Albania
An article was changed on the original website

“Si është të jesh gruaja e kryeministrit qejf apo hall?”, ja si përgjigjet Linda Rama

Shpërndaj:

linda-e-voge2l6

TIRANE– Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ishte e ftuar në emisionin ‘Në kurthin e Piter’ ku i është përgjigjur pyetjeve të fëmijëve. Në emision nuk kanë munguar as pyetjet thumbuese, teksa një fëmijë e ka pyetur Linda Ramën se si është të jesh gruaja e një kryeministri qejf apo hall.

Pjesë nga biseda:

Fëmija: Si është të jesh gruaja e kryeministrit, hall apo qejf?

Linda Rama: Ti mund të behësh kryeministër dhe gazetar mund të behësh, është super pyetje.

Fëmija: Po unë s’të bëra këtë pyetje.

Linda Rama: Hall nuk është, e sigurt që nuk është. Se populli e zgjedh për të drejtuar vendin dhe është vlerësim, por është edhe peshë e madhe që duhet ta mbash çdo ditë e çdo natë, por kur ia vlen ta mbash.

(BalkanWeb)


Football news:

Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play