Albania

Skuadra që e do Haalandin, duhet të paguajë shumën e ‘çmendur’

Borussia Dortmund nuk ka ndërmend të shesë Erling Haaland këtë verë.

Numri që mund ta tundojë klubin gjerman në tavolinë është 180 milion euro plus shtesa, që i bie të jetë afër 200 milion euro.

Dortmundi ka përsëritur në mënyrë aktive se Haaland nuk është në shitje dhe lojtari ka qenë i heshtur në lidhje me të ardhmen e tij, duke e lënë agjentin e tij Mino Raiola të jetë ai që merr vendime për të.

Vlen të përmendet se shumë klube kanë shprehur interesim për yllin Norvegjez, por siç shihet Dortmundi nuk dëshiron të heqë dorë nga 20 vjeçari.

Norvegjezi ka shkëlqyer këtë sezon ku në 26 ndeshje ka shënuar 25 gola në bundeslig, kurse në ligën e kampioneve, në 8 ndesje ka shënuar 10 gola.

Football news:

The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it
Sweden forward Isak: I would like to have a little more possession. But we are happy with the point
Luis Enrique: Spain tried to create chances, but the pitch was not the best. Players complained
Laporte on Morata's blunder: He will shut everyone's mouths by scoring three goals in the next match
Messi scored from Chile's free kick. He became the record holder of Argentina for goals in official matches
Spain scored 2 shots on target in the 2nd half against Sweden-both after 89 minutes