkarkimit nga kryeprokurorja e përgjithshme Arta Marku një muaj më parë ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit Dritan Gina ka bërë kallëzim penal për të.

Gina pretendon se kryeprokurorja Arta Marku ka shkelur ligjin me këtë vendim dhe e akuzon për “shpërdorim detyre”.

“Kam pretenduar një sërë shkeljesh të rënda të norma kushtetuese dhe ligjore. Shkelës së tyre nuk do t’i hyj në thellësi pasi i kam argumentuar në kallëzimin penal prej 15 faqesh që kam depozituar. Unë dua të theksoj se jam profesionalisht dhe si i tillë i nënshtrohem kushtetutës dhe ligjit. Unë nuk mora peng zyrën. Me kokëfortësi nuk çahet në këtë vend. Puna e prokurorit nuk lidhen vetëm me hetimin, por një sërë procedurash. Ajo mënyrë që zgjodha dje nuk është mënyra që unë dua të mbaj zyrën e shtetit, por reagimi i një profesionisti i një prokurori, që nuk lejoj njeri të më nëpërkëmbë mua apo kolegët e mi. Unë bëra detyrën që më cakton ligji dhe që e ndjej së është e dobishme për t’u bërë,” tha Gina atëherë.

(e.f/BalkanWeb)