Albania

Sekuestrohen 86 740 paund në portin e Durrësit, arrestohet drejtuesi i mjetit

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Policia Kufitare në bashkëpunim me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës dhe autoriteteve doganore sekuestruan në portin e Durrësit  86.740 paund dhe u arrestua drejtuesi i fugonit.

Sipas Policisë së Shtetit, u arrestua në flagrancë për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, shtetasi E. H., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë.

Gjatë kontrolleve të shtuara, bazuar në analizën e riskut të bërë nga ana e shërbimeve të Policisë, në hyrje, është kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm, një fugon mallrash që vinte nga Italia, me drejtues shtetasin E. H.

Gjatë kontrollit të kryer në fugon, në një televizor, u konstatuan 16 pako me para, paund, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor, rezultoi se në pakot e sekuestruara në cilësinë e provës materiale kishte 86.740 paund.

Ndërkohë nga strukturat hetimore të DVP Durrës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë implikuar në këtë vepër penale./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Sevilla demands 80 million euros for Kunde and does not want Chelsea to include players in the deal
Director Sassuolo about Locatelli: We are waiting for an adequate offer. Otherwise, he will stay
Venice has introduced a new form. It is inspired by the architecture of the city
Borussia has extended the contract with Daud until 2023
The Green Room podcast is back! Euro and money: who made a business car out of the championship and how?
The goal of the forward of Porto Taremi through himself in the Champions League was recognized as the best in the 2020/21 season
Adriano-gymnast Biles: God will forgive all these bad people. It's not fair that they are so hard on you