Albania

Shifra të frikshme nga Maqedonia e Veriut, 182 raste të reja me COVID-19 dhe 6 vdekje

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 182 raste të tjera të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve të zbuluara me këtë virus në vend është rritur në 4.664, transmeton Anadolu Agency.

Ministria e Shëndetësisë e vendit njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit po ashtu janë regjistruar 6 vdekje, duke e çuar në 216 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga ky virus.

Instituti i Shëndetit Publik po ashtu ka regjistruar 33 pacientë të shëruar nga koronavirusi, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar ka shkuar në 1.836.

Sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore, aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 2.612.

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka kryer 1.348 teste të dyshuara për COVID-19, ndërsa që nga shpërthimi i pandemisë ka kryer gjithsej 47.793 teste.

Football news:

Neymar has agreed with PSG that he will be released if Barcelona make an offer (As)
Wigan collapsed under external control. Perhaps all because of the murky betting in the Philippines
Pep on Manchester City's European Cup ban: I'm Sure we will be allowed to play in the Champions League
Defender Athletic Berchiche: Real Madrid have the best squad in the world
Ronaldo scored the 25th goal of the Serie A season (from a free kick!). There have not been such bombers in Juve for 59 years
Karl-Heinz Rummenigge: flick took Bayern back to the top level
Messi does not want to leave Barcelona, but is not happy with Bartomeu (Goal.com)