Select countries

00:00 Zëdhënësi i DASH flet për “rastin Llalla”: S’e falim korrupsionin, po shohim raste të tjera
00:00 Park Gate, detaje arkitekturore që po ndryshojnë stilin e ndërtimit në Shqipëri
00:00 Zv-kryeministri shqiptar në Maqedoni: Dënojmë çdo ide për ndryshim kufijsh në rajon
00:00 Ndotja e Adriatikut/ Kroacia, Shqipëria dhe Mali Zi “bashkojnë” forcat për të gjetur zgjidhje
00:00 Pas Rita Orës, Dua Lipa do mbajë koncert në Prishtinë, zbulohen datat
00:00 PD rezolutë në Kuvend kundër kërcënimeve e fyerjeve të gazetarëve nga zyrtarët shtetërorë
00:00 Kreu sulmin me bombë, turku dënohet me burgim të përjetshëm 53 herë
00:00 Franca shpalos plan të ri për të trajtuar radikalizmin
00:00 Një derbi bregdetar në Superiore, Flamurtari synon 3 pikë
00:00 “Krisja” me Metën? Rama: Me presidentin ndaj të gjithë dashurinë për…
00:00 Luli dhe hipokrizia me ndihmën ekonomike
00:00 Në Prokurori Shtetërore zgjidhet prokurori i cili shpëtoi nga paraburgim Biznesmenin Koçan
00:00 “Më vjen keq për Arsenal-in”, administratori i Milan ndez sfidën e “Europa League”
00:00 Të udhëtosh vetëm nuk do të thotë se je i vetmuar apo i trishtuar
00:00 VIDEO/ Rama: Në pranverë nis programi kombëtar i punësimit… (flet dhe për bllokimin e guroreve)
00:00 Si ju duket pamja e re e Valbona Memës? Këngëtarja shfaqet ndryshe (Foto)
00:00 AGK dënon gjuhën e deputetes së Vetëvendosjes ndaj Adriatik Kelmendit
00:00 Vesa Luma: Jeta është si Rihanna, e bukur por e zezë
00:00 Del ekspertiza, si ndodhi aksidenti dhe kush është fajtori
00:00 Deputeti i AAK’së thotë se LDK duhet të heqë dorë nga qëndrimi i saj
00:00 Aksidenti me dy të vdekur në Maminas ishte vrasje? Hetimet marrin kthesë të papritur
00:00 VIDEO/ Rrezikonte grushta nga kundërshtarët, futbollisti shkul flamurin e goditjes së këndit për t’u mbrojtur
00:00 Anulimi i HEC-ve në Skrapar, Rama: Nuk ka shans që ne t’i hapim më rrugë kësaj barbarie
00:00 FOTOT/ Kim Kardashian ka një rivale të egër, dhe është natyrale….
00:00 Kukësi, 4 mungesa “të rënda” për trajnerin Pakult
00:00 Rasti i dhimbshëm i kosovarit që po pret me muaj vizën për t'u shëruar në Gjermani
00:00 Trump paralajmëron sanksionet më të ashpra në histori për Korenë e Veriut
00:00 Itali, garazhet si laboratorë droge, shqiptari kapet me 15 kg kokainë e marihuanë
00:00 Frutti merr çmimin “Kosovo’s Choice 2017” nga Superbrands
00:00 Egjipt, fëmija bie nga ballkoni, polici e shpëton për mrekulli (Video)
00:00 Shtëpia botuese Logos-A shpërndan libra për shqipëtarët në diasporë  
00:00 Kërkesa e Prokurorisë shqiptare: Nazerin ta pyesin italianët
00:00 7 vjet e 3 muaj burg për të dyshuarin për shitblerje të drogës
00:00 Çfarë duhet të bëjmë për të ulur presionin e gjakut?
00:00 Përdhunimi i 13-vjeçares, përgatiten 11 padi penale
00:00 Vjen Mercedesi më luksoz i prezantuar ndonjëherë, fotot mbresëlënëse
00:00 Ushtroi dhunë ndaj nënës, policia arreston 34-vjeçarin nga Tirana
00:00 Thaçi dekoron Edita Tahirin
00:00 Kosova përjashtohet nga Samiti Ballkanik në Sarajevë, Shqipëria dhe Maqedonia anulojnë pjesëmarrjen
00:00 ​Delawie nuk i ndalë porositë për liderët: Miratojeni demarkacionin 
00:00 Gjoka: Familja më ka kërkuar që të largohem nga Vllaznia, problemi në Shkodër është se i japin vendin fëmijëve në mënyrë të pamerituar
00:00 Haxhiu-Kelmendi përplasje për demarkacionin
00:00 Arsenal – Man City, formacioni më i mirë i kombinuar i finales së Carabao Cup (Foto)
00:00 “Të paktën në parajsë do të ketë ushqim”
00:00 Erdogan i vendosur: Do t’i godasim përmes një strategjie të re terroristët në Siri
00:00 Zyrtarët e AKR-së dhe AAK-së në luftë për autostradën që çon në Gjilan
00:00 Aktorja e njohur pozon për ‘Playboy’-n në moshën 67-vjeçare (Foto)
00:00 Tragjedia në Florida, polici qëndroi jashtë kur vrasësi bëri kërdinë në shkollë
00:00 Në 398 kontrolle të mishtoreve janë asgjësuar 414 kilogramë mish të pasigurt
00:00 Dështimi epik i diplomacisë globale në konfliktin sirian
00:00 Epidemia e fruthit, ministria apel prindërve: Vaksinojini fëmijët
00:00 Epidemia e fruthit, ministria e Shëndetësisë apel prindërve: Vaksinojini fëmijët
00:00 Katër epilogë të mundshëm për çështjen e Kosovës, sipas një ish-diplomati amerikan
00:00 Juncker: Do të ishte mirë për Britaninë e Madhe të isha kryeministri… i saj!
00:00 Ish-futbollisti i Tiranës: Shqipëria më e varfër se vendet aziatike, niveli kulturor për të ardhur keq
00:00 Qëllohen me armë jashtë një banke, 2 të vdekur në Zvicër
00:00 Rrëfimi i ish sulmuesit të Tiranës: Në Shqipëri më dhanë gjysmën e parave, lojtarët vendas ishin mësuar me realitetin dhe nuk ankoheshin
00:00 Dëshmia që hodhi dritë mbi korrupsionin qeveritar! Si vidheshin tokat shqiptare ndër vite
00:00 Ushtria, gjysma e tokave pa tapi
00:00 Jennifer Lawrence, kritika për “super-fustanin” (Foto)
00:00 Krimi i rëndë në Gjakovë: Pasi tentoi ta dhunojë, 37-vjeçari vrau 55-vjeçaren në shtëpinë e saj
00:00 Drejtori i “VOA”: Çështja “Lllalla” është shumë serioze në SHBA. Berisha të tërhiqet nga politika, ndërsa Rama nuk ka më alibi. Ja pse dështoi CIA për të rrëzuar Enver Hoxhën
00:00 Fjeti pranë varrit të pronarit për 11 vite, ngordh qeni besnik (FOTO)
00:00 Votimi i Demarkacionit: Burri i Albulena Haxhiut paralajmëron gjakderdhjen
00:00 Kapet në Tiranë 44-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia. Ja për çfarë akuzohet
00:00 Seanca për demarkacionin mbahet sot në orën 10:00, ja sa vota duhen
00:00 Juncker i jep “zemër” Ballkanit, Shqipëria dhe Maqedonia mund të fillojnë negociatat
00:00 Zbulohet cili ushtrim i palestrës shkakton më së shpeshti lëndime
00:00 Rikthehet “Dancing With the Stars”, fillon në muajin mars
00:00 Çështja për emrin në rend dite të takimit Cipras – Merkel në Bruksel
00:00 Popullsia në Shqipëri po tkurret frikshëm, qytetet me numrin më të lartë të vdekjeve
00:00 Skandal në Argjentinë, kapen 50 mln euro kokainë brenda Ambasadës ruse në Buenos Aires
00:00 Junker të dielën në Maqedoni në takime me udhëheqësinë e shtetit
00:00 LU DHE TRE ITHTARËT E MËDHENJ TË GËNJESHTRËS!
00:00 Zbulohet rasti më i madh i mashtrimit të të moshuarve, prokurori: Krim i neveritshëm
00:00 Policia shpall tender gati 6 milionë euro për furnizim me automjete patrulluese
00:00 VIDEO/ Avioni misterioz, turistët dynden që të shikojnë “Boeing”, por askush nuk e di se si arriti aty
00:00 Zbulohet rasti më i madh i mashtrimit të të moshuarve në SHBA
00:00 Projekti për shkollat e reja, faqja më e vizituar e arkitekturës në botë artikull për Tiranën
00:00 Shqetësimi i Nikollë Lesit: Kush është korrieri që lidh Ramën me Bashën? Kur ngrihet Berisha e shkonte drejt podiumit bëhej nami…
00:00 Nga Veriu në Jug, qeveria “Rama” zhvendoset për dy ditë, ja axhenda e fundjavës
00:00 Kualifikohen të mëdhatë, priten përballje “big” në fazën tjetër
00:00 Aksidenti, pse s’donte policia që 23 vjeçarja Elena Avdillari të hynte në Itali
00:00 Zgjidhja për Demarkacionin- po punohet për një draft të ri, të përfshirë edhe zyrtarë të VV’së
00:00 Lushnjë, 71-vjeçari gjendet i mbytur në kanal
00:00 “Qika jeme” nga Blunt dhe Real e inspiruar prej “Ice Tray” nga Quality Control, Quavo dhe Lil Yachty
00:00 Deputetët të marrin përgjegjësinë për Demarkacionin, ose vendi të shkojë në zgjedhje
00:00 Rama publikon artikullin e “New York Times”: Shqipëria është mundësi e shkëlqyer për investitorët, ja pse…
00:00 Fshihte kokainën nëntokë, si u zbulua trafikanti shqiptar në Greqi
00:00 Video/ Parashikimi i motit, 23 shkurt 2018

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 Følg Superliga-kampen her: Får Randers forårets første sejr?
00:00 Résultat de l'Euromillion du 23 février 2018 : un tirage à 174 millions d'euros
00:00 Így szólt a hímnusz a történelmi aranyat nyerő gyorskorisoknak Pjongcsangban - videó
00:00 Порошенко принял верительные грамоты от послов трех стран
00:00 Surrey RCMP search for suspect after taxi driver robbed at knife-point
00:00 VIDEO | Soome televisioon ennustas homseks pidupäevaks ilma eesti keeles
00:00 Заявление о новых санкциях против России будет сделано в течение нескольких следующих недель, - Минфин США
00:00 أساتذة يطالبون أمزازي بالتراجع عن حذف الفلسفة والوزارة توضح
00:00 США ввели самые масштабные санкции против КНДР
00:00 Türk Telekom'da 2 gol, 1 kırmızı kart!
00:00 Трамп прокомментировал "самый большой пакет санкций" против КНДР
00:00 Diane Abbott refuses SEVEN times to talk about Labour’s new position on Brexit
00:00 Заявления о 2-3 случаях суицидов за неделю среди военных не соответствуют действительности, - Минобороны
00:00 AMC offers free ‘Wrinkle in Time’ tickets for underprivileged children
00:00 Schulausfall: Im Kreis Euskirchen schon 226 Grippefälle gemeldet
00:00 Former Trump Campaign Aide Rick Gates Will Cooperate With Mueller Investigation
00:00 Rick Gates appearing for plea hearing
00:00 Teachers recruitment: 15,897 successful applicants to undergo further screening – El-Rufai
00:00 Con đường sách Sài Gòn và câu chuyện đốt sách
00:00 Dem. Rep. Admits He Doesn't Care About Getting Gun Facts Wrong: 'I Will Use Assault Rifle Interchangeably'
00:00 US expected to move embassy to Jerusalem in May 2018
00:00 ‘රජයේ වැඩපිලිවෙලට ජනතාව සම්පූර්ණයෙන්ම කැමති නෑ…’- මැතිවරණයෙන් දෙසතියකට පසු සොයාගනී.. අගමැතිගේ මැතිවරණ ප‍්‍රතිඵල විචාරය මෙන්න..
00:00 В аэропорту Борисполь грузчики копались в чужом багаже
00:00 Instituciones educativas sanlorenzanas están en pésimo estado
00:00 Nicolas gets uncaged and ups the crazy in Mom and Dad
00:00 زيدان يعتذر لسيبايوس عن الـ 30 ثانية
00:00 Contralorías territoriales deberán responder por su gestión frente al PAE
00:00 Dementia patient says her therapy cat was swapped with stuffed animal
00:00 Male Take Me Out contestants warned to tone down suggestive comments towards Chloe Sims and Claudia Fragapone
00:00 Unfälle 2017: Zahlen rückläufig! Doch das bereitet der Kölner Polizei große Sorgen
00:00 Svensk ugeblad bringer opsigtsvækkende påstande om Margrethe og Frederik: Her er kongehusets reaktion
00:00 Svensk ugeblad bringer vilde påstande om Margrethe og Frederik: Her er kongehusets reaktion
00:00 Штаб АТО: на Донбассе относительное затишье
00:00 Interaktive Mietpreis-Karte: So viel kostet Wohnen in Köln und Umgebung
00:00 Zëdhënësi i DASH flet për “rastin Llalla”: S’e falim korrupsionin, po shohim raste të tjera
00:00 La Guardia Civil registra el avión de Guardiola buscando a Carles Puigdemont
00:00 Aktivitas Gunung Merapi dinyatakan masih landai
00:00 From the dolphins that wrap eels round their todgers to male bears performing sex acts on each other… are these are the world’s most sex-mad animals?
00:00 LUGEJA FOTOD | Uudishimulikud panevad Jägala joal jää proovile, päästeamet soovitab võimalusel looduslikku ilu kaldalt nautida
00:00 Løhde til lønmodtagerne: I vil kun tage og ikke give
00:00 Großbritanniens Premierministerin May will Brexit-Vision vorlegen
00:00 বেসিস সদস্য হতে পারবে ফ্রিল্যান্সারও
00:00 Türk Telekom'da 1 gol, 1 kırmızı kart!
00:00 Conte, Mourinho play down war of words ahead of Old Trafford clash
00:00 وثيقة..ثروات الصحراء التي تسيل لعاب البوليساريو على لسان مؤسسها
00:00 Болельщик: Древко флага, который я передал Домрачевой, - это перекладина от карниза
00:00 У "Борисполі" могли красти речі пасажирів – поліція відкрила кримінальне провадження
00:00 Keeping Up With The Kardashians spoilers: Kourtney reveals she’s considering having a FOURTH child as she freezes her eggs
00:00 Президент Беларуси присвоил генеральские звания
00:00 Planning policies allowing full scale demolition of historic, traditional heritage questioned
00:00 Ministerio de Trabajo reitera que el 27 de febrero, Día de la Independencia es no laborable
00:00 Латвия – Украина – 5-11: онлайн-трансляция битвы за Кубок мира по баскетболу
00:00 NIGROMA: Agency spends N620m on road maintenance in 2017
00:00 Åbent brev: Landstræner var fuld under EM i håndbold
00:00 Åbent brev: Landstræneren var fuld under EM!
00:00 Salon de l'Agriculture : un 1er concours de chats de race au Pavillon 7
00:00 Латвия – Украина – 0-9: онлайн-трансляция битвы за Кубок мира по баскетболу
00:00 Pol Espargaro Berharap Bisa Setim dengan Marquez
00:00 Украина имеет положительное сальдо внешней торговли мясом
00:00 Stinkeklos an Schulen - Stadt beschließt neuen Putz-Plan
00:00 بالصور.. داربي بارادو والنصرية ينتهي بالتعادل
00:00 Jeux olympiques - Pyeongchang 2018 - JO 2018 : Plus que quelques heures pour faire tomber le record bleu
00:00 Virgin unveils stunning pod prototype for Dubai Hyperloop
00:00 “Para cobrar mi cheque en la Sogem, tenía que aguantar que (el director) se sacara su miembro”: Berman
00:00 Πυροβολισμοί σε πανεπιστήμιο της Λουιζιάνα - Σε εξέλιξη η έρευνα των Αρχών
00:00 Florida governor: Ban gun sales to those under 21 years old
00:00 Stonewall pulls out of Pride over diversity concerns
00:00 El 2017 cerró con 20 millones de ingresos en la frontera con Venezuela
00:00 Bị người cùng đạo xa lánh, giết chồng và hai con rồi tự tử
00:00 Trump fails to mention raising age to buy guns despite telling Florida survivors he would
00:00 EFCC amends corruption charges against Justice Ofili-Ajumogobia
00:00 El Minsa vela por la salud bucal de los niños
00:00 Милиция раскрыла крупную преступную схему при закупках медтехники
00:00 Николай Тищенко поделился семейным фото
00:00 BCAD president says a resilient nation impossible without people involvement
00:00 اقتدار و عزت ایران اسلامی مرهون شهدا و رهبری است
00:00 حذف الفلسفة من امتحانات الباكالوريا.. وزارة « أمزازي » توضح
00:00 Cardiff vs Bristol City LIVE SCORE: Latest updates from promotion clash
00:00 Видео: российские ультрас убили полицейского в Испании
00:00 Počet žiadateľov o azyl v Česku vlani klesol
00:00 KEPEGAWAIAN KLATEN : Bupati Perintahkan Pejabat Minggir Jika Tak Dukung Program Pemkab
00:00 Colombia quedó al borde de la eliminación para el Mundial de baloncesto
00:00 Ликует не только Беларусь, но и Казахстан: наша Динара Алимбекова – первая в истории казашка - Олимпийская чемпионка
00:00 زیدان: وقت ندارم به پی‌اس‌جی فکر کنم
00:00 Ot yüklü kamyon, otomobilin üzerine devrildi
00:00 Passer-by gave mouth-to-mouth to boy, 2, killed in ‘hit-and-run’
00:00 S-au stabilit fluieraşii meciurilor CSM Poli Iaşi – Viitorul şi Astra – Dinamo: Haţegan şi Kovacs la centru
00:00 Будущие звезды джаз-сцены сыграют в Минске с 24 по 25 февраля
00:00 Şenol Güneş ve Aykut Kocaman'a kötü haber!
00:00 Donald Trump jokes he ‘tries like hell to cover his bald spot’… so what’s the truth about his bizarre hairdo?

Skënderbeu e mbyll me humbje aventurën në “Europa League”

Skënderbeu e ka mbyllur me humbje aventurën e saj në kompeticionin e “Europa League”.

Korçarët humbën në duelin e fundit të fazës së grupeve kundër skuadrës zviceriane të Young Boys me rezultatin 2-1.

Edhe pse kaluan të parët në avantazh të besuarit e Ilir Dajës nuk arritën dot që të ruanin epërsinë duke e mbyllur me humbje këtë aventurë të dytë në historinë e saj në një nga kompeticonet më të rëndësishme europiane siç është “Europa League”.

Talenti Enis Gavazaj zhbllokoi rezultatin në minutën e 51-të të pjesës së dytë duke përfituar nga një gabim i portierit kundërshtar.

Por, gëzimi i bardhekuqëve nuk do të zgjaste shumë pasi vetëm pas katër minutash në të 55-tën vendasit barazojnë gjithçka me anë të Hoarau që mposhti Orges Shehin.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit në minutën e fundit vendasit gjetën dhe golin e dytë dhe të fitores në minutën e 94-të me anë të Assle që përfitoi nga një hutim në mbrojtën e Skënderbeut për ta dërguar topin në fund të rrjetës.

Pas kësaj humbje të hidhur Skënderbeu e mbyll në vendin e fundit fazën e grupeve me pesë pikë të grumbulluara.
Një eleminim me kokën larët për skuadrën shqiptare e cila arriti që të bëjë një performancë dinjitoze në këtë kompeticion. (TemA)